Skocz do zawartości

Dojazd do działki budowlanej


izabela11

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.Kupiłam działkę rolną , która została przekształcona w budowlaną,dostałam pozwolenie na budowę domu z uprawomocnieniem,wsztko pięknie do tego momentu-okoliczni sąsiedzi zażądali ,,spłaty drogi" icon_eek.gif .Udałam się do gminy,gdzie usłyszałam że droga do mojej działki nie jest prawnie uregulowana tzn.mieszkańcy oddali część swoich działek na drogę,gmina położyła asfalt,w ewidencji grutów właścicielem drogi jest gmina,ale muszą jeszcze wytyczyć drogę a nie mają na to środków-czy jest to droga wewnętrzna,kto jest administratorem?
Moje pytanie jest takie,czy mieszkańcy mogą mi zabronić dojazdu do mojej działki,drogą która była wykonana ze środków gminy-sąsiedzi pomagali przy budowie i remoncie tej drogi.Drugie pytanie czy mają prawo ustawić znak ograniczający wjazd pojazdom np. do 5 ton -miałabym problem z dowozem materiałów na budowę.
Proszę o pomoc ,może ktoś z Państwa miał taki problem.
Link do komentarza
Witam,

u nas była zupełnie inna sytuacja, gdyż właścicielem terenu gdzie widniała droga była osoba prywatna. ale jedno wiem na pewno jeżeli właścicielem drogi prawomocnie jest gmina, oczywiście masz komplet praw i mieszkańcy nie mogą samowolnie nakazywać jakichkolwiek opłat, jeżeli zaś mieszkańcy nadal figurują w księdze wieczystej jako właściciele terenu, sprawa się znacznie komplikuje. Jeżeli jednak otrzymaliście pozwolenie na budowę, musicie mieć również prawnie uregulowaną drogę dojazdową, bez opłat i zakazów wjazdu,

pozdrawiam i życzę powodzenia w wyjaśnianiu sprawy
Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...