Skocz do zawartości

jaki kolor ścian?


daggulka

Recommended Posts

Cytat

tylko na jednym kawałku materiału strasznie ciężko to stwierdzić icon_lol.gif



Ty to złota kobita jesteś .... i zapewne wiesz , że jeśli kobicie coś w oko wpadnie na pierwszy rzut oka to po trupach icon_biggrin.gif icon_wink.gif
zobaczę co w sklepie zastanę .... zakupie i po zawodach ... w każdym razie ta ściana ciemniejsza nie będzie brązowa ... już to wiem na pewno ... icon_biggrin.gif


Przestrzegan kategorycznie przed kolorem "rzymski poranek" chyba duluxa widziałem w kilku miejscach powinien się nazywać kupa jagodowa
Link do komentarza
Cytat

pozostawił sufit jednak biały ze względu na neutralne odbijanie światła odcinając go od ścian ok. 5 cm poniżej ściany taki biały pasek jest zawsze prosty od taśmy (ale kup porządną i szeroką) i niweluje ?kunszt? tynkarski oraz należytą staranność tych specjalistów.



rozważe, ale raczej bedzie w jaśniejszym kolorze ścian - zeby nie mieszać za bardzo z kolorami - weź pod uwage, że w kuchni jest po całości beżyk w jeszcze innym odcieniu ...

Cytat

Ścianę TV pomalowałbym w kolorze jeżynowym (jakikolwiek on wyjdzie) wraz z wystającą belką i wewnętrzną krawędzią tego łuku do przedpokoju. Resztę tym beżykiem. Meble śliwkowe fajnie będą kontrastowały na jaśniejszym tle.



będzie częściowo tak ... ale nie do końca .... nie będę opisywać czegoś czego nie ma na zdjęciu - się zrobi , to foty zapodam... icon_biggrin.gif

Cytat

Jak już robisz remont obniżyłbym TV i przymocował w sposób sugerujący niespadnięcie i dodatkowo kupił listwę cienką 2 cm z maskownicą i ukrył w niej przewody poczym omalował lub leżeli Tomek ma ochotę to zrobił bruzdę i ukrył przewody. Co prawda to subiektywne ale TV nieco powyżej linii wzroku ogląda się najwygodniej i najmniej męczy wzrok.



tv raczej zostanie na tej wysokości .... tak nam sie wygodnie ogląda ... natomiast juz zamówiłam na allegro ładną czarna na połysk listwe maskującą do kabli ...

Cytat

Jak będziesz miała ochotę i znała kolory (jakie faktycznie wyjdą) to na ścianie TV możesz dokupić jakąś fajna tapetę czy szablon i domalować lub dokleić dekoracje.



pewnie cuś wymodzę icon_biggrin.gif

Cytat

Teraz tak Karniszony zostają , ale zasłony weg i dokup rolety śliwkowe i jakieś delikatne lejące jednolite lub z delikatnym wzorkiem firany. U mnie bo wywaleniu zasłon pokój bardzo zyskał powiększył się optycznie.



mam rolety jasne - na razie zostaną - zasłonki upięte zamiast firanek także - Tomasz woli żeby coś w tych oknach jednak straszyło.... ale są inne niż Ty ostatnio u mnie widziałeś ...

Cytat

Teraz tak żyrandol sorry ale mamy już nowoczesny i szykowny pokój i ?. raczej trzeba by pomyśleć o czymś innym. Ja dałbym fajne lekkie halogenowe ale lampę klasyczną z IKEA lub papierowy "wałek".

dudero-lampa-podogowa__0085592_PE213369_S4.JPG



dokładnie taką lampę mam - w prezencie kiedyś od Adiq'ów dostałam .... więc zamierzam ja właśnie postawić ... co do żyrandola - poważnie rozważam zmianę ... icon_wink.gif

dziękuję za sugestie .... icon_biggrin.gif

Cytat

No, ale to raczej (bardziej) kolory neutralne niż zimne.



tak? no to w takim razie takie właśnie lubię .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
No i już icon_biggrin.gif ja stad zaproponowalem z tą cienką listwa bo kosztuje 5 zł i dobrze się ją farba zamalowuje , co do kuchni to 1 uwaga weź i obleć również kuchnię bo w tej chwili tego nie dostrzegasz ale jak juz pokój bedzie świeży i czyściutki to kuchnia będzie wyglądała jak melina i tak pomalujesz i tak a ilez to roboty od razu machnąc icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No i już icon_biggrin.gif ja stad zaproponowalem z tą cienką listwa bo kosztuje 5 zł i dobrze się ją farba zamalowuje , co do kuchni to 1 uwaga weź i obleć również kuchnię bo w tej chwili tego nie dostrzegasz ale jak juz pokój bedzie świeży i czyściutki to kuchnia będzie wyglądała jak melina i tak pomalujesz i tak a ilez to roboty od razu machnąc icon_wink.gif



też o tym myślałam .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_lol.gif icon_eek.gif


Taka jest bolesna prawda. Nawet w pomieszczeniach oddzielonych drzwiami jest ten efekt, a w pomieszczeniach połączonych to już zupełnie fukuszima

Cytat

też o tym myślałam .... icon_biggrin.gif


Dlatego farbę przelicz na kuchnie też i zrób podobny układ kolorystyczny unikniesz odcięcia i zmniejszenia w wyniku optycznego podziału pomieszczen
Link do komentarza
Cytat

Dlatego farbę przelicz na kuchnie też i zrób podobny układ kolorystyczny unikniesz odcięcia i zmniejszenia w wyniku optycznego podziału pomieszczen



dobra ... kuchnie tez zrobię .... trudno - zamaluję mój czajniczek nad stołem , za to mam już w to miejsce naklejkę z kawą i filiżanką co to ją na jakiejś aukcji jeszcze na FM wydębiłam ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

dobra ... kuchnie tez zrobię .... trudno - zamaluję mój czajniczek nad stołem , za to mam już w to miejsce naklejkę z kawą i filiżanką co to ją na jakiejś aukcji jeszcze na FM wydębiłam ... icon_biggrin.gif


Hm to zrób sobie odbitkę przed zamalowaniem i potem namaluj jeszcze raz co to szkodzi
Link do komentarza
Cytat

Właśnie, tą przydymioną jeżyną, jeśli mogę wtrącić.



acia - rewelka pomysł .... z tym, że do bazgrania po ścianach to ja muszę mieć wenę ... niezwykle rzadko mnie się to ostatnio zdarza ... więc jeśli zamaluję czajniczek, to najprawdopodobniej będzie naklejka ... icon_wink.gif

czyli postanowienia takie jak wyżej - kuchnie też malniemy za ciosem .... jeno coś na scianę nad wypoczynek by się zdało ... coby nie było tak łyso icon_rolleyes.gif
jakieś sugestie ?


Link do komentarza
Cytat

Przestrzegan kategorycznie przed kolorem "rzymski poranek" chyba duluxa widziałem w kilku miejscach powinien się nazywać kupa jagodowa


jeeeezu Piotrek i lapek opluty......kurde jak się Ciebie czyta, to normalnie jak kabaret czasami.....icon_biggrin.gif

Cytat

dokładnie taką lampę mam - w prezencie kiedyś od Adiq'ów dostałam ....


icon_biggrin.gif
Link do komentarza
ja też mam nobilesa 3 wiaderka po 5 l na salon i kuchnię ... jedynie na te kawałki ścian w jeżynce - raptem 16m2 mam z dulux once .... i już trzęsę doopą , bo o ile za nobilesa jestem pewna , że malować się będzie git - o tyle z dulux/em mam kijowe doświadczenia jeszcze z zamierzchłych czasów i mam zwyczajnie cykora .... tym bardziej, że to ciemny kolor i to do jednokrotnego malowania - jak zrobię to źle to będzie kicha ... icon_rolleyes.gif
no ale cóż .... lampę postawię to zasłoni .... przynajmniej częściowo i uwagę odwróci ... icon_biggrin.gif

a co do lampy - tej wiszącej ..... oczywiście szanowny co stwierdził? no co ....? no zgadnijcie .... icon_lol.gif .... no oczywiście , że przesadzam stwierdził .... jak i co do obrazu na ścianie - to samo .... bo Jemu się podoba , a że nie będzie pasował? no to co z tego ... on nie chce mieć domu jak z katalogu... :hahaha2:
czasem mi się śmiać chce z tego wsjego ... a czasem mam ochotę :bandit: icon_twisted.gif
a potem się dziwić, że nie mam ochoty za cokolwiek się zabierać bo sił i chęci mi brak na dyskusje jakiekolwiek i forsowanie swoich pomysłów .... icon_rolleyes.gif
facetów z gustem zatrzymanym na czasach odległych na czas wykończeniówki tudzież remontu powinno się wywozić na wyspy odległe ... icon_twisted.gif

Link do komentarza
Cytat

najpierw pomaluj, poustawiaj meble i wtedy mąż zobaczy, czy obraz i żyrandol pasują.. poza tym.. z meblami zrobiłaś niespodziankę i nikogo nie pytałaś. tak samo możesz zaskoczyć i dodatkami. poboczy się dwa dni i tak w końcu stwierdzi, że dobrze zrobiłaś i jest git icon_wink.gif


:hahaha2:
Link do komentarza
Aga - w sumie masz racje ... ale to jest uparta gadzinka jest icon_biggrin.gif , sie nie przyzna ze mu sie podoba choćby na kolana z nóg zwalalo z tej piękności ... icon_lol.gif
a serio .... meble kupiłam sama - ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć , że kupiłam nie do końca takie jak mi sie podobają - to się właśnie nazywa kompromis miedzy tym co mnie sie podoba , a tym co sie podoba mojemu Tomkowi... doskonale znam jego gust i wiem czego by mi nie wybaczył icon_biggrin.gif
ja lubię surowe wnetrza - jak najmniej wszystkiego .... mój T wręcz przeciwnie - durnostojek nie trawi jak i ja , ale np. nie podobają Mu sie gołe ściany (lubi jak na nich coś wisi lub jest namalowane) , albo nie podobają Mu się gołe okna bez firanek ... i gust jeśli chodzi o formę tez mamy inny ...
i jeśli byłby facetem, któremu szczerze zwisa jak dom jest urządzony ... to generalnie inaczej by to wszystko wygladało icon_wink.gif
czasem jest tak, że sie ugnie w czymś i uprze jak osioł w czymś innym - tak jak teraz : zgodził sie warunkowo na jeżynkę , ale np. obrazu już wiem , że będzie własna piersią bronił icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Aga - w sumie masz racje ... ale to jest uparta gadzinka jest icon_biggrin.gif , sie nie przyzna ze mu sie podoba choćby na kolana z nóg zwalalo z tej piękności ... icon_lol.gif
a serio .... meble kupiłam sama - ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć , że kupiłam nie do końca takie jak mi sie podobają - to się właśnie nazywa kompromis miedzy tym co mnie sie podoba , a tym co sie podoba mojemu Tomkowi... doskonale znam jego gust i wiem czego by mi nie wybaczył icon_biggrin.gif
ja lubię surowe wnetrza - jak najmniej wszystkiego .... mój T wręcz przeciwnie - durnostojek nie trawi jak i ja , ale np. nie podobają Mu sie gołe ściany (lubi jak na nich coś wisi lub jest namalowane) , albo nie podobają Mu się gołe okna bez firanek ... i gust jeśli chodzi o formę tez mamy inny ...
i jeśli byłby facetem, któremu szczerze zwisa jak dom jest urządzony ... to generalnie inaczej by to wszystko wygladało icon_wink.gif
czasem jest tak, że sie ugnie w czymś i uprze jak osioł w czymś innym - tak jak teraz : zgodził sie warunkowo na jeżynkę , ale np. obrazu już wiem , że będzie własna piersią bronił icon_lol.gif


Daga bądź konstruktywna , Ok obraz zostaje ale że przez przypadek kilka razy spadnie i na końcu ktoś w niego w depnie to nie twoja wina żyrandol też przy myciu może stracić 2 klosze. Takie jest życie... :tease2:
Link do komentarza
dla spragnionych wieści z placu boju - nie poległam ... icon_biggrin.gif
jesień kamionkowa nobilesa już położona - i po raz kolejny nobiles mnie zszokował - wystarczy najprawdopodobniej tylko raz icon_eek.gif .... pięknie pokryło icon_biggrin.gif , nawet mój czajniczek icon_cry.gif
i - tadaaaam .... pierwszy pasek jeżynki położony .... zajefajny kolor ... i kładzie się całkiem przyzwoicie ... a powiem z ręką na sercu , że diabelnie się bałam ....
lecę dalej malować ... icon_biggrin.gif
a czajniczek odtworzę - jeżynką.... icon_wink.gif

p.s. jadę jutro po nową lampę do salonu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

dla spragnionych wieści z placu boju - nie poległam ... icon_biggrin.gif
jesień kamionkowa nobilesa już położona - i po raz kolejny nobiles mnie zszokował - wystarczy najprawdopodobniej tylko raz icon_eek.gif .... pięknie pokryło icon_biggrin.gif , nawet mój czajniczek icon_cry.gif
i - tadaaaam .... pierwszy pasek jeżynki położony .... zajefajny kolor ... i kładzie się całkiem przyzwoicie ... a powiem z ręką na sercu , że diabelnie się bałam ....
lecę dalej malować ... icon_biggrin.gif
a czajniczek odtworzę - jeżynką.... icon_wink.gif

p.s. jadę jutro po nową lampę do salonu icon_mrgreen.gif


U to widzę że podeszłaś do zagadnienia po całości i broniłaś własną pierwsia koncepcji zmiany designy salonu, jestem pełen uznania
Link do komentarza
Cytat

albo lampa spadła przy oklejaniu icon_biggrin.gif icon_mrgreen.gif




Cytat

Myslę że to poszło dwutorowo najpierw 1 a potem wsparcie medialne itp



nic z tych rzeczy - stwierdziłam głośno tonem nie znoszącym sprzeciwu , że mi tu nie pasuje i chcę zmienić i jutro jadę kupić .... i jadę.... byliśmy oboje z chopem tak zrąbani po całym dniu, ze chyba nie chciało Mu sie nad tym myśleć tudzież się kłócić... icon_biggrin.gif
zapytałam tylko, czy jedzie ze mną .... po czym stwierdził, że lepiej nie bo to co Jemu się podoba mnie wcale i to nie ma sensu , i że co kupię to będzie .... icon_biggrin.gif

co do ścian w jeżynce - niestety mimo szczerych chęci nie wyschła tak dobrze kamionkowa coby móc taśmę na niej przyklejać - musiałam się pogodzić z tym, że pomaluję ciemne ściany jutro...
a żeby tak bezczynnie na zadku nie siedzieć .... to zrobiłam czajniczek jeżynką w kuchni nad stołem ręcznie pędzelkiem nabazgrany.... udało mi się prawie identycznie namalować ... icon_biggrin.gif

LAMPY NA TAPECIE .... nie wiem jakie się teraz nosi ... icon_lol.gif
Poratujcie pomysłem, dobrzy ludzie .... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wstałam , w świetle poranka pooglądałam już wyschnięte .... i jestem bardzo zadowolona - nie trzeba drugi raz malować jasnych ścian - wszystko pokryło idealnie .... icon_biggrin.gif

pierwsze foty:
czajniczek jeżynką i próbny wczorajszy pasek jeżynki w świetle dziennym wyglądają tak ...

Brak obrazka
Brak obrazka

podoba się mnie .... jeżynka icon_mrgreen.gif

w sprawie lamp .... siedzę na allegro i patrzę , patrzę patrzę .... wczoraj też patrzyłam , od tego patrzenia już mnie oczy bolą .... a im więcej patrzę tym bardziej niezdecydowana jestem icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

LAMPY NA TAPECIE .... nie wiem jakie się teraz nosi ... icon_lol.gif
Poratujcie pomysłem, dobrzy ludzie .... icon_biggrin.gif



jaki kolor karniszy masz? srebrny, czy w stare złoto bardziej? na to tez musisz zwrócić uwagę, jeśli wybierzesz lampę z metalowymi elementami.
te Ikeowską na nodze będziesz wstawiać? ta noga czarna chyba.. to i wybrać musisz coś, co będzie do niej pasowało. coś lekkiego w formie.

tez myślałam, że ta jeżyna będzie inna. spokojna, ciemniejsza bardziej. no, ale zobaczymy efekt końcowy. na razie wygląda hmm... apetycznie. skojarzył mi się od razu jogurt jagodowy z kremem panna cotta icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ladny ten kolor jeżynowy , całkiem inaczej go sobie wyobrażalem taki bardziej w lila. O kurcze fajnie to wyjdzie



mam nadzieję... ale się okaże jak już gotowe będzie icon_smile.gif


Cytat

jaki kolor karniszy masz? srebrny, czy w stare złoto bardziej? na to tez musisz zwrócić uwagę, jeśli wybierzesz lampę z metalowymi elementami.
te Ikeowską na nodze będziesz wstawiać? ta noga czarna chyba.. to i wybrać musisz coś, co będzie do niej pasowało. coś lekkiego w formie.



tak, będzie lampa z ikei ... biały abażurek, czarna noga ....
niestety na allegro nic takiego nie znalazłam .... najbardziej po drodze to chyba coś takiego ....
http://allegro.pl/lampa-wiszaca-florencja-...1669472478.html

natomiast obawiam sie , czy lampa na jedną żarówkę wystarczy .... to jest pokój który ma ponad 20m2 icon_rolleyes.gif
jak myślicie?

Cytat

tez myślałam, że ta jeżyna będzie inna. spokojna, ciemniejsza bardziej. no, ale zobaczymy efekt końcowy. na razie wygląda hmm... apetycznie. skojarzył mi się od razu jogurt jagodowy z kremem panna cotta icon_biggrin.gif



muszę kupić ten jogurt i porównać... icon_biggrin.gif
kolor zasadniczo jest bardzo spokojny .... niestety aparat nie oddaje tak w 100% ... icon_wink.gif

dziękuję , Aguś za porady .... jeśli chodzi o dobór form i kolorów to ja noga jestem - czarna noga ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

tak, będzie lampa z ikei ... biały abażurek, czarna noga ....
niestety na allegro nic takiego nie znalazłam .... najbardziej po drodze to chyba coś takiego ....
http://allegro.pl/lampa-wiszaca-florencja-...1669472478.html




ta lampa jest śliczna. pasowałaby ;)

Cytat

natomiast obawiam sie , czy lampa na jedną żarówkę wystarczy .... to jest pokój który ma ponad 20m2 icon_rolleyes.gif
jak myślicie?



a jak często używacie, tak naprawdę, tego górnego oświetlenia? wieczorami pewnie głównie świeci się lampa stojąca, a żyrandol włączacie sporadycznie.. jeśli jest inaczej, to rzeczywiście, może być za ciemno.
Link do komentarza
Cytat

ta lampa jest śliczna. pasowałaby ;)



też mi się spodobała ... od pierwszego wejrzenia ... icon_biggrin.gif

Cytat

a jak często używacie, tak naprawdę, tego górnego oświetlenia? wieczorami pewnie głównie świeci się lampa stojąca, a żyrandol włączacie sporadycznie..



masz rację ....

p.s. oczywiście szanownemu się nie podoba icon_lol.gif , ale ja wyboru już dokonałam - nawet ją chyba wczoraj w OBI widziałam ... jutro po pracy pojadę i kupię ... icon_smile.gif
dziś nie ma opcji - jak się wezmę za malowanie jeżyną to się do wieczora będę szorować .... nawet sobie nie wyobrażacie jak to cholerstwo ciężko się domywa ... icon_lol.gif


Link do komentarza
Cytat

Ładna icon_biggrin.gif , w tamtej te dzyndzle od dołu jakos mi się nie widza



mam sentyment do takich dzyndzli .... moja już nie żyjąca babcia miała w sypialni żyrandol cały z takich dzyndzli - dlategóż takie dzyndzle wzbudzają we mnie dużo pozytywnych emocji icon_lol.gif
jak nie bedzie ok, to te dzyndzle odczepię (bo się da) i po zawodach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A czemu nie pasuje? icon_eek.gif



bo ma wzór? icon_rolleyes.gif


Cytat

na allegro http://allegro.pl/lampa-wiszaca-amsterdam-...1659785185.html ja myślę, że za połowę ceny z przesyłką bym mogła, ale dokładnie to jutro bym cenę mogła ustalić, jak Ci się spodoba oczywiście...ta na allegro jest beżowa, ale można z czarnym motywem jak na zdjęciu



jest śliczna ta z czarnym motywem ... i bardzo mi się podoba ... ale boję się zaś za bardzo pomieszać motywami i kolorami .... żeby nie przesadzić....
bo zobacz: ściana jeżynowa i kawa z mlekiem , meble śliwkowe , ława szklana , lampa stojąca biała .... aż ciśnie się, żeby nie ryzykować i wiszącą też zrobić białą... icon_wink.gif
bardzo mi się podoba ta którą masz w salonie - śliczna jest , ale w kwadratach - a tutaj musi być owal/okrąg... icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...