Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem stary dom i go kończę remontowac. Na działce jest również postawione pomieszczenie gospodarcze w połowie murowane a w połowie drewniane jednym bokiem przylegające do domu sąsiada z którym mam dobry kontakt. Chciałem wyremontować ten budynek gdyż dach przecieka a pokryty jest z wszystkiego papa, gont, azbest. Ściany są popękane i na moje oko za rok może dwa mogą się zawalić gdyż budynek jest cały zawilgocony i nieogrzewany. W środku nie ma wylewki jest zwykle klepisko. Moje pytanie brzmi: jakie wymogi prawne muszę spełnić aby odremontować budynek. Najlepiej by było rozebrać stary dach rozebrać stare deski i rozwalić ledwo trzymający się mur. A na ich miejsce z lekkiego pustaka piankowego lub konstrukcji drewnianej wybudować w tym samym miejscu nowe ściany i zrobić nowy dach. Czy muszę zgłaszać remont budynku , odnowę calkowita. Najbardziej się boje o to że budynek jest przylegający do domu i że jak go rozbiore nie będę mógł na nowo postawić. Słyszałem też od znajomego że muszę jedną ścianę zostawić aby dokonać remontu. Proszę o poradę.
    • zaprzęgnijmy do tego dylematu królową nauk na poziomie SP warstwy posadzkowe: izolacja - pewnie "powłokowa" grubość pomijalna 4 centy styropianu 6 centów szlichty no to mamy min 10 centów - ile ma rura? w strop nie wpuści - wątpię, żeby było coś innego niż żelbet; pierwsze słyszę, żeby ktoś tak w takim budynku coś takiego robił wkuć w ścianę? w konstrukcyjną jak domniemam, rzadko zdarzają się "działowe" 24 lub w podobie; gdyby ktoś to zrobił to podejrzewam, że mógłby mieć spore nieprzyjemności, osobiście to bym łeb up..; sobie w swoją wewnętrzną ścianę wkuwaj wszystko, ale w międzylokalową nielzja   aaa, byłbym zapomniał widać podejście pod c.w. - ciekawe kędy one lubieją przechodzić? jaki ich kaliber z peszlem?   deweloper za bardzo gramotny widać nie jest, ale nie oznacza to, że to jest partactwo jak napisał wcześniej uroboros   z koniem można się kopać, tylko po co? a co do lokalu piętro niżej to musi coś być inaczej, może podejścia c.w. z drugiej strony? CND?
    • Mhtylu, jak spojrzałem na domek, który jest podlinkowany przez marsii1 w pierwszym poście, to wiem jakie są oczekiwania autora wątku... To na być energooszczędny, o nowoczesnej bryle domek porterowy o powierzchni ok. 100 m kw., bez podpiwniczenia, bez poddasza użytkowego, z garażem w bryle budynku, wątpliwości są co do technologii wykonania budynku, i wiadomo, że marsii1 nie wygrał w totolotka 193 mln złotych,, a ma do dyspozycji ok. 300 000 zł. Ponadto ma działkę 30x26 m.   I marsii1 nie chce, żebyś mu WYBRAŁ projekt, tylko chce, żeby ktoś POMÓGŁ mu WYBRAĆ taki projekt...   I co w tym śmiesznego?
    • Hola hola.kolejka jest  Pierwszy obiecałem noszenie na rękach.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...