Skocz do zawartości

jaki kolor ścian?


daggulka

Recommended Posts

bobiczek - to już chyba jakieś kosmiczne technologie - jak i ceny .... icon_biggrin.gif

Ewcia - bardzo , bardzo Ci dziękuję za dobre chęci i sprawdzenie które uświadomiło mi , jak na allegro udaje się orżnąć sprzedającym zwykłych szarych niczego nieświadomych obywateli icon_eek.gif , a mnie się zawsze wydawało że tam najtaniej - jednak różnica między cenami producenta a cenami detalicznymi jest tak ogromna , że włos się jeży na samą myśl jaka maja przebitkę cenową - kilkuset procentową icon_evil.gif

Zamówiłam tą florencję z allegro - podejrzewam, że gdybym jej nie zamówiła , to by mi się po nocach śniła icon_lol.gif .
Dziękuje wszystkim za rady ... icon_smile.gif

pozostały detale ... jak "coś" na ścianę ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
za całokształt Dadze i cenny czas poświęcony - też se klik-klikłem -icon_smile.gif u Ciebie
A co - zasłuzyłaś -icon_smile.gif

Cytat

eta pierwszą pomógł.....28 razy łobuz icon_razz.gif



z tego 18 razy w temacie "Jak bez strachu odebrać sobie życie", 6 razy w temacie "Z czego najtaniej upędzić bimber" i chyba ze 3 będą z tematu "Co zjeść przed imprą żeby nie mieć kaca" -icon_smile.gif
Link do komentarza
Paweł + To jest to i można zmieniać designe tylko Daga musi opróżnić tyle butelek. Cociaz z 2 strony to wyjdzie przyjemne z pożytecznym

Cholera można dawać tutaj plusy icon_eek.gif padam na ryj kawa i to biegiem w łyku, zastrzyku i czopku jednocześnie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Najpierw trzeba złożyć icon_biggrin.gif



jużżżżż .... icon_biggrin.gif

od razu zaznaczam, że to jest na "brudno" icon_lol.gif , i niezbyt wyraźnie bo światło z okien nie pozwalało icon_rolleyes.gif
co do obrazu - poważnie zastanawiam się nad przemalowaniem kfiotków na nim na fioletowo , albo zakupieniem czegoś we fioletach - obraz, coś w antyramie albo fototapetę.... icon_smile.gif

Brak obrazka

Brak obrazka






Link do komentarza

kilka inspiracji na ścianę nad kanapę w salonie .... proszę - jeśli komuś się coś w necie rzuciło , to wklejajcie - może nie tylko mnie się przyda ... icon_biggrin.gif

fototapety ...175/115cm ...


14388.jpg

14380.jpg

9917.jpg

14070.jpg

9856.jpg

7229.jpg

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka






Cytat

Bardzo ladnie , obraz możesz smiało przemalować. poważnie Daga a jakbyć dała te kanapę po okno a ławę z fotelami po bokach po sciane ?



bardzo dobry pomysł ... zaraz przestawię i zobaczę jak wygląda ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Żartujesz? icon_eek.gif . Wwiesz wtedy może by się trochę większa ława przydała ale to z czasm bys wymieniła . No i na kanapie powstaje taka luxusowa kusztka telewizyjna

Słuchaj to fajnie (zdjecie plisssss) Poza tym możesz sobie zmieniać od czasu do czasu zawsze to odmiana jakas nie? A na tę sciane to ci powiem są w ędze takie fajne raMKI przestrzenne w Ikea moze jakos pokaze i walnełabys kilka zdjęc nawet rodzinnych w sephi luba to ikea daje nawet byłybhy fajne
Link do komentarza
mnie ten pomarańczowy obraz na ścianie nie razi.. wbrew pozorom, te kolory pasują do siebie. no i róż i pomarańcz w zestawieniu, to kolory tego sezonu icon_smile.gif obniżyłabym go tylko ździebko i obmalowała go ramką, w tym jeżynowym kolorze. taki gdzieś 8 cm., namalowany pasek, wg konturów obrazu. i niechby sobie był. ewentualnie jakiś inny dodatek w pomarańczu, np. serwetka, czy podkładka na ławę. albo jeszcze jedna poducha, w pomarańczowej poszewce.
Link do komentarza
Cytat

mnie ten pomarańczowy obraz na ścianie nie razi.. wbrew pozorom, te kolory pasują do siebie. no i róż i pomarańcz w zestawieniu, to kolory tego sezonu icon_smile.gif obniżyłabym go tylko ździebko i obmalowała go ramką, w tym jeżynowym kolorze. taki gdzieś 8 cm., namalowany pasek, wg konturów obrazu. i niechby sobie był. ewentualnie jakiś inny dodatek w pomarańczu, np. serwetka, czy podkładka na ławę. albo jeszcze jedna poducha, w pomarańczowej poszewce.



Agusia ... kurcze , naprawdę?
to zrobię tak jak radzisz - obmaluje obraz ramka jeżynową ... i zobaczymy jak wyjdzie ... icon_biggrin.gif
niestety z obniżeniem całości może być problem w postaci "chcenia się" mojemu ślubnemu .... osobiście wiertarki wolę się nie tykać ... icon_lol.gif

może to być fajny pomysł, z tym pomarańczem skoro takie połaczenia sa teraz na czasie (zupełnie nie jestem w temacie) ... mam w kuchni pomarańczową roletke w oknie , więc jakieś nawiązanie między pomieszczeniami też bedzie ... dokupie jak radzisz pomarańczowa poduchę i obmaluje ramkę na jeżynkowo - i zobaczymy jak wyjdzie ... zawsze można zmienić jeśli nie bedzie pasować ...
Link do komentarza
Cytat

Daga, no myśmy już przerabiali temat oświetlenia i każda lampę co kupowaliśmy u producenta, to sprawdzaliśmy po ile na alledrogo chodza....średnio wychodziło 2,5 raza drożej....



no właśnie gały przecierałam kiedy Ewcia mi ceny pisała ..... szok ze stresem .... icon_eek.gif

dziś mam plany ogrodowe bo coś mi się obiło, ze w weekend ma być brzydko - a mam wszystkie skalniaki do ogarnięcia bo już kwiatków zza chwastów nie widać prawie (nie no , przesadziłam jak zwykle , ale dobrze nie jest icon_lol.gif )... ale jutro namaluję ramkę dookoła obrazu .... icon_wink.gif
kupiłam kilka bibelotów w kolorach ścian : wazonik, ramkę na Kasi zdjęcie , świeczkę , talerzyk... i fioletowe filcowe podstawki na ławę ... z tym, że tu nie trafiłam z kolorem i zdeczka nie pasują - bo za bardzo różnią się od mebelków .... a miały łączyć kolor ściany z kolorem mebelków .. nie wyszło - no nic , będę polować dalej na takie które będą pasować , na razie niech leżą te ... icon_biggrin.gif

no i .... czekam na lampę ... może już jutro dotrze? icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Daga, Ty zdolna osóbka jesteś, więc pierdzielnij sobie na ścianie w sypialni coś takiego zamiast jednolitego koloru, lub obrazu

Brak obrazka

Oj, gdym tylko umiał coś takiego wykonać to już bym na to patrzył.

Ten na suficie może być trochę przytłaczający, ale w pomieszczeniu wydzielonym do palenia pewnie się będzie sprawdzał. icon_mrgreen.gif icon_lol.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
kolobarw1.jpg

Cytat

4 typy kombinacji barw:

Monochromatyczna – jeden kolor, rozne odcienie, od jasnego do ciemnego. Jesli uzywasz tej kombinacji, dodaj materialy z wzorem/struktura dla przelamania monotonnosci.

Uzupelniajaca – przeciwlegle kolory na kole barw np. czerwony/zielony i pomaranczowy/niebieski. Jesli uzywasz tej kombinacji, uzyj mniej cieplych kolorow i duzo wzorow.

Sasiadujaca – 3 kolory przylegajace do siebie na kole barw np. zielony/niebieski/fioletowy. Jesli uzywasz tej kombinacji, wybierz dominujacy jeden kolor dodajac akcenty w pozostalych dwoch kolorach.

Triada – 3 kolory tworzace trojkat w centrum kola barw

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Dobrym pomysłem jest całościowe traktowanie pomieszczenia i zaplanowanie go 'na raz'. Firmy aranżujące wnętrza dobierają kolory i wyposażenie dostosowane do wielkości, jasności pokoju, krzywizn w nim występujących, tak, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię. Można zdecydować się raz na wystrój i uniknąć potem kolejnych decyzji związanych z wyborem mebli i akcesoriów itp. Sami wybieramy co determinuje naszą sypialnie, czy pokój dzienny nie ograniczając się do koloru ściany.





Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dobrym pomysłem jest całościowe traktowanie pomieszczenia i zaplanowanie go 'na raz'. Firmy aranżujące wnętrza dobierają kolory i wyposażenie dostosowane do wielkości, jasności pokoju, krzywizn w nim występujących, tak, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię. Można zdecydować się raz na wystrój i uniknąć potem kolejnych decyzji związanych z wyborem mebli i akcesoriów itp. Sami wybieramy co determinuje naszą sypialnie, czy pokój dzienny nie ograniczając się do koloru ściany.



Ciekawe pomysły, ale nie skupiałbym się tak bardzo na firmach aranżujących wnętrza. Nie rozumiem tych praktyk, przecież mieszkanie ma się podobać jego właścicielowi, a nie jakiemuś specjaliście od desajnu... To Wy będziecie tam mieszkać...
Lepiej poczytać trochę artykułów w sieci, rozeznać się, ale decyzję podjąć CAŁKOWICIE SAMODZIELNIE. O gustach się nie dyskutuje, a w Twoim własnym domu nikt poza Tobę nie powinien tego robić...

To się uniosłem icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...