Skocz do zawartości

Komin jaki najlepszy


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

też nie wiem co oznacza ten 2pion, nie dopytywałam wykonawcy bo pewnie i tak bym nie załapała o co chodzi, wycenę mamy zrobioną przez przedstawiciela z pominięciem hurtowni.

kalenicę mamy 7,18


Mi się kojarzy ten drugi pion z drugim kominem icon_confused.gif Nie zawsze tak jest ,że u przedstawiciela kupisz taniej niż w hurtowni,ale cuda się zdarzają icon_lol.gif No to komin spokojnie może być 7 m pod warunkiem ,że "wystartuje" z powierzchni podłogi w domu, w innym przypadku należałoby dodać różnicę poziomów tak aby komin był na podobnej wysokości co kalenica.
Link do komentarza
Cytat

Też nie spotkałem się ,że komin można kupić bez docieplenia, z tego co się orientuje to wszystkie (no raczej wszystkie) mają ocieplenie, bo niby czego będzie się trzymał wkład ceramiczny,wełna dystansuje wkład od pustaka i że ociepla komin to już wiadomo.


Są bez ocieplenia, są. W takim układzie rurę dymową dystansuje się od obudowy specjalnymi twkładkami dystansowymi

Nie zwróciłem uwagi czy TE lub TE Ci już też polecano pod rozwagę.
Link do komentarza
Mhtyl z tego co zrozumiałam ma startować od samej podłogi, nie wiem o co może chodzić z tymi pionami ale jak masz zacięcie to możesz zerknąc na nasz plan ( parter i poddasze)


Jani tu nikt o nich nie wspominał, a z moim wykonawcą była mowa tylko o tych presto i schiedel. nawet z tymi jest u mnie problem, większość jednak robi tradycyjne


a jeszcze pytanie - w pierwotnym kosztorysie mieliśmy podane, że potrzeba na kominy prawie 8tys zł na cegłę zwykłą (ponad 1,6tys szt) a teraz w wycenie tych systemowych mamy 22pustaki kominowe, czy cegła też będzie potrzebna czy już nie? bo jeśli nie to nawet te presto bez dwóch zdań nam się opłacają

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Są bez ocieplenia, są. W takim układzie rurę dymową dystansuje się od obudowy specjalnymi twkładkami dystansowymi

Nie zwróciłem uwagi czy TE lub TE Ci już też polecano pod rozwagę.


Coś nie chce mi się otworzyć. Wiem że są ,ale to kominy do pieców gazowych. Tak na szybko mogę podać UNI-LAS Plewy. Natomiast kominy do kominków to nie widziałem aby były bez ocieplenia, zresztą gdy nie ma wełny a są te wkładki dystansowe to cena nie powinna być taka rozbieżna,przecież te wkładki to za darmo nie są icon_biggrin.gif

Cytat

Mhtyl z tego co zrozumiałam ma startować od samej podłogi, nie wiem o co może chodzić z tymi pionami ale jak masz zacięcie to możesz zerknąc na nasz plan ( parter i poddasze)


Jani tu nikt o nich nie wspominał, a z moim wykonawcą była mowa tylko o tych presto i schiedel. nawet z tymi jest u mnie problem, większość jednak robi tradycyjne


a jeszcze pytanie - w pierwotnym kosztorysie mieliśmy podane, że potrzeba na kominy prawie 8tys zł na cegłę zwykłą (ponad 1,6tys szt) a teraz w wycenie tych systemowych mamy 22pustaki kominowe, czy cegła też będzie potrzebna czy już nie? bo jeśli nie to nawet te presto bez dwóch zdań nam się opłacają


Chodziło mi o to czy poziom podłogi w kotłowni jest dużo niższy niż w pozostałej części domu. Szkoda coś nie chcą mi się otwierać linki. Co do drugiego pytania to cegła ale klinkierowa może być potrzebna jeżeli będziesz chciała obmurować tę część komina która wystaje ponad dach tak ze względów estetycznych a i niekiedy dla usztywnienia komina. Co do obmurowania (wykończenia) części komina wystającej ponad dach to już Twoja wola jak go wykończysz, ale pamiętaj że komin też zdobi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Sposobów wykończenia komina jest tysiące, mniej i bardziej kosztowne jak i ładne i trochę mniej ładne icon_lol.gif wszystko zależy od gustu i zasobności portfela inwestora icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

czyli rozumiem, że i tak mi systemowe wyjdą taniej niż murowane, a myślałam że jednak drożej będzie...
klinkierowej nie było w tamtej cenie podanej, za grafitową klinkierową mam w kosztorysie 1750zł (450szt)



Dopowiem - co wiem.

Ocieplenie komina - tak naprawdę ma sens tylko przy kondensacyjnych/niskotemperaturowych - kominek nie jest ani jednym, ani drugim (1 m2 wełny impregnowanej olejem - to +/- 100 zł.

Polecam ICOPAL - kupujesz pakiet startowy który zawiera cały komin wysokości 4,5 m i dokupujesz resztę w/g długości.
Jeśli chodzi o dystans (obudowa-wkład) - to wymyślili takie wkładki z drutu stalowego - super. Nie martw się, że np zaprawy szamotowej do klejenia wkładu zabraknie - na 3 kominy (2x8m i 1x4,4) zużyłem 1 pudełko z 1 zestawu startowego.

Często te kominy są na Allegro (startówka ok.1,3-1,5 tys). wejdź na stronę producenta.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

2pion to zapewne pustak wentylacyjny (wewnątrz pustaka 2 kanały wentylacji grawitacyjnej (0,33mb to wysokośc pojedynczego pustaka - czyli dla wysokości 14 mb to jest 42 sztuki pustaków)


Być może że tak,ale nie prościej było im napisać komin z pionem wentylacyjnym? Nawet dla laika byłoby to zrozumiałe,a tak na marginesie to ja pierwszy raz się spotkałem z tym określeniem, może za krótko żyję na tym świecie żeby o tym słyszeć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Uważam,że komin z cegły do c.o.to nie porozumienie szczególnie w dzisiejszych czasach. Co do kominka to owszem może być z cegły,ale koszt z komina z cegły a komina systemowego nie jest duży natomiast jakoś bez porównania. Zresztą nie widzę przeszkód żebyś zrobiła sobie kalkulację między kominem systemowym a kominem z cegły uwzględniając materiał,robociznę oraz czas (bo o jakości tu nie wspomnę, nie umywa się z cegły do systemowego) i wtedy jakiś zarys zdobędziesz.



Na marginesie dyskusji, co do samej kalkulacji, to warto patrzeć na ręce firmom budowlanym świadczącym kompleksowe usługi, ponieważ u mnie po zamianie w projekcie komina zwykłego na systemowy w jakiś magiczny sposób czas i robocizna pozostała na tym samym poziomie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Na marginesie dyskusji, co do samej kalkulacji, to warto patrzeć na ręce firmom budowlanym świadczącym kompleksowe usługi, ponieważ u mnie po zamianie w projekcie komina zwykłego na systemowy w jakiś magiczny sposób czas i robocizna pozostała na tym samym poziomie icon_wink.gif


Czyli, jak chcieli skroić klienta na sumę X to żadna siła nie była ich w stanie powstrzymać! :(
Link do komentarza
Witam. Ja już prawie się zdecydowałem na Schiedel lub Plewę ale w moim regoinie tradycyjnie jest problem z ich kupnem, dziwne ale tak jest.
Ale mam pytanie z innej beczki, na jakiej wysokości w kominie montować trójnik do pieca na paliwo stałe ekogroszek?
Do kominka wiem że na wysokości około 180 do 200 cm, tylko jaka wysokość przy piecu?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Ja już prawie się zdecydowałem na Schiedel lub Plewę ale w moim regoinie tradycyjnie jest problem z ich kupnem, dziwne ale tak jest.
Ale mam pytanie z innej beczki, na jakiej wysokości w kominie montować trójnik do pieca na paliwo stałe ekogroszek?
Do kominka wiem że na wysokości około 180 do 200 cm, tylko jaka wysokość przy piecu?
Pozdrawiam



Też wysoko bo kocioł będzie wymieniany co ileś lat ,a konstrukcje są różne i jeszcze będą inne .
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...