Skocz do zawartości

Zabezpieczenie materiałów budowlanych przed zimą


Recommended Posts

Wiem ze jest piękna pogoda wiec się o tym nie myśli icon_smile.gif

Ale jak zabezpieczyć materiały budowlane konkretnie deski i cegły pełne.

Cegły przyjadą na paletach , owinięte folią, ilość palet dość duża tzn ok 100szt. Jak to zabezpieczyć przed zimą?

Deski standardowo, mają wentylacje od dołu. Czy przykrywać?

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Wiem ze jest piękna pogoda wiec się o tym nie myśli icon_smile.gif

Ale jak zabezpieczyć materiały budowlane konkretnie deski i cegły pełne.

Cegły przyjadą na paletach , owinięte folią, ilość palet dość duża tzn ok 100szt. Jak to zabezpieczyć przed zimą?

Deski standardowo, mają wentylacje od dołu. Czy przykrywać?

Autorus


Dobre podejście do zagadnienia, lepiej wcześniej niż jak co niektórzy jak się pali to studnię kopią icon_lol.gif
Cegły poukładaj paleta przy palecie w miarę możliwości blisko siebie a po ułożeniu przykryj plandeką.Żeby tej plandeki wiatr Ci nie porwał to przywiąż do sznurka cegłę po obu końcach i połóż to na plandekę (takich sznurków z cegłami musi być kilkanaście) tak aby cegły wysiały bo bokach i dociskały plandekę. Jeszcze jedna rada - nie stawiaj palet z cegła piętrowo, bo po pierwsze współczuć temu kto ją będzie zdejmować a po drugie może się rozsypać. Co do drzewa to też bym je przykrył w podobny sposób jak cegły tylko deski należy przesztaplować.
Link do komentarza
Cytat

przed chwilą otrzymałem info od architekta ze cegły nie należy niczym przykrywać i zdjąć dodatkowo folie icon_smile.gif


Tak po zastanowieniu to też prawda. Bo niby co by miało się stać, przed murarką będziesz ją moczył w wodzie i tak po wymurowaniu będzie narażona na czynniki zewnętrzne aż do chwili tynkowania.
Link do komentarza
Cytat

przed chwilą otrzymałem info od architekta ze cegły nie należy niczym przykrywać i zdjąć dodatkowo folie



Cegła od góry musi być przykryta ponieważ woda deszczowa wleje się do wnętrza całej palety i wilgoć będzie się b.długo utrzymywać a zimą takie zawilgocenie cegły obniży ilość cykli .Można ustawiać piętrowo ,boki palety nie powinny być zakryte pomiędzy paletami powinny być przestrzenie.To prosta czynność obcina się folię po bokach zostawiając taki kapturek na wierzchu palety.
Link do komentarza
Cytat

Cegła od góry musi być przykryta ponieważ woda deszczowa wleje się do wnętrza całej palety i wilgoć będzie się b.długo utrzymywać a zimą takie zawilgocenie cegły obniży ilość cykli .Można ustawiać piętrowo ,boki palety nie powinny być zakryte pomiędzy paletami powinny być przestrzenie.To prosta czynność obcina się folię po bokach zostawiając taki kapturek na wierzchu palety.


Co do ustawiania piętrowo to nie jestem za tym, widziałem jak palety się przechyliły (z bloczkami betonowymi) bo grunt siadł. Co do pozostałych wytycznych uważam że nie ma czego się czepiać, ale jak by się chciało pociągnąć dyskusję to coś prowokującego by się napisało tyle że niedziela i zaraz obiadek a co za tym idzie brak czasu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do ustawiania piętrowo to nie jestem za tym, widziałem jak palety się przechyliły (z bloczkami betonowymi) bo grunt siadł. Co do pozostałych wytycznych uważam że nie ma czego się czepiać, ale jak by się chciało pociągnąć dyskusję to coś prowokującego by się napisało tyle że niedziela i zaraz obiadek a co za tym idzie brak czasu



Też widziałem to i owo ,przeważnie jest tak że podchodzi się do tego bez wyobraźni,palety od początku nie stoją w pionie ,niechlujnie ustawione .
Palety na gruncie ustawia się tak że paleta ta na górze opiera się na dwóch a nawet czterech paletach poniżej.
Link do komentarza
Cytat

Też widziałem to i owo ,przeważnie jest tak że podchodzi się do tego bez wyobraźni,palety od początku nie stoją w pionie ,niechlujnie ustawione .
Palety na gruncie ustawia się tak że paleta ta na górze opiera się na dwóch a nawet czterech paletach poniżej.


Też tak uważam,że należy podchodzić z "głową" i rozwagą . Tylko jeszcze problem z rozładunkiem, uważam że łatwiej bierze się materiał z poziomu ziemi niż z wysokości. Jeżeli chodzi o miejsce to może je rozładować gdzieś na boku np wzdłuż ogrodzenia aby nie przeszkadzały w dalszych pracach budowlanych.
Link do komentarza
Cytat

Też tak uważam,że należy podchodzić z "głową" i rozwagą . Tylko jeszcze problem z rozładunkiem, uważam że łatwiej bierze się materiał z poziomu ziemi niż z wysokości. Jeżeli chodzi o miejsce to może je rozładować gdzieś na boku np wzdłuż ogrodzenia aby nie przeszkadzały w dalszych pracach budowlanych.



Zgadzam się tylko na budowie zawsze jest za mało miejsca ,trzeba przewidzieć czy potrzebny będzie dojazd dźwigów,gruszek itd.. zwłaszcza jak działka jest na stałe ogrodzona lub sąsiednie działki są zagospodarowane przez sąsiadów .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...