Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
grazia18112

ile bierze kierownik budowy

słyszałem, że liczą sobie za przyjazd. Potrzebujesz go - dzwonisz. Jedna wizyta na budowie 200zł.

Cytat

słyszałem, że liczą sobie za przyjazd. Potrzebujesz go - dzwonisz. Jedna wizyta na budowie 200zł.

od 1500-2500 zł od domku jednorodzinnego .

Kier. bud. ma obowiązki i musi pilnować budowy ,odbierać roboty konstrukcyjne i bud. ,robi wpisy do dziennika bud. ,jest odpowiedzialny za wykonanie zgodne z projektem .

Cytat

od 1500-2500 zł od domku jednorodzinnego .

Kier. bud. ma obowiązki i musi pilnować budowy ,odbierać roboty konstrukcyjne i bud. ,robi wpisy do dziennika bud. ,jest odpowiedzialny za wykonanie zgodne z projektem .

Co musi, to wiadomo. Co robi - też wiadomo.

Cytat

Co musi, to wiadomo. Co robi - też wiadomo.

Nie podoba mi się to sformułowanie "Jedna wizyta na budowie 200 zł."

Wiadomo ze każdy będzie oszczędzał na "wizytach ".

Najlepiej uzgodnić od całości budynku oraz rozbić kwotę na etapy ,w trakcie postępu robót płacić zaliczki.

My umawialiśmy się na 1000zł za całość (lubelskie) po skończeniu.
Kierownik był regularnie, wpisywał się i sprawdzał co i jak.

Co do ceny to zależy czy to jest jedyne jego źródło utrzymania czy dodatkowy zarobek. Znam kierowników których jest to ich praca ale znam też takich co pracują w jakiś firmach lub są na emeryturze i sobie dorabiają na pewno oni są tańsi od tych pierwszych i co za tym idzie konkurencyjni.

Też prawda. Zapomniałem dodać,że często projektant ma uprawnienia kierownika, no i wtedy cena też jest atrakcyjniejsza w porównaniu z innymi .

Cytat

Też prawda. Zapomniałem dodać,że często projektant ma uprawnienia kierownika, no i wtedy cena też jest atrakcyjniejsza w porównaniu z innymi .

u mnie 1700zł za całość icon_smile.gif

Cytat

myślę przeciwnie. To są psie pieniądze w stosunku do funkcji.

I do odpowiedzialności.

Cytat

I do odpowiedzialności.

dlatego szokuje mnie lekceważące podejście niektórych kierowników budowy do swoich obowiązków....

Cytat

dlatego szokuje mnie lekceważące podejście niektórych kierowników budowy do swoich obowiązków....

Są przymusowo ubezpieczeni .

Cytat

Są przymusowo ubezpieczeni .

to od wykonania fuszerki można się ubezpieczyć??? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Są też nadgorliwi. Koledze kazał wykopać fundament na 1,2 m a po wymurowaniu z bloczków wyszedł mu ponad 1,6 m ( a wystarczył by 0,8 m bo taka jest u nas strefa przemarzania)a na dokładkę przy kopaniu fundamentów nie uwzględnił ocieplenia i w rezultacie poszerzył mu dom o 12 cm,wyszło to dopiero jak murarze stawiali mu ściany. A kierownik kilkadziesiąt lat w branży i taka wpadka.

Cytat

to od wykonania fuszerki można się ubezpieczyć???

Nikt nie jest nieomylny .

Cytat

Są też nadgorliwi. Koledze kazał wykopać fundament na 1,2 m a po wymurowaniu z bloczków wyszedł mu ponad 1,6 m ( a wystarczył by 0,8 m bo taka jest u nas strefa przemarzania)a na dokładkę przy kopaniu fundamentów nie uwzględnił ocieplenia i w rezultacie poszerzył mu dom o 12 cm,wyszło to dopiero jak murarze stawiali mu ściany. A kierownik kilkadziesiąt lat w branży i taka wpadka.

I gdzie tu nadgorliwość? Ja bym to inaczej nazwał

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Co pasuje do mozaiki parkietowej ?. oto jest pytanie. Sam jestem ciekaw i będę obserwować odpowiedzi.  
    • Nietypowy wątek, ale może mnie nie usuniecie:) Zagląda tu pewnie sporo osób zorientowanych w temacie/   Bardzo proszę o pomoc w wyborze studiów podyplomowych z architektury wnętrz. 
      Gdzie warto, a gdzie nie? Poniżej zestawienie, może komuś też się przyda.

Zależy mi na solidnych podstawach w projektowaniu, ale też na elementach aranżacji wnętrz. 
      Chciałabym uniknąć rozmytych zajęć zapychaczy w rodzaju historii architektury czy sztuki, bo to wszystko miałam na poprzednich studiach. Szukam dużej ilości godzin praktycznych z projektowania + praca na profesjonalnych programach.
      Plan podjęcia takich studiów powstał na dniach - rekrutacja trwa już teraz i większość uczelni wymaga portfolio - obawiam się, że trudno będzie mi coś skompletować. Z drugiej strony - tam, gdzie nic nie wymagają na wejściu - też źle, bo będzie pewnie niski poziom?

Wiem oczywiście, że rok to mało na nabycie silnych kwalifikacji, ale traktuję to jako początek edukacyjnej drogi:)

Miejsce nie ma znaczenia, jestem z Warszawy, ale tutaj nic wartego uwagi nie ma, co mnie zdziwiło.

Kilka ofert, ktore wpadły mi w oko

- SWPS Poznań. School of Form. Aranżacja wnętrz. 
      swps.pl/oferta/poznan/podyplomowe/design-projektowanie/aranzacja-wnetrz
      Sam program wygląda ok dla moich potrzeb. Wymagają jednak portfolio, którego nie zdążę pewnie przygotować, choć mogę spróbować. A propos, co z tą ścianą? Może to być zdjęcie albo grafika komputerowa?:

" 1. układ ścienny – dowolnie wybrana ściana wybranego pomieszczenia (istniejącego lub zaprojektowanego) – technika kolażu z wykorzystaniem różnych materiałów (maksymalny format pracy A3); 
      2. mój ulubiony świat kolorów, motywów, faktur i detali – kolaż wykonany dowolną techniką (wyklejanka, wycinanka, elementy malarstwa i rysunku ect.) z zastosowaniem jak największej ilości różnorodnych materiałów)"

-- Łódź 
      Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
      www.wssip.edu.pl/rekrutacja.php?m=3&strona=studia-podyplomowe
      Wygląda bdb, ale wymagają na wejściu już sporych kompetencji. Nie mam szans.

-- Łódź - ASP 
      podyplomowe.asp.lodz.pl/studia-podyplomowe/11-projektowanie-architektury-wnetrz
      Program wygląda bardzo dobrze, same konkrety, (choć nie ma w ogóle zajęć dot. “stylizacji” wnętrza). Podoba mi się najbardziej, no i blisko Wawy.
      Ale brak wymagań/portfolio - dla mnie to dobrze, ale obiektywnie nie tak dobrze:)

-- Wrocław, Wyższa Szkoła Humanistyczna
      humanistyczna.pl/studia-podyplomowe/wnetrza-i-design/?lang=pl
      Program nie wygląda źle.

-- Katowice
      www.wst.com.pl/studia_podyplomowe/architektura_wnetrz
      Brak szczegółowego programu, nie można ocenić.

-- Kraków 
      www.asp.krakow.pl/index.php/pl/kandydaci/studia-podyplomowe-dlakandydatow-143/w-zakresie-projektowanie-architektury-wntrz
      Brak programu, wymagane portfolio.

-- Sopot, Aranżacja i stylizacja przestrzeni
      www.ssw-sopot.pl/aranzacja-i-stylizacja-przestrzeni/
      Program pisany na kolanie. No ale Sopot:)

-Politechnika Śląska, Gliwice
      rekrutacja.polsl.pl/Strony/rar.aspx
      Wygląda w sumie dobrze, wymagane jednak wcześniejsze studia kierunkowe, a w programie widzę “zapychacze”.

-Gdańsk ASP
      Ciekawe, ale nie o to mi chodziło aiw.asp.gda.pl/wp-content/uploads/2017/07/program.pdf

No i last i chyba least:

-- ASP Warszawa
      waw.asp.waw.pl/studia-podyplomowe/
      Rozmyte jakieś to, zresztą dotyczy kolorów, a nie projektowania wnętrz.
    • Ten Dremel i multiszlifierka która zaprezentowałeś wcześniej posiadają owe wałki giętkie za pomocą których można grawerować, trzeba użyć tylko odpowiedniego frezu.
    • Nie jest - jak dla mnie.
      Natomiast są zestawy z z dodatkową mini mini mini "szlifierką" do grawerowania - bardzo przydatne w dopracowaniu detali (ręka jest bardziej precyzyjna bo nie ogranicza jej duża sztywność wałka.
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi