Skocz do zawartości

Centralne odkurzanie - doświadczenia użytkowników (coolibeer)


Recommended Posts

Przepraszam, że tak późno ale dawno mnie tutaj nie było. Obowiązki, imprezy i takie tam

Więc do sprawy...

Już wyjaśniam icon_smile.gif

Link do odkurzacza

Ja mam go zamontowanego w kotłowni. Więc jest ciepło ale wtedy jak się pali w piecu. Po drugie jest zamontowany obok wentylacji kotłowni na zewnątrz domu w miejscu w którym jest wilgotno i nic się nie dzieje.

Nie polecam kupna odkurzacza z wyświetlaczem LCD

Obok odkurzacza mam też zamontowany tłumik który podczas dłuższej pracy odkurzacza lekko się nagrzewa i wytwarza ciepło.

Teraz jestem już więc jak będa pytania chętnie odpowiem

Link do komentarza
Już nie przesadzaj co do kosztów to porównywalne z przenosnym odkurzaczem. Jeżeli moc podobna. Odkurzacz przetestowałem osobiście i jest na prawde wart zachodu zwłaszcza przy duzych powierzchniach. Normalnym można by było się zachetac icon_biggrin.gif
Link do komentarza
21 lat temu przywiozłem z Francji 11 gniazd bo wowczas reszta była diabelnie droga.Kupiłem rury kanalizacyjne fi 50 plus kształtki i zmontowałem centralne odkurzanie działajace do dzisiaj. Za co 1800 złotych to nie wiem.J.centralna to też ok. 2000 zł o dużym ciągu z dwoma silnikami. Nie płaććie za markę..
Link do komentarza
Jak 21 lat temu montować kazałem rury bo będzie centralne odkurzanie to hydraulicy patrzyli na mnie jak na kogoś stukniętego. Zreszta obserwujac budowy dzisiaj to stwierdzam że też bardzo rzadko montuje się c.odk. Odkurzacz jest w piwnicy a wylot wprowadziłem do kratki wentylacyjnej.Worek /kupować z jak najwiekszym/ wymieniam raz-dwa razy w roku jak spada ssanie. System działa rewelacyjnie przez całe 21 lat mimo że z początku nie miałem odkurzacza takiego jak są dostępne teraz a tzw. odkurzacz przemysłowy.Wymieniłem jak się u nas pokazały typowe do c.odk.Szczerze polecam ten system odkurzania. PS. Nie jestem z branży handlującej tym sprzętem...
Link do komentarza
Cytat

Jak 21 lat temu montować kazałem rury bo będzie centralne odkurzanie to hydraulicy patrzyli na mnie jak na kogoś stukniętego. Zreszta obserwujac budowy dzisiaj to stwierdzam że też bardzo rzadko montuje się c.odk.
Odkurzacz jest w piwnicy a wylot wprowadziłem do kratki wentylacyjnej.Worek /kupować z jak najwiekszym/ wymieniam raz-dwa razy w roku jak spada ssanie. System działa rewelacyjnie przez całe 21 lat mimo że z początku nie miałem odkurzacza takiego jak są dostępne teraz a tzw. odkurzacz przemysłowy.Wymieniłem jak się u nas pokazały typowe do c.odk.Szczerze polecam ten system odkurzania. PS. Nie jestem z branży handlującej tym sprzętem...



Nie ma sprawy zawsze takie opinie pomogą innym dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość SISTEM AIR  POLSKA
Umieszczenie jed.centralnej w garażu nieogrzewanym niesie za sobą różne konsekwencje.Szczególnie nie polecam umieszczanie urządzenia przy drzwiach garażowych wychłodzenie może spowodować kondensację pary wodnej w odkurzaczu i ewentualnie nieprzyjemny zapach,zaś niektóre jednostki z rozbudowaną elektroniką też nie lubią takich miejsc.Do tej pory raczej nie mieliśmy z tym problemu ale warto o tym pamietać przy wyborze miejsca montażu jednostki.Co do LCD to wybór zależy od inwestora ,na wyświetlaczu podawane są różne ważne informacje ,np.w naszym nowym modelu RE-EVOLUTION w przypadku jakiejś sytuacji awaryjnej wyświetla się imię i nazwisko oraz telefon do serwisanta. Pozdrawiam Wojciech Limanowski SISTEM AIR POLSKA..
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Krótkie pytanie - a jak nieostrożna sprzątaczka weśśie odkurzaczem centralnym coś wilgotnego, albo wodę?
Czy ten wilgotny kurz nie osiada w rurach i nie jest przyczyną zapachów?
Trochę taka ewentualność mnie powstrzymuje od instalacji OC. Dom jest parterowy, więc noszenie za sobą Rainbowa nie będzie uciążliwe
Link do komentarza
Cytat

Krótkie pytanie - a jak nieostrożna sprzątaczka weśśie odkurzaczem centralnym coś wilgotnego, albo wodę?
Czy ten wilgotny kurz nie osiada w rurach i nie jest przyczyną zapachów?
Trochę taka ewentualność mnie powstrzymuje od instalacji OC. Dom jest parterowy, więc noszenie za sobą Rainbowa nie będzie uciążliwe



Ja mam piąty rok już instalację zamontowaną i żadnych zapachów nie czuję z rur a wciągane było wszystko icon_smile.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...