Skocz do zawartości

Rozbudowa budynku gospodarczego i zmiana użytkowania


Recommended Posts

Witam,

mam pewną sprawę, którą nie do końca jestem pewien jak rozwiązać, dlatego pytam na forum.

Mam działkę, na której stoi dom i budynek gospodarczy, przylegający do bocznej granicy. Chcę ten budynek rozbudować w głąb działki, razem jakieś 20kilka metrów kw. więcej.
Oto mapka poglądowa (dobudówka na pomarańczowo)
Brak obrazka

Dodatkowo, chcę zmienić sposób użytkowania z gospodarczego na mieszkalny.
Co muszę zrobić? Rozumiem, że niezbędne jest pozwolenie na budowę, ale co z sąsiadami?
Słyszałem od pewnej osoby, która ponoć siedzi w temacie, że to sąsiedzi muszą napisać wniosek/zgodę(?) na moją rozbudowę. Czy to prawda? Czy muszą być to wszyscy sąsiedzi? Czy tylko ci, z którymi budynek graniczy?

Jak połączyć rozbudowę ze zmianą użytkowania?

bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
supamc
Link do komentarza
Cytat

Witam,

mam pewną sprawę, którą nie do końca jestem pewien jak rozwiązać, dlatego pytam na forum.

Mam działkę, na której stoi dom i budynek gospodarczy, przylegający do bocznej granicy. Chcę ten budynek rozbudować w głąb działki, razem jakieś 20kilka metrów kw. więcej.
Oto mapka poglądowa (dobudówka na pomarańczowo)
Brak obrazka

Dodatkowo, chcę zmienić sposób użytkowania z gospodarczego na mieszkalny.
Co muszę zrobić? Rozumiem, że niezbędne jest pozwolenie na budowę, ale co z sąsiadami?
Słyszałem od pewnej osoby, która ponoć siedzi w temacie, że to sąsiedzi muszą napisać wniosek/zgodę(?) na moją rozbudowę. Czy to prawda? Czy muszą być to wszyscy sąsiedzi? Czy tylko ci, z którymi budynek graniczy?

Jak połączyć rozbudowę ze zmianą użytkowania?

bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
supamc


Fajna ta mapka, dobrze że napisałeś że dobudówka pomarańczowa bo i tak nic nie widać icon_confused.gif??: Wszystko zależy czy masz MPZP dla Twojej miejscowości oraz od sąsiadów a dokładniej od ich zabudowań. Sąsiedzi żadnego wniosku nie muszą pisać , może się zdarzyć że powiat zażąda oświadczenia od sąsiadów o budowę w granicy ale to Ty będziesz musiał te oświadczenia dostarczyć do urzędu. Chcąc zmienić przeznaczenie użytkowania trzeba to zgłosić do powiatu z chwilą załatwiania PnB.
Link do komentarza
Cytat

Fajna ta mapka, dobrze że napisałeś że dobudówka pomarańczowa bo i tak nic nie widać icon_confused.gif??: Wszystko zależy czy masz MPZP dla Twojej miejscowości oraz od sąsiadów a dokładniej od ich zabudowań. Sąsiedzi żadnego wniosku nie muszą pisać , może się zdarzyć że powiat zażąda oświadczenia od sąsiadów o budowę w granicy ale to Ty będziesz musiał te oświadczenia dostarczyć do urzędu. Chcąc zmienić przeznaczenie użytkowania trzeba to zgłosić do powiatu z chwilą załatwiania PnB.


dziwne, mi się obrazek wyświetla.
podaję linka do niej jeszcze raz: Mapka poglądowa

MPZP nie ma, działka sąsiadów jest lustrzanym odbiciem mojej (ich budynek gosp i mój stykają się ścianami, oś symetrii przebiega w granicy).

Dobudówka w granicy nie pójdzie, będzie oddalona o ok 1-1,5m od niej. Rozumiem, że w takim wypadku również dostaną odpowiednie zawiadomienie?
Link do komentarza
Cytat

dziwne, mi się obrazek wyświetla.
podaję linka do niej jeszcze raz: Mapka poglądowa

MPZP nie ma, działka sąsiadów jest lustrzanym odbiciem mojej (ich budynek gosp i mój stykają się ścianami, oś symetrii przebiega w granicy).

Dobudówka w granicy nie pójdzie, będzie oddalona o ok 1-1,5m od niej. Rozumiem, że w takim wypadku również dostaną odpowiednie zawiadomienie?


Ok teraz też mi się wyświetla. Z rysunku za bardzo nic nie rozumiem, są dwa żółte prostokąty i dwa czarne a gdzie granica? Które to budynki się stykają ścianami, gdzie jest ta oś symetrii? Najlepiej zeskanuj mapkę jeżeli masz i wklej wtedy będzie może łatwiej coś powiedzieć. Natomiast jeżeli nie ma planu to powinno być na Twoją korzyść, bo wtedy łatwiej załatwić takie zmiany. A póki co to najlepiej jak udasz się do gminy z zapytaniem, głowy Ci za to nie urwią natomiast będziesz wiedział na czym stoisz i co masz robić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...