Skocz do zawartości

Koszt budowy domku Z7


Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany budową domku Z7
http://www.z500.pl/pliki/7/rysunki/z7_rys_szczeg.pdf
Interesuje mnie przybliżona kwota za budowę tego domku za sam materiał ewentualnie robociznę.
Kwotę jaką chce przeznaczyć na budowę tego domku wraz z przyłączami tego domku to 120 tyś. Chcę go doprowadzić do stanu takiego że będę miał wyremontowany 1 pokój (sypialnie) łazienkę do stanu takiego żeby szło zadbać o higienę osobistą i kuchnie w stanie do gotowania icon_smile.gif
Zaznaczam iż oprócz kładzenia dachówki, instalacji wodnej, gazowej, malowania sylikatami jestem w stanie resztę zrobić sam.
Od fundamentów po ściany ,wieniec, gipsy itp malowanie. Elektrykę też sam zrobię. (jedynie skrzynkę bezpiecznikową dam fachowcowi do zrobienia)
Na ściany chce dać ytonga 24 cm +styropian 15 cm,do środku domu silkę 10 cm na ścianki działowe, dachówka tondach, ogrzewanie kominek + piec 2 funkcyjny gazowy.

Przepraszam już z góry jeśli napisałem coś niezrozumiałego bądź z błędami.
Będę wdzięczny za każdą konstruktywną krytykę. Edytowano przez Dawid_85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Według wyliczeń zaproponowanych przez studio projektowe ceny kształtują się tak:

ROBOTY STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO
22 399,28 zł robocizna
66 899,82 zł materiał z narzutami
ROBOTY WYKOŃCZENIOWE
9 190,08 zł robocizna
30 563,68 zł materiał z narzutami
INSTALACJE WEWNĘTRZNE
9 893,80 zł robocizna
18 315,51 zł materiał z narzutami

Jednak jak poczytałem na forach to bez 200 tyś do projektu do 100m2 nie można podchodzić, pytając budowlańca twierdzi że 20-30% te kosztorysy są zawyżone a budując systemem gospodarczym 30-40% mogę obciąć koszty.
Nie wiem jak już mam się do tego ustosunkować bo każdy mówi co innego.

Może ktoś może mi pomóc rozjaśnić mi tą sytuację.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...