Skocz do zawartości

REKUPERATOR FILTR- TAŃSZE ROZWIĄZANIE


Recommended Posts

Witam

Za nowe filtry koleżance do rekuperatora powiedzieli 200 zł. Zamierzam Zrobić ramkę z metalu i na nią nawinąć filtr (tkaninę filtracyjną) płócienny i zabezpieczyć gumowymi krążkami. Tak jak na załączonym obrazku lub zrobić ramkę taką jak na rysunku tylko z dodatkowym zawiasem jak drzwiczki. Czy nic się nie będzie działo że ramka będzie metalowa? Nie będzie wywoływała żadnych zakłóceń w pracy urządzenia?

Dziękuje za pomoc .

P.S. mam też podobne rozwiązanie z moim filtrem ale interesuje mnie odpowiedź na powyższe pytanie.

DSC01446.jpg

Edytowano przez damian1955 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A pracę czego taka metalowa ramka miałaby zakłócać?
Przy prawidłowym umocowaniu tak żeby nie występowały żadne wibracje nie powinno być problemów.

Nie rozumiem za bardzo stwierdzenia filtr płócienny?
Masz na myśli tkaninę filtracyjną EU3 lub EU4 ?



Dokładnie mam na myśli taką takninę

Rozwiązanie takie jak na załączonym obrazku opracowane przeze mnie lub zamykane na zawias muszę się zastanowić jakie będzie prościej wykonać
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

pochwal się jaki to reku?



Nie wiem co to za rekuperator ale dodałem nowe zdjęcie i wkładka (panel mocujący) z filtra wygląda tak jak po prawej stronie zamieszczonego obrazka. Może to cię nakieruje jaki to reku.

Cytat

Pomiataj tylko że ta ramka musi być zabezpieczona antykorozyjnie, albo z materiału któremu korozja nie grozi.



Tak pamiętam ale dzięki za podpowiedź. Myślę ją ocynkować Edytowano przez damian1955 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zamierzam Zrobić ramkę z metalu i na nią nawinąć filtr (tkaninę filtracyjną) płócienny i zabezpieczyć gumowymi krążkami. Tak jak na załączonym obrazku lub zrobić ramkę taką jak na rysunku tylko z dodatkowym zawiasem jak drzwiczki.


Nawijanie na ramkę tkaniny ....., trochę to chyba będzie kłopotliwe . Ramka z zawiasem to już brzmi lepiej .
Ja wykorzystałem oryginalną obudowę z tej tektury . Wkładam prostokąt wycięty z tkaniny , na niego dociskowa ramka z twardego styro a od strony zawietrznej metalowa siateczka , żeby powietrze nie wciągnęło tkaniny . Tym sposobem mam praktycznie bezkosztowny i bezrobotny icon_biggrin.gif (bo jestem leniwy) filtr na wymienne wkłady . Koszt tkaniny EU-4 na dwa filtry to chyba ze 2 zł i działa cacy . Nie radzę stosować mniej niż EU-4 bo to sito nie filtracja . Sam chyba przejdę na 5-kę . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...