Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Chmielów+garaż


Recommended Posts

Wreszcie zaczęliśmy budowę naszego domu-chmielów +garaż.Parterowa chatka-o dziwo w dzisiejszych czasach bez poddasza użytkowego. A dlaczego bez poddasza?? Bo tak:) A tak poważnie to 100 m kw. na dole nam wystarczy a strych trzymamy w rezerwie dla córek jak stwierdzą że chcą mieszkać za kilka naściel lat ze starymi piernikami:) A póki co strych też się przyda (pomieszczeń gospodarczych nigdy za dużo, tym bardziej jak nie robi się piwnicy).

A oto fotki pierwszych wykopów pod ławy fundamentowe

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpgchopaki nawet się załapali na fotkach icon_smile.gif Ekipa jest dobra( nazwali się "FIRMA ZRYW" icon_smile.gif)
A teraz poszły konie po betonie.Miruś walczy z pompą a dookoła wszyscy doradzają icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link to postu
Jani 63 ma rację.Chodzi o to aby zaczyn cementowe nie wsiąkał w grunt (zastępuje tzw. chudziaka).Oczywiście po całej "operacji" trzeba ławę od strony zewnętrznej obkopać i odciąć folię żeby wody uciekały w grunt a nie stały w plastikowym basenie:) Ale to już można zrobić po położeniu bloczków betonowych.
Link to postu
"Niech się mury pną do góry icon_mrgreen.gif ....Powoli wychodzimy z ziemi co jest etapem bardzo żmudnym, tym bardziej jak człowiek nie ma czasu być na budowie i przypilnować Heńków a oni sami z siebie nie garną się do roboty- czarna polska rzeczywistość icon_cry.gif icon_mrgreen.gif ....ale ważne, że idzie do przodu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=103
48:sciany3.jpg]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Ściany fundamentowe stoją już prawie w całości. Teraz trzeba będzie zalać zazbrojoną płytę podłogi, ale to jeszcze nie będzie koniec fundamentu,bo... pozostanie postawienie jeszcze jednej warstwy ściany fundamentowej ale z bloczków betonu komórkowego w której w przyszłości będzie znajdowała się izolacja termiczna i wylewka. I to dopiero będzie mój stan zero. Ostatnia warstwa ściany fundamentowej zostanie również potraktowana dysperbitem i ociepleniem 6 cm, ale hydroizolacja pozioma zostanie położona przed nią(podwójnie- folia podłogi będzie połączona z folią pod mur icon_smile.gif ). A więc powinno to wszystko wyglądać mniej więcej tak: 5 warstw bloczków betonowych wys. 14 cm; zasypanie piaskiem do wysokości tych ścian; teraz wykładamy folię budowlaną na całość tak żeby zachodziła na zewnętrzne ściany; przyklejenie termoizolacji z zewnątrz tak żeby wystawała ponad ściany ok 37 cm( będzie spełniać funkcję szalunku oraz ociepli przyszłą warstwę z betonu komórkowego; i zalewamy icon_smile.gif Później przyjdzie na to 16 cm styropianu oraz wylewka ok 8 cm wraz z ogrzewaniem podłogowym. I równamy się z ostatią warstwą ściany fundamentowej nie tracąc wysokości pomieszczeń wenątrz:) Myślę że będzie to ciepła podłoga.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
No więc "Chmielów+ garaż" wyrósł z ziemi. Troszkę to trwało, ale koniec końcem się udało. Jutro pozostanie tylko potraktowanie części fundamentu dysperbitem na siatkę z klejem. Osobiście uważam siatkę z klejem w glebie za rzecz zupełnie zbędną, ale cóż takie technologie naciągające inwestora na koszty na każdym kroku. Moim skromnym zdaniem, zamiast siatki wystarczy połączenia płyt styropianowych potraktować pianką niskoprężną(co i tak zrobiłem) i zasmarować dysperbitem na bazie wody. Ale jak już wspomniałem, to tylko moje zdanie. Teraz czekamy na bloczki BK i lecimy dalej. Mam nadzieję ,że ten etap pójdzie znacznie szybciej tym bardziej ,że mam urlop icon_lol.gificon_smile.gif Teraz wkleje kilka fotek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
 • 5 tygodnie temu...
Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale pomimo urlopu nie było czasu na pisanie. Chmielów przez ten czas dostał ścian zewnętrznych, część wew. i filary z tektury. Pomieszczenia zaczynają przekonywać ,że ten projekt to był słuszny wybór a oczami wyobraźni meble już są poustawiane na swoim miejscu icon_smile.gif.Teraz wrzucę kilka fotek z realizacji inwestycji.

DSC01446.jpg

front

DSC01446.jpg

wyjście na taras

DSC01446.jpg

Link to postu
 • 1 miesiąc temu...
w końcu pojawiają się całkowite zarysy domu. Dzisiaj chłopaki położyli więźbę, a jutro skręcą je jętkami. W przyszłym tygodniu przygotowania pod dachówkę( nadbitka, membrana, łaty) i będziemy mieli schronienie przed opadami atmosferycznymi ;) Zostaną ściany szczytowe i możemy zamykać. A później to już tylko zabawa wewnątrz, czyli coś w stylu " wykończeniówka wykańcza" icon_eek.gif ale damy radę icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Dzisiaj pobawiłem się troszkę w malarza i zrobiłem wstępną wizualizację "Chmielu" w kolorach, które by nas interesowały. Dach- czarno-brązowy; elewacja -bordo; nadbitka, stolarka, kolumny- biel; wypust elewacji za kolumnami -czarno-brozowy łupek ;)
A oto moje wypociny

DSC01446.jpg


Może nie zrobiłem tego aż tak starannie, ale nie o staranność chodziło a o upewnienie się , że te kolory to to co chcemy mieć. Także zostajemy przy naszych postanowieniach ;) Edytowano przez bigis (zobacz historię edycji)
Link to postu
 • 2 miesiące temu...
Fakt troszkę przeskoczyłem kilka etapów budowy, ale jakoś czasu brakowało. Co do planowanych okien:
profil salamander II (biały), okucia Maco, biały szpros 18, srebrne klamki i zawiasy, rolety ... a co do bezpieczeństwa okien nie będę się wypowiadał publicznie icon_lol.gif
A rok 2012 będzie pod znakiem wykończeniówki tak aby przyszłe święta Bożego Narodzenia były już w nowym domu
icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link to postu
 • 3 miesiące temu...
Okna już wstawione wraz z drzwi technicznymi, więc mogłem wziąć się za instalację elektryczną. Mam nadziej, że wszystko dobrze przemyślałem- gniazdka, włączniki itp. Jutro wrzucę trochę zdjęć z realizacji elektryki własnymi silami icon_smile.gif
Link to postu
Gość adiqq
Cytat

Mam nadzieję , że nie będzie się nagrzewał, bo nie zamierzam oszczędzać na ociepleniu. Ściany to suporex odmiany 400. Na to 12 cm ....chyba jednak styropianu, a w dach min 20 cm wełny z dobrym współczynnikiem. Także powinno być ok ;)
Pozdrawiam


12cm styro nawet na suporex odmiany 400 to trochę mało. To samo dotyczy 20cm dobrej wełny w dach...

no i też czekam na zdjęcia icon_smile.gif
Link to postu
Mam takie samo zdanie jak adiqq.
Twoja izolacja że tak powiem na kolana nie powala, choć na pewno jest wystarczająca - w/g normy.
Ciemne kolory na elewacji i dach czarno-brązowy będą dodatkowo potęgowały efekt nagrzewania i to co zima może wyjść na plus, latem może stać się utrapieniem.
Problem może złagodzić, choć nie usunąć całkowicie wydajne GWC w połączeniu z WM.
Skoro nie chcesz dokładać na grubości ocieplenia pomyśl o tym już teraz (na etapie budowy), bo jak ogród będzie już zagospodarowany będzie znacznie trudniej (między innymi pani żona icon_wink.gif )podjąć decyzję o dołożeniu tego rozwiązania.
A właściwie samego GWC, bo WM możesz zakładać ewentualnie w późniejszym terminie jak brak nadwyżek (prawie pewne icon_wink.gif ) inwestycyjnych, bo tak mają wszyscy... a na pewno większość. icon_smile.gif

Powodzenia.
Link to postu
 • 4 tygodnie temu...
 • 5 miesiące temu...
Dawno mnie tu nie było, z powodu braku czasu, ale za to budowa poszła trochę do przodu. Teraz póki jest pogoda to czas na prace zewnętrzne. Ocieplenie, taras, brama wjazdowa i to na tyle w tym roku. W środku już jest C.O. i pełna instalacja elektr. wylewka, tynki. Teraz gładzie, płytki, biały montaż, malowanie i podłogi. Brzmi nieźle, ale wiem, że to jeszcze dużo roboty. Teraz kilka fotek.
[attachment=14663:PA210381.JPG]
[attachment=14664:PA210379.JPG]
[attachment=14665:PA210382.JPG]
A to miejsce na grilla na tarasie icon_smile.gif[attachment=14666:PA210376.JPG]
[attachment=14667:PA210377.JPG]
Konstrukcja tarasu już jest teraz tylko krycie deską

DSC01446.jpg

Edytowano przez bigis (zobacz historię edycji)
Link to postu
 • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry, mam problem z ogrzewaniem podłogowym w mieszkaniu w bloku. Ogrzewanie zapewnia miejska ciepłownia. Generalnie problem w tym, że grzejniki działają i normalnie grzeją, a podłogówka już nie,  Ciśnienie wody ok 2 barów, przeprowadziłem odpowietrzanie automatyczne poprzez włączenie programu w pompie WILO Para, w systemie są odpowietrzniki automatyczne. Podgłówka do tej pory działała normalnie i nagle przestała ? Proszę o sugestie czy przyczyną może być zapowietrzenie i konieczne jest odpowietrzenie za pomocą pompy ?
  • Raport o europejskiej energetyce opublikował brytyjski thnik-tank Ember. Pokazuje on, że w 2022 roku farmy wiatrowe i fotowoltaika wyprodukowały 22 proc. prądu w Unii Europejskiej. Po raz pierwszy w historii wyprzedziły gaz (20 proc.). Według celu unijnej polityki klimatycznej, do 2030 roku UE ma mieć 45 proc. prądu ze źródeł odnawialnych.  Wiatr i słońce już dawno wyprzedziły w produkcji energii węgiel, który odpowiadał za 16 proc. produkcji energii elektrycznej. Wzrost produkcji węgla był niewielki i czasowy. Ich udział w produkcji energii był w sumie wyższy o 1,5 punktu procentowego, ale już od września znów zaczął spadać. W ostatnich czterech miesiącach prądu z węgla było już o 6 proc. mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej.  Z 26 bloków węglowych przygotowanych do uruchomienia z powodu kryzysu, siedem w ogóle nie zostało włączonych. Pozostałe pracowały na w sumie 18 proc. mocy. Zużyto tylko 1/3 zaimportowanego w 2022 roku węgla. Ember podkreśla, że kraje, które miały plany odchodzenia od węgla, nie zmieniły ich w obliczu kryzysu.   Dave Jones z Ember ocenił, że Europa "uniknęła najgorszych skutków kryzysu energetycznego". - Wstrząsy 2022 spowodowały małe drgnięcie energii z węgla i wielką falę wsparcia dla energii odnawialnej. Obawy o powrót węgla można pogrzebać - powiedział. Na powyższym wykresie widać, jak produkcja energii z wiatru i słońca (kolor zielony) rośnie od ponad 20 lat; wyprzedza spadający węgiel po 2018 roku, a teraz także gaz.   Według analizy Ember rekordowy wzrost produkcji prądu z fotowoltaiki (+24 proc.) i wiatru pomógł poradzić sobie z niedoborem elektrowni wodnych i jądrowych. Dzięki temu uniknięto dodatkowych 10 miliardów euro, które trzeba by wydać na gaz. Z powodu większej produkcji prądu z węgla emisje gazów cieplarnianych z energetyki wzrosły o prawie 4 proc., ale według analizy "mogłoby być znacznie gorzej". Źródła odnawialne zapobiegły znacznie większemu odbiciu węgla.  W poradzeniu sobie z kryzysem pomogło także oszczędzanie. Zapotrzebowanie na prąd spadło w ostatnim kwartale 2022 roku o 7,9 proc. Poszczęściło się nam także z pogodą - ciepła jesień i łagodna zima zmniejszyła zapotrzebowanie na energię.   Europa ograniczyła całościowe zużycie gazu - jednak w dużej mierze oszczędzał przemysł. W energetyce nie udało się go oszczędzić, a nawet zużycie lekko wzrosło. To jednak - zdaniem analityków - zmieni się "drastycznie" w kolejnych latach. Według Ember w 2023 roku rozbudowa energii wiatrowej i słonecznej przyspieszy w 2023 roku w odpowiedzi na kryzys. Wróci także duża część produkcji energii z francuskich elektrowni jądrowych oraz elektrowni wodnych. Nałożenie się tych czynników ma spowodować, że produkcja energii z paliw kopalnych ostro spadnie - nawet o 20 proc.  
  • Mogli te deszczułki dać do ławek patriotycznych, to by mieli w ciul bezpłatnej reklamy. Myślenie mają ograniczone, bez wyobraźni... 
  • Ten Venifloor to musi być koszmarny badziew, którego nikt nie chce kupować, skoro chwytają się tak głupiej szeptanej reklamy :D Forum muratora też zaspamowali, ale tam moderacja działa szybko.
  • Nie dogadali się...   Klient powinien zafugować, a piszący powinien wcześniej położyć płytki... Chociaż i fugowanie może popsuć wygląd dobrze ułożonych płytek...  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...