Skocz do zawartości

wertykulator


Recommended Posts

Cytat

witam,

macie taki sprzęt jak wertykulator?
jak często go używacie?
warto nabyć?

jaki wybrać? elektryczny spalinowy ręczny?

pozdrawiam



Więc tak, zależy jaki masz areał do pracy. Ogólnie odradzam serdecznie elektryczne, słabe to strasznie. Jakby już to tylko spalinowe. Jednak warto się zastanowić czy przypadkiem nie lepiej wypożyczyć.


Link do komentarza
Posiadam elektryczny 1,4 kw i jestm z niego zadowolony. Był niedrogi na allegro z przesyłka 205 zł, zajmuje mało miejsca, z pożyczaniem bym sie nie napinał bo pożyczony mi się kiedyś rozsypał i miałem problemy potem. Dobry zwyczaj nie pożyczaj. Mój weltykulator ma tylko "lamele" i centralna regulacje wysokości można w wyższym położeniu tylko areować lub przeciąć darń na niższych, na skrajnie niskim można wypielić do gołej ziemi. Kupowałem w tym sklepie i mam bardzo podobny http://allegro.pl/2w1-aerator-wertykulator...1646487601.html
Link do komentarza
Cytat

Posiadam elektryczny 1,4 kw i jestm z niego zadowolony. Był niedrogi na allegro z przesyłka 205 zł, zajmuje mało miejsca, z pożyczaniem bym sie nie napinał bo pożyczony mi się kiedyś rozsypał i miałem problemy potem. Dobry zwyczaj nie pożyczaj. Mój weltykulator ma tylko "lamele" i centralna regulacje wysokości można w wyższym położeniu tylko areować lub przeciąć darń na niższych, na skrajnie niskim można wypielić do gołej ziemi. Kupowałem w tym sklepie i mam bardzo podobny http://allegro.pl/2w1-aerator-wertykulator...1646487601.html



tylko już kosztuje 2xwięcej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

to pewnie dobre rozwiązanie
ale nie mam gdzie

tzn mam ale to by było ekonomicznie nieuzasadnione raczej
to co się najbliżej wyświetliło 120zł za dobę...
3 doby=własny wertykulator



Ok, ale rozumiem że to jest jeszcze śpiew przyszłości, bo najpierw musisz założyć trawnik, i dopiero następnym roku możesz go napowietrzyć.

Za 120zł to elektryczny?

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Ok, ale rozumiem że to jest jeszcze śpiew przyszłości, bo najpierw musisz założyć trawnik, i dopiero następnym roku możesz go napowietrzyć.

Za 120zł to elektryczny?

Autorus




3 doby po 120= 360 -tak elektryczny

no tak o ile to się w ogóle uda na tym terenie
to w przyszłym roku
bo większy problem to tak naprawdę założenie tego trawnika
niż późniejsza pielęgnacja
bo może nie będzie czego wertykulować icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

hm, tak jak pisałem moim zdanie, sprawdziłem to na działce elektryczny się nie nadaje. Ja chciałem porządnie przeczesać trawnik. Jak za nisko trzymałem ostrza to silnik nie dawał rady wiec musiały być wyżej. Dla mnie kiszka.




narazie nad tematem myślę
i się dokształcam
to było tylko takie wyliczenie
bo prawdę powiedziawszy to na tej rekreacyjnej

nie ma jeszcze prądu

ale i to mały problem
tam nie ma wody...

a słyszeliście może o takim wertykulatorze bębnowym?
jak te kosiarki
pchasz i te kółeczka wprawiają w ruch bęben z ostrzami?
Link do komentarza
Cytat

narazie nad tematem myślę
i się dokształcam
to było tylko takie wyliczenie
bo prawdę powiedziawszy to na tej rekreacyjnej

nie ma jeszcze prądu

ale i to mały problem
tam nie ma wody...

a słyszeliście może o takim wertykulatorze bębnowym?
jak te kosiarki
pchasz i te kółeczka wprawiają w ruch bęben z ostrzami?




Raczej walec metalowy na który się wkłada obręcze z ostrzami. W walec wlewamy wodę, tylko ze po tym zabiegu można go co najwyżej ciągnąc icon_smile.gif Do pchania się nie nadaje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

terenu jest koło 600m czyli nie za dużo

to jest działeczka rekreacyjna
camping tam stoi i kibelek drewniany

jest tam coś co trzeba kosić
trawa to nie jest
no miejscami
raczej chwasty

no i chcemy tam mieć trawnik

dlatego sie dokształcam: wertykulator aerator walec siewniczek....
zastanawiam się nad sensem kupowania tych sprzętów


ja wypożyczałem w wypożyczalni - spalinowy, doba bodaj 80zł
I jak sobie zrobisz raz na 2 lata areację - wystarczy z powodzeniem
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

witam,

macie taki sprzęt jak wertykulator?
jak często go używacie?
warto nabyć?

jaki wybrać? elektryczny spalinowy ręczny?

pozdrawiam



elektryczny mała moc i fakt słaby, spalinowy : http://www.narzedziowy.pl/wyszukiwanie_wertykulator_s.html
zerknij na te, może coś wybierzesz Edytowano przez Majsterzadzinarzedziami (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Witam,

Wybierając wertykulator, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość trawnika. Do pielęgnacji niewielkich powierzchni można użyć wertykulatora ręcznego- to najtańsze rozwiązanie, jednak wymagające największego wysiłku. Dla posiadaczy większych trawników odpowiedniejszy będzie wertykulator elektryczny bądź spalinowy. Elektryczny nadaje się do powierzchni, w zależności od mocy, do 500-700 m?, jest tańszy w eksploatacji, lżejszy, wymaga jednak podłączenia do źródła energii elektrycznej. Wertykulator spalinowy polecany jest do pielęgnacji większych terenów, silnik spalinowy o odpowiedniej mocy sprawia, że praca staje się dużo efektywiejsza.

Przy zakupie wertykulatora warto zwrócić uwagę na solidność materiałów, z jakich jest wykonany. W słabej jakości wertykulatorach podwozie łatwo się wygina i rdzewieje. Istotne są również mocne i trwałe ostrza pozwalające na skuteczne usuwanie mchu i ściółki. Niektóre wertykulatory posiadają też opcję regulacji głębokosci spulchniania, co ułatwia właściwą pielęgnacje trawnika. Wertykulatory z pojemnikiem zbierającym pozwalają na łatwe zbieranie mchu i suchej trawy, a przez to oszczędność czasu. Wertykulator w znacznym stopniu zmniejsza potrzebę sztucznego nawożenia, a dodatkowo usuwa mech. Wertykulatory wyposażone w wałek do aeracji są najlepszym rozwiązaniem dla trawników ubogich w tlen. Wertykulator jest zakupem "na lata"- nie używa się go często, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, aby mógł nam służyć przez długie lata.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
eDoradca John Deere Polska
Edytowano przez eDoradca (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Spalinowy to do większych powierzchni, sąsiad zainwestował to od czasu do czasu pożyczam, ale do siebie jeśli miałbym kupić to tylko elektryczny (wiem, że słabszy, ale wydać 1400zł na spalinowy to jednak sporo)

Sąsiad ma coś takiego (albo bardzo podobnego) idzie jak burza:

Brak obrazka
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 lata temu...

Witam. Odświeżę trochę temat co by nie zakładać kolejnego. Przymierzam się do zakupu wertykulatora/aeratora tzw 2w1 i zastanawiam się na co zwrócić uwagę przy jego kupnie.

Będzie to sprzęt elektryczny, nie ma sensu wydawać kasy na spalinowy jak będzie używany kilka razy w roku, raz dwa aerator i może 2 do 3 wertykulator.

Jaką optymalną moc powinien mieć, czy 1300-1400 w wystarczy czy więcej.

Będzie z koszem aby nie zbierać trawy ręcznie,. Co jeszcze powinien mieć, na co zwracać uwagę.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Witam. Zakupiliśmy aerator Macallister-a o mocy 1800 wat model MSRP 1800, na dniach próba jego możliwości. Jednak muszę jeszcze ustalić małą nieścisłość, w opisie montażu bębna piszą o łożyskach, a na moich bębnach na ich końcach łożysk nie ma, co prawda miejsce na nie jest ale teraz nie wiem czy powinny być czy ten model pracuje bez łożysk, choć to wątpliwe. Muszę to ustalić. 

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...