Skocz do zawartości

dom za 250tyś


Recommended Posts

Cytat

Witam mam zasadnicze pytanie,chce wybydować dom ma działke 8arów uzbrojona.Bank udzielił mi kredytu na 250 tysiecy czy jestem w stanie postawic dom i w nim zamieszkać?Czy ta kwota jest wystarczalna?Czy musze sie liczyc ze braknie mi na coś?Czekam na odp.



dostałeś kredyt z banku w ciemno
bez kosztorysu itp, wychodzi na że nawet projektu nie masz
chyba masz na myśli, że masz zdolność na 250k
i tyle tylko bank Ci może pożyczyć
jeżeli tylko tyle możesz dostać
to zależy jaki dom sobie będziesz chciał wybudować i w jakiej techn
jak wybierzesz mały domek
dużo własnej pracy to powinno starczyć
ale nie musi
Link do komentarza
Cytat

dostałeś kredyt z banku w ciemno
bez kosztorysu itp, wychodzi na że nawet projektu nie masz
chyba masz na myśli, że masz zdolność na 250k
i tyle tylko bank Ci może pożyczyć
jeżeli tylko tyle możesz dostać
to zależy jaki dom sobie będziesz chciał wybudować i w jakiej techn
jak wybierzesz mały domek
dużo własnej pracy to powinno starczyć
ale nie musi




Zdolność mam na 270tyś projekt jaki mnie interesuje to domek do 110m.Jaką techniką?nie wiem a na jaką mnie stać?
Prosze o realne koszty.Czt z taka kwota jestem wstanie wybudować i zamieszkać?
Link do komentarza
Cytat

Zdolność mam na 270tyś projekt jaki mnie interesuje to domek do 110m.Jaką techniką?nie wiem a na jaką mnie stać?
Prosze o realne koszty.Czt z taka kwota jestem wstanie wybudować i zamieszkać?


Przy założeniach i danych jakie aktualnie podajesz to odpowiem i tak i nie 50/50
Link do komentarza
Cytat

A dokładniej?
Co znaczzy 50/50?
jesli nie to ile moze braknąć?


50% że uda się wybudować dom i 50% ze nie . Przede wszystkim pokaż projekt określ ogólnie region kraju bo ceny robocizny są bardzo rózne w Polsce no i powiedz cos o działce jakie ma media itp
Link do komentarza
Cytat

50% że uda się wybudować dom i 50% ze nie . Przede wszystkim pokaż projekt określ ogólnie region kraju bo ceny robocizny są bardzo rózne w Polsce no i powiedz cos o działce jakie ma media itp




Odnosnie działki
8arów wym ok. 20x48
media: prąd i woda na działce kanalizacji brak
Działka położona woj.świętokrzyskie ok pińczowa
Co do projektu to nie mam takiego,nie bardzo wiem czym sie kierować.
Założenie jest takie ze ma to być domek do 110-115m2
Link do komentarza
Cytat

czy my tu wróżki jesteśmy?

Jaki dom, jakiej wielkości, czy działkę już masz? itd.




Kolego napisałem na poczatku że działke mam z mediami
a dom ma mniec ok 110-115m2
Nie oczekuje czarodziejskich odpowieści tylko realnego ocenienai sytułacji.
Napewno sa ty osoby które sie budowały lub buduja i sa wstanie mniej wiecej podpowiedzieć czy jest to realne czy tez nie.A jesli nie to ile braknie
Link do komentarza
Cytat

Odnosnie działki
8arów wym ok. 20x48
media: prąd i woda na działce kanalizacji brak
Działka położona woj.świętokrzyskie ok pińczowa
Co do projektu to nie mam takiego,nie bardzo wiem czym sie kierować.
Założenie jest takie ze ma to być domek do 110-115m2



Wiesz to już sa jakieś warunki brzegowe teraz jakie masz oczekiwania bo ci powiem, że niektórzy zafixowują się na dom z poddaszem i no way a generalnie jeżeli domek jest mały i w standardzie podstawowym (co nie znaczy że brzydki czy nie wygodny) można faktycznie wynudować za 250 tys zł. Cóz jest pewien prosty projekt domu zaraz wkleje i gdybyś troche zainwestował w ocieplenie i np zdecydował się na ogrzewanie elektryczne (bo prad masz) miał byc całkiem fajny dom i bezobsługowo nie ładujesz się przy tym w centralne i kotłownię (chociaz ten projekt posiada takie pomieszczenie) na to konto możesz mieć rekuperator. Mam dom ogrzewany prądem pomimo dostępu do gazu i wcale bym sie nie zamienił. Mysle ze jako zlternatywne/awaryjne zródło ciepła mógłbys miec kominek. Ok to na tyle juz wklejam projekt.
Brak obrazka

Brak obrazka

jest mniejszy niż zakładasz ale spokojnie ogrzejesz go bez kotłowni i ma wszystko co potrzeba. Ile osób ma w nim mieszkać na stałe???
Link do komentarza
Cytat

Kolego napisałem na poczatku że działke mam z mediami
a dom ma mniec ok 110-115m2
Nie oczekuje czarodziejskich odpowieści tylko realnego ocenienai sytułacji.
Napewno sa ty osoby które sie budowały lub buduja i sa wstanie mniej wiecej podpowiedzieć czy jest to realne czy tez nie.A jesli nie to ile braknie



Fakt, nie zauważyłem, jeśli chodzi o domek taki jak ja to koszt wychodzi ok 2tys zł/m2. O innych domkach niech się inni wypowiadają icon_smile.gif

Autorus
Link do komentarza
Cytat

2tys za m2 ale juz do stany takiego aby sie wprowadzić?
Czyli domek 110m2=220tyś+20tyś marginesu.
Realne?


Ale on stawia dom w kształcie kuli , tam ilośc scian w stosunku do m2 jest zdecydowanie mniejsza niz w klasycznym domu poczytaj jego linki icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Wiesz to już sa jakieś warunki brzegowe teraz jakie masz oczekiwania bo ci powiem, że niektórzy zafixowują się na dom z poddaszem i no way a generalnie jeżeli domek jest mały i w standardzie podstawowym (co nie znaczy że brzydki czy nie wygodny) można faktycznie wynudować za 250 tys zł. Cóz jest pewien prosty projekt domu zaraz wkleje i gdybyś troche zainwestował w ocieplenie i np zdecydował się na ogrzewanie elektryczne (bo prad masz) miał byc całkiem fajny dom i bezobsługowo nie ładujesz się przy tym w centralne i kotłownię (chociaz ten projekt posiada takie pomieszczenie) na to konto możesz mieć rekuperator. Mam dom ogrzewany prądem pomimo dostępu do gazu i wcale bym sie nie zamienił. Mysle ze jako zlternatywne/awaryjne zródło ciepła mógłbys miec kominek. Ok to na tyle juz wklejam projekt.
Brak obrazka

Brak obrazka

jest mniejszy niż zakładasz ale spokojnie ogrzejesz go bez kotłowni i ma wszystko co potrzeba. Ile osób ma w nim mieszkać na stałe???



Generalnie im prostrzy tym lepiej.
natomiast nie musi on straszyć.
Link do komentarza
Najpierw sory że to powiem, ale musisz sie troche doinformowac na tematy budowlane to forum jest jak najbardziej na tak i nie powtarzac jak mantry 110m2 i 250 tys bo zarówno jedno jak i 2 to mało , kwestia czy za mało zeby wystapiło w duecie. Moim zdaniem jest możliwe zbudowanie domu o takiej powierzchni za te pieniądze, ale uwierz mi żeby to opisac to rece opadaja dosłownie. Dlatego znajdz kilka projektów i pomysl jaki dom bedzie dla cibie w sam raz może byc to 95m2 a moze i 130? Nie ważne , najwazniejsze zeby spełniał twoje oczekiwania , Wielkosc domu jaką ustaliłes jest jak najbardziej optymalna choc nie wiem dla ilu osób on bedzie. Optymalnosc dotyczy kosztów eksploatacji i utrzymania. Tak że jak juz znajdziesz ten swoj projekt wtedy na pewno uzyskasz porady fachowe tutaj na forum co za ile i czy starczy na razie to ogólne pytania i zadne dla ciebie satysfakcjonujace odpowiedzi. Tak czy inczaej życze powodzenia i trzmam kciuki no i służe pomoca. Na pcieszenie powiem ci ze postawilem własnie takowy dom 130m2 + 25 garaz za 190 tys z tym ze 8 lat temu.

Cytat

ok w takim razie jaka kwota muszę dysponować aby sie postawic?


od 250 tys do +nieskończoności icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Najpierw sory że to powiem, ale musisz sie troche doinformowac na tematy budowlane to forum jest jak najbardziej na tak i nie powtarzac jak mantry 110m2 i 250 tys bo zarówno jedno jak i 2 to mało , kwestia czy za mało zeby wystapiło w duecie. Moim zdaniem jest możliwe zbudowanie domu o takiej powierzchni za te pieniądze, ale uwierz mi żeby to opisac to rece opadaja dosłownie. Dlatego znajdz kilka projektów i pomysl jaki dom bedzie dla cibie w sam raz może byc to 95m2 a moze i 130? Nie ważne , najwazniejsze zeby spełniał twoje oczekiwania , Wielkosc domu jaką ustaliłes jest jak najbardziej optymalna choc nie wiem dla ilu osób on bedzie. Optymalnosc dotyczy kosztów eksploatacji i utrzymania. Tak że jak juz znajdziesz ten swoj projekt wtedy na pewno uzyskasz porady fachowe tutaj na forum co za ile i czy starczy na razie to ogólne pytania i zadne dla ciebie satysfakcjonujace odpowiedzi. Tak czy inczaej życze powodzenia i trzmam kciuki no i służe pomoca. Na pcieszenie powiem ci ze postawilem własnie takowy dom 130m2 + 25 garaz za 190 tys z tym ze 8 lat temu.


od 250 tys do +nieskończoności icon_mrgreen.gif




Dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Cytat

a cos wiecej morzesz mi powiedzieć???


To Ty podaj więcej szczegółów , jaki- parterowy czy z poddaszem; jaki dach dwu spadzisty czy kopertowy; z czego i jakie mury itd. Musisz określić w przybliżeniu jaki dom planujesz w jakiej technologii, jakie instalacjami bo to wszystko rzutuje na całokształt ceny domu. Najlepiej poczytaj sobie na temat budowy podobnego domu jaki chcesz mieć i wtedy zadawaj pytania, będziesz wiedział bynajmniej w czym rzecz.A z mojej strony ja buduję dom (systemem gospodarczym) z użytkowym poddaszem 135 m2 i przewiduję,że w 200 tys się zamknę.
Link do komentarza
Cytat

To Ty podaj więcej szczegółów , jaki- parterowy czy z poddaszem; jaki dach dwu spadzisty czy kopertowy; z czego i jakie mury itd. Musisz określić w przybliżeniu jaki dom planujesz w jakiej technologii, jakie instalacjami bo to wszystko rzutuje na całokształt ceny domu. Najlepiej poczytaj sobie na temat budowy podobnego domu jaki chcesz mieć i wtedy zadawaj pytania, będziesz wiedział bynajmniej w czym rzecz.A z mojej strony ja buduję dom (systemem gospodarczym) z użytkowym poddaszem 135 m2 i przewiduję,że w 200 tys się zamknę.




Zamkniesz sie w kwocie 200tysiecy.Ok ale bedziesz wstanie zamieszkac juz po tych kosztach?
Link do komentarza
Cytat

Zamkniesz sie w kwocie 200tysiecy.Ok ale bedziesz wstanie zamieszkac juz po tych kosztach?


Liczę (po cichu icon_biggrin.gif ), że się uda. Na meble już nie starczy a miało wystarczyć icon_smile.gif Koniec budowy przewiduję w tym roku w grudniu.
Link do komentarza
Cytat

A taki domek postawie do 250 tys do zamieszkania ??

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m49f84cfe03fa5

Nie bedzie okien dachowych a z garazu sypialnia icon_smile.gif


Co do kosztów to ani ja ani nikt na forum Ci na to pytanie jednoznacznie nie odpowie. Wszystko zależy od wielu,wielu czynników. Może się udać,ale nie powiedziane że i możesz popłynąć icon_biggrin.gif Co do okien to nie nie do końca tak sobie możesz z nich zrezygnować, regulują to przepisy dotyczące doświetlenia powierzchni. Natomiast z garażem to bym się wstrzymał do zakończenia budowy a wtedy bym go zmienił jego przeznaczenie.
Link do komentarza
Co do okien dachowych to w obu pokojach są duze balkonowe stąd decyzja o rezygnacji z dachowych a jedno to mała garderoba tam nie potrzebuje okna
Natomiast co do garazu musze zaplanować okna i ogrzewanie wiec tak do konca znowu nie moge czekać icon_biggrin.gif
Oczywiscie jeszcze wszystkobedziemy konsultowac z architektem ale narazie czekamy na wypis z MPZP

Wiem ze nikt na 100 % mi nie powie i wszystko wyjdzie w praniu ale chciałam mniej wiecej zapytać - zwłaszcza osób które budują właśnie mając ograniczone mocno fundusze icon_biggrin.gif
Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co do okien dachowych to w obu pokojach są duze balkonowe stąd decyzja o rezygnacji z dachowych a jedno to mała garderoba tam nie potrzebuje okna
Natomiast co do garazu musze zaplanować okna i ogrzewanie wiec tak do konca znowu nie moge czekać icon_biggrin.gif
Oczywiscie jeszcze wszystkobedziemy konsultowac z architektem ale narazie czekamy na wypis z MPZP

Wiem ze nikt na 100 % mi nie powie i wszystko wyjdzie w praniu ale chciałam mniej wiecej zapytać - zwłaszcza osób które budują właśnie mając ograniczone mocno fundusze icon_biggrin.gif


Przeszklenie jest liczone proporcjonalnie do powierzchni i nie może być mniejsze niż podaje norma, wydaje mi się że właśnie te dachowe po to są ,ale to już wyjdzie podczas adaptacji.Co do garażu to nic nie przeszkadza abyś zrobił okna i ogrzewanie,a pic polega na pow. użyt. (tak zrobił znajomy nie wiem czy zgodnie z prawem,ale ma pokój w miejsce garażu). Jeżeli zdecydujesz się na projekt gotowy z katalogu to na forum na pewno znajdziesz osoby które budują albo wybudowali taki domek. Powodzenia w poszukiwaniach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Domek parterowy z poddaszem nieużytkowym będzie cię kosztował więcej w przeliczeniu na m2 niż z poddaszem użytkowym. Cena za wykonanie może okazać się jeszcze większa jeśli ktoś w takim projekcie wprowadzi nad parterem strop monolityczny.
Ogólnie u nas za domek o powierzchni 110 m2 (parter z poddaszem użytkowym) musiałbyś zapłacić 260 883 zł + VAT. Cena obejmuje wykonanie pod klucz, robocizna, materiały, nadzory, geodetów, certyfikaty energetyczne, zaplecze socjalne, odbiory, itp...
Link do komentarza
Gaweł fajne projekty podsunął. ten pierwszy to D02. Myślałem o nim szukając projektu. Ma tę zaletę, że można go rozbudować - w górę (projekt, nie Gawła). Dziś bym Ci odradzał piętrowca, jeśli stawiasz syst.gospodarczym. Niski dom łatwiej wybudować, ale musi być bardziej rozłożysty -> większa działka. I wymaga bardziej rozłożystych instalacji. Piętrowiec wymaga rusztowań, po których się nałazisz jak kot z pęcherzem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...