Skocz do zawartości

Chmielów+garaż


Recommended Posts

Wreszcie zaczęliśmy budowę naszego domu-chmielów +garaż.Parterowa chatka-o dziwo w dzisiejszych czasach bez poddasza użytkowego. A dlaczego bez poddasza?? Bo tak:) A tak poważnie to 100 m kw. na dole nam wystarczy a strych trzymamy w rezerwie dla córek jak stwierdzą że chcą mieszkać za kilka naściel lat ze starymi piernikami:) A póki co strych też się przyda (pomieszczeń gospodarczych nigdy za dużo, tym bardziej jak nie robi się piwnicy).

A oto fotki pierwszych wykopów pod ławy fundamentowe

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



chopaki nawet się załapali na fotkach icon_smile.gif Ekipa jest dobra( nazwali się "FIRMA ZRYW" icon_smile.gif)
A teraz poszły konie po betonie.Miruś walczy z pompą a dookoła wszyscy doradzają icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Jani 63 ma rację.Chodzi o to aby zaczyn cementowe nie wsiąkał w grunt (zastępuje tzw. chudziaka).Oczywiście po całej "operacji" trzeba ławę od strony zewnętrznej obkopać i odciąć folię żeby wody uciekały w grunt a nie stały w plastikowym basenie:) Ale to już można zrobić po położeniu bloczków betonowych.
Link do komentarza
"Niech się mury pną do góry icon_mrgreen.gif ....Powoli wychodzimy z ziemi co jest etapem bardzo żmudnym, tym bardziej jak człowiek nie ma czasu być na budowie i przypilnować Heńków a oni sami z siebie nie garną się do roboty- czarna polska rzeczywistość icon_cry.gif icon_mrgreen.gif ....ale ważne, że idzie do przodu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=103
48:sciany3.jpg]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ściany fundamentowe stoją już prawie w całości. Teraz trzeba będzie zalać zazbrojoną płytę podłogi, ale to jeszcze nie będzie koniec fundamentu,bo... pozostanie postawienie jeszcze jednej warstwy ściany fundamentowej ale z bloczków betonu komórkowego w której w przyszłości będzie znajdowała się izolacja termiczna i wylewka. I to dopiero będzie mój stan zero. Ostatnia warstwa ściany fundamentowej zostanie również potraktowana dysperbitem i ociepleniem 6 cm, ale hydroizolacja pozioma zostanie położona przed nią(podwójnie- folia podłogi będzie połączona z folią pod mur icon_smile.gif ). A więc powinno to wszystko wyglądać mniej więcej tak: 5 warstw bloczków betonowych wys. 14 cm; zasypanie piaskiem do wysokości tych ścian; teraz wykładamy folię budowlaną na całość tak żeby zachodziła na zewnętrzne ściany; przyklejenie termoizolacji z zewnątrz tak żeby wystawała ponad ściany ok 37 cm( będzie spełniać funkcję szalunku oraz ociepli przyszłą warstwę z betonu komórkowego; i zalewamy icon_smile.gif Później przyjdzie na to 16 cm styropianu oraz wylewka ok 8 cm wraz z ogrzewaniem podłogowym. I równamy się z ostatią warstwą ściany fundamentowej nie tracąc wysokości pomieszczeń wenątrz:) Myślę że będzie to ciepła podłoga.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No więc "Chmielów+ garaż" wyrósł z ziemi. Troszkę to trwało, ale koniec końcem się udało. Jutro pozostanie tylko potraktowanie części fundamentu dysperbitem na siatkę z klejem. Osobiście uważam siatkę z klejem w glebie za rzecz zupełnie zbędną, ale cóż takie technologie naciągające inwestora na koszty na każdym kroku. Moim skromnym zdaniem, zamiast siatki wystarczy połączenia płyt styropianowych potraktować pianką niskoprężną(co i tak zrobiłem) i zasmarować dysperbitem na bazie wody. Ale jak już wspomniałem, to tylko moje zdanie. Teraz czekamy na bloczki BK i lecimy dalej. Mam nadzieję ,że ten etap pójdzie znacznie szybciej tym bardziej ,że mam urlop icon_lol.gificon_smile.gif Teraz wkleje kilka fotek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale pomimo urlopu nie było czasu na pisanie. Chmielów przez ten czas dostał ścian zewnętrznych, część wew. i filary z tektury. Pomieszczenia zaczynają przekonywać ,że ten projekt to był słuszny wybór a oczami wyobraźni meble już są poustawiane na swoim miejscu icon_smile.gif.Teraz wrzucę kilka fotek z realizacji inwestycji.

DSC01446.jpg

front

DSC01446.jpg

wyjście na taras

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
w końcu pojawiają się całkowite zarysy domu. Dzisiaj chłopaki położyli więźbę, a jutro skręcą je jętkami. W przyszłym tygodniu przygotowania pod dachówkę( nadbitka, membrana, łaty) i będziemy mieli schronienie przed opadami atmosferycznymi ;) Zostaną ściany szczytowe i możemy zamykać. A później to już tylko zabawa wewnątrz, czyli coś w stylu " wykończeniówka wykańcza" icon_eek.gif ale damy radę icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dzisiaj pobawiłem się troszkę w malarza i zrobiłem wstępną wizualizację "Chmielu" w kolorach, które by nas interesowały. Dach- czarno-brązowy; elewacja -bordo; nadbitka, stolarka, kolumny- biel; wypust elewacji za kolumnami -czarno-brozowy łupek ;)
A oto moje wypociny

DSC01446.jpg


Może nie zrobiłem tego aż tak starannie, ale nie o staranność chodziło a o upewnienie się , że te kolory to to co chcemy mieć. Także zostajemy przy naszych postanowieniach ;) Edytowano przez bigis (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Fakt troszkę przeskoczyłem kilka etapów budowy, ale jakoś czasu brakowało. Co do planowanych okien:
profil salamander II (biały), okucia Maco, biały szpros 18, srebrne klamki i zawiasy, rolety ... a co do bezpieczeństwa okien nie będę się wypowiadał publicznie icon_lol.gif
A rok 2012 będzie pod znakiem wykończeniówki tak aby przyszłe święta Bożego Narodzenia były już w nowym domu
icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość adiqq
Cytat

Mam nadzieję , że nie będzie się nagrzewał, bo nie zamierzam oszczędzać na ociepleniu. Ściany to suporex odmiany 400. Na to 12 cm ....chyba jednak styropianu, a w dach min 20 cm wełny z dobrym współczynnikiem. Także powinno być ok ;)
Pozdrawiam


12cm styro nawet na suporex odmiany 400 to trochę mało. To samo dotyczy 20cm dobrej wełny w dach...

no i też czekam na zdjęcia icon_smile.gif
Link do komentarza
Mam takie samo zdanie jak adiqq.
Twoja izolacja że tak powiem na kolana nie powala, choć na pewno jest wystarczająca - w/g normy.
Ciemne kolory na elewacji i dach czarno-brązowy będą dodatkowo potęgowały efekt nagrzewania i to co zima może wyjść na plus, latem może stać się utrapieniem.
Problem może złagodzić, choć nie usunąć całkowicie wydajne GWC w połączeniu z WM.
Skoro nie chcesz dokładać na grubości ocieplenia pomyśl o tym już teraz (na etapie budowy), bo jak ogród będzie już zagospodarowany będzie znacznie trudniej (między innymi pani żona icon_wink.gif )podjąć decyzję o dołożeniu tego rozwiązania.
A właściwie samego GWC, bo WM możesz zakładać ewentualnie w późniejszym terminie jak brak nadwyżek (prawie pewne icon_wink.gif ) inwestycyjnych, bo tak mają wszyscy... a na pewno większość. icon_smile.gif

Powodzenia.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Dawno mnie tu nie było, z powodu braku czasu, ale za to budowa poszła trochę do przodu. Teraz póki jest pogoda to czas na prace zewnętrzne. Ocieplenie, taras, brama wjazdowa i to na tyle w tym roku. W środku już jest C.O. i pełna instalacja elektr. wylewka, tynki. Teraz gładzie, płytki, biały montaż, malowanie i podłogi. Brzmi nieźle, ale wiem, że to jeszcze dużo roboty. Teraz kilka fotek.
[attachment=14663:PA210381.JPG]
[attachment=14664:PA210379.JPG]
[attachment=14665:PA210382.JPG]
A to miejsce na grilla na tarasie icon_smile.gif[attachment=14666:PA210376.JPG]
[attachment=14667:PA210377.JPG]
Konstrukcja tarasu już jest teraz tylko krycie deską

DSC01446.jpg

Edytowano przez bigis (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...