Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• dobrze kosi, ciszej niz normalna ale troche dluzej to zajmuje ale skoro sie przy niej nie stoi to nie czuje sie tego czasu, mozna ją puścić z tyłu za domem i o niej zapomnieć, albo włączyć i gdzies pojechać. ja mam akurat Worxa Landroida chociaz wiem ze teraz w kosiarkach automatycznych przoduje Huaqvarna to kupilem innej firmy bo uwazam ze to jest to samo  
    • Napisałem w sprawie łazienki na poddaszu do firmy która zrobiła ten projekt i architekt przysłał mi jakąś taką szybką wizualizację z tego projektu pokazującą jaki wygodna jest łazienka. Dla mnie wygląda to całkiem dobrze. W głowę raczej się nie uderzę.   
    • Zapraszamy na stronę https://webapps.viessmann.com/vibooks/PL/pl gdzie znajdują wszystkie nasze dokumentacje techniczne. Tam też w wytycznych projektowych można znaleźć wykresy mocy czy też COP w funkcji temperatury zewnętrznej. Wykresy są indywidualne dla każdej mocy więc niema sensu ich przeklejać na stronę.
    • Chodzi mi o to, że komunikacji jest zbyt dużo w stosunku do pow. parteru. Dodatkowo powikłana. wysokość przy łóżku 1m - więc jak wstaniesz, to możesz rypnąć głową o sufit. Tym bardziej wstając w wannie.   szafka ledwo wjdzie, ale i z boku jest mało miejsca. Chodzi o to, ze jak budujesz domek - to warto, by był wygodny - nie ciasny - bo jest to kwestia często 1, 2 m więcej szerokości lub długości budynku, a korzyści wwększe niż koszty. To samo dot. sypialni i słuszna uwaga Bustera: odnośnie ścianek kolankowych:   Z dwojga złego lepiej zostawić 97 cm - bo inaczej zostawiasz tą przestrzeń. Natomiast można odpowiednio ustawić łóżko - nogi pod skosem, głowa gdzie wyżej. Można skos zabudować szafkami, schowkami.   Łazienka np w tym projekcie jest bez sensu - pod skosem wanna (jak z niej wyjść, chyba stylem przerzutowym (dawny styl skoku przez poprzeczkę) - a obok pod skosami co???   Można też zmienić kąt dachu (jeśli architekt na to pójdzie) - albo zmienić kopertę na dach dwuspadowy lub mansardę - też popularną w budownictwie dworkowym.      Kwestia jest w tym, że jak się robi poddasze użytkowe - to dach powinien to ułatwiać - a ten projekt zakład w sumie dach ze strychem. Pokoje są jakby przy okazji.   Ale to moje wrażenia - i nie autorytarne twierdzenia. Jest też przecież kwestia gustu i indywidualnego podejścia przyszłego użtkownika. I ono jest najważniejsze. 
    • Nie ma takiego zapisu.   Nie ja potrzebuję, tylko inwestorzy. Potrzebują pełnej informacji, aby móc porównać inne PCi. Informacji które są określone w PN-EN 14511, np. punkty kontrolne: Dodam tylko, że rzetelni producenci podają również COP dla wielkości (A) skrajnych.   Wspomniana pompa ciepła (Vitocal 100-S) ma ujawnione dane tylko dla W35 dla A-7, A2, A7.    
  • Popularne tematy