Skocz do zawartości

Jaka kolejność - tynki czy hydraulik


pastorek23

Recommended Posts

Cytat

Witam. Właśnie mam kończone prace z elektryka na budowie i teraz sie zastanawiam co dalej. Chciałem wpuścić hydraulika lecz ktoś mi powiedział że teraz to najlepiej tynki zrobić.

Dlaczego ? I jaka jest poprawna kolejność ?


U mnie też wchodzi hydraulik po tynkach. A dlatego żeby murarze nie zapaskudzili instalacji a jeszcze jak planujesz podłogówkę to już masakra. Po hydrauliku i tynkach wylewka podłóg i jeżeli masz poddasze użytkowe to prace z ociepleniem i wykończeniem z płyt rg.
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem, przecież hydraulik zacznie kuć i znów trzeba będzie zatynkować? Choć to może mniejsze zło.


Dokładnie tak jak napisałeś.Ja też uważałem ,że hydraulik powinien przed tynkami zrobić robotę, ale po głębokich przemyśleniach i zastanowienia doszedłem do wniosku,że to ma sens icon_lol.gif
Link do komentarza
Hmm, przy podłogówce jeżeli cała hydraulika jest robiona kompleksowo to się zgodzę, że po tynkach, ale w przypadku prostej instalacji z kilkoma ściennymi punktami poboru?
Łatwiej jest je zabezpieczyć i na świeżo oczyścić, niż później kuć ściany żeby to schować.
No chyba że ktoś ma mnóstwo grzejników (kaloryferów) z wyprowadzeniami bocznymi... wtedy na dwoje babka wróżyła icon_wink.gif
Link do komentarza
Czesc ja bym doradzil podzielic hydraulike na 2 etapy[sam tak zrobilem] a wiec wszystko co bedzie w scianie puszczone czyli hydraulika [woda i centralne ogrzewanie] przed trynkami..a ogrzewanie podlogowe juz po..nic przeciez sie nie uszkodzi jesli zabezpieczymy wszystko. Mi generalnie chodzilo o to by jedna praca nie niszczyc poprzedniej..[w koncu to nasze zlotowki:) ]
Link do komentarza
Cytat

Czesc ja bym doradzil podzielic hydraulike na 2 etapy[sam tak zrobilem] a wiec wszystko co bedzie w scianie puszczone czyli hydraulika [woda i centralne ogrzewanie] przed trynkami..a ogrzewanie podlogowe juz po..nic przeciez sie nie uszkodzi jesli zabezpieczymy wszystko. Mi generalnie chodzilo o to by jedna praca nie niszczyc poprzedniej..[w koncu to nasze zlotowki:) ]


Widocznie tak hydraulikowi pasowało. U mnie chciał robić po tynkach więc nie będę się mu wcinał w robotę. Zresztą dużo nie uszkodzi (tak ma rozplanowaną instalację), a i tak dużo sam będę robił to o robociznę się nie boję.
Link do komentarza
Cytat

Czesc ja bym doradzil podzielic hydraulike na 2 etapy[sam tak zrobilem] a wiec wszystko co bedzie w scianie puszczone czyli hydraulika [woda i centralne ogrzewanie] przed trynkami..a ogrzewanie podlogowe juz po..nic przeciez sie nie uszkodzi jesli zabezpieczymy wszystko. Mi generalnie chodzilo o to by jedna praca nie niszczyc poprzedniej..[w koncu to nasze zlotowki:) ]


Tez tak zrobilismy
Link do komentarza
Cytat

Widocznie tak hydraulikowi pasowało. U mnie chciał robić po tynkach więc nie będę się mu wcinał w robotę. Zresztą dużo nie uszkodzi (tak ma rozplanowaną instalację), a i tak dużo sam będę robił to o robociznę się nie boję.



Najpierw robi się sufity potem tynki na ścianach dopiero potem posadzki .W posadzkach cała instalacja ,nie licząc drobnych podkuć i przekuć przez ściany .
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...