Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Deska YOUNG marki Barlinek do pokoi dziecięcych


Recommended Posts

Deska YOUNG marki Barlinek, to pierwsza na rynku linia podłóg drewnianych zaprojektowanych z myślą o dzieciach. Oprócz wyjątkowej trwałości i dedykowanego dzieciom wzornictwa, podłogi te posiadają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/aktualnosci/13362-deska-young-marki-barlinek-do-pokoi-dzieciecych

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Rószkiewicz
Jako firma oferująca maty grzejne do podłóg panelowych i drewnianych prosimy o informację, czy deska barlinecka YOUNG może współpracować z systemem elektrycznego ogrzewania podłogowego. Dla dzieci, spędzających tak wiele czasu bezpośrednio na podłodze, byłoby wskazane by podłoga przekazywała ciepło z, umieszczonych pod nią mat grzejnych na folii aluminiowej. Proszę o rozszerzona informację..
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deska Young ma konstrukcje deski barlineckiej więc się na pewno nada na ogrzewanie podłogowe.
Fragment z www Barlinka :
Montaż deski barlineckiej na ogrzewaniu podłogowym
1. Ustawić ogrzewanie na kilkanaście dni przed montażem na 21°C na powierzchni posadzki.
2. Instalować w tej samej temperaturze zgodnie z instrukcją układania podłogi w systemie pływającym lub instrukcją klejenia deski barlineckiej do podłoża.
Jako materiał podkładowy w przypadku systemu pływającego należy stosować tekturę falistą.
UWAGA: Warunkiem przystąpienia do układania podłogi na ogrzewaniu podłogowym jest sporządzony i podpisany przez wykwalifikowaną ekipę montażową protokół z 21-dniowego wygrzewania posadzki grzewczej. Jeśli montaż nie odbywa się natychmiast, ale następuje później, na kilkanaście dni przed montażem należy ponownie ustawić ogrzewanie na 21 °C i w tej samej temperaturze instalować podłogę.
Jako materiał podkładowy w przypadku systemu pływającego nałoży stosować tekturę falistą, z uwagi na jej najmniejszy opór cieplny.
Aby drewno się nie paczyło, należy dopilnować, by w czasie układania wilgotność deski podłogowej nie wykraczała poza dopuszczalny zakres od 5% do 9%.
Postępowanie po montażu podłogi.
1. Pozostawić podłogę powolnemu działaniu systemu grzewczego. Pozostaw ustawioną temperaturę 21°C nie krócej niż 48h. Następnie powoli zwiększaj temperaturę o 1 lub 2°C dziennie, aż do uzyskania optymalnej temperatury.
2. Nie podnosić temperatury powyżej 26°C na powierzchni podłogi.
UWAGA: Niezależnie od stosowanego systemu grzewczego, w pomieszczeniu MUSI być utrzymana wilgotność względna przez cały rok 45-60% i temperatura podłogi nie większa niż 26°C. Gwarancja firmy Barlinek S.A. nie obejmuje podłogi, która zostanie przesuszona lub przegrzana poprzez stosowane temperatur wyższych niż dopuszczone.
Dopuszcza się montaż deski barlineckiej na ogrzewaniu podłogowym zarówno w systemach wodnych jak i elektrycznych, wyposażonych w elektroniczne regulatory temperatury. Gatunki drewna o wysokim współczynniku skurczu bardziej reagują na zmiany temperatury i wilgotności powietrza, co w połączeniu z jasnym kolorem drewna może uwidaczniać powstające szczeliny.
Należy zwrócić szczególną uwagę, aby mata grzejna była ułożona równomiernie, pod całą powierzchnię podłogi. Zapobiegnie to nierównomiernej pracy drewna i zagwarantuje największy komfort użytkowania - brak zimnych biegunów na podłodze.
Zalecana wartość mocy jednostkowej maty grzejnej do 100W/m2.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...