Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rumburak

Dobudowa Tarasu

Recommended Posts

Witam,
mam w projekcie taras (szerokość 240cm długość na 2,5 ściany budynku czyli w sumie ok 1800cm) wylewany razem z płytą od zewnętrznej strony wsparty na słupach żelbetowych co 350-400cm.

Mam już wylaną płytę (strop na piwnicy) ale bez tarasu bo chciałem go zrobić drewnianego.
Jednak chciałbym wrócić do betonowego z kilku powodów.

(stopy pod słupy podpierające taras są zrobione i częściowo słupy z których są wypuszczone marki pod słupy drewniane).


Ekipa chce to zrobić w ten sposób:

Zbrojenie poprzeczne które łączy taras z płytą budynku wwiercić do płyty budynku od góry w odległości ok 10 cm od krawędzi budynku i dalej ułożone tak jak w projekcie.

Nadlać beton wraz z płyta tarasu na wwiercone zbrojenie na płycie budynku - tworząc cokół dookoła budynku o wysyklości płyty tarasu i szerokości 20cm (na którym będą poźniej układane ściany budynku - bale drewniane)

dozbroić i dolać słupy do poziomu pod taras.


Moje pytanie czy jest to poprawne? Edytowano przez rumburak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O sposobie połączenia tarasu z budynkiem powinien zadecydować kierownik budowy, który na miejscu oceni jak te prace przeprowadzić. Ze skrótowego opisu nie można jednoznacznie stwierdzić czy przedstawione rozwiązanie jest wystarczające. Chodzi głownie o zapewnienie ciągłości zbrojenia tak płyty jak i słupów podpierających. Trzeba też pamiętać, że płyta tarasowa uniemożliwia zapewnienie ciągłości izolacji cieplnej i w pasie połączenia z budynkiem powstanie duży mostek cieplny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Kolejne brednie że nazwę to delikatnie bredniami w twoim wykonie. Nie ma stropu o autonomicznej konstrukcji opartego poza budynkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jakieś urojenia budowlane a nie merytoryka. A co ten strop jakimś statkiem jest, że trzeba kurs oparcia mu dopełnić? I dalej nie na temat, autor tematu nie potrzebuje wykładu o rodzajach stropów tylko pytał sie jaki strop w jego przypadku będzie tańszy.
  • Okiem zupełnego laika.   Wykonawca tylko sobie ułatwił pracę "dolewając", z wieńcem, wypełnienie otworu nad oknem.   Moim zdaniem nie jest (ta "dolewka") żadnym elementem konstrukcyjnym. Również, moim zdaniem - w niczym to nie osłabia konstrukcji wieńca.    Jeśli kierbud nie jest jednocześnie projektantem tej dobudówki, to nie miał prawa tego robić. Wykonanie odbiega od projektu, a on (kierbud) ma za podstawowe zadanie budować zgodnie z projektem. Teraz będzie musiał poświadczyć nieprawdę, albo "nakłonić" projektanta aby dokonał poprawki w projekcie.     
  • Przetrzeć i tynkować, nie był przecież narażony na słońce ani na smaganie wiatrem i deszczem. Wcześniej sprawdzić, czy wszystkie płyty "trzymają się" podłoża.
  • O to chodziło? Czy o wygląd nadproża w wiencu czy konstrukcje nad otworami? 
  • Witam!   W budynku docieplonym po całości z zewnątrz styropianem istnieją sobie między innymi dwa pomieszczenia. Jedno jest ogrzewane, a drugie nieogrzewane. W pomieszczeniu nieogrzewanym wyklejono białym styropianem przegrody budowlane oddzielające je od ogrzewanego, wchodząc również na ściany boczne. Styropian przygotowano do pokrycia zaprawą (zapiankowano szczeliny, oszlifowano tarnikiem do styropianu), ale z różnych powodów odłożono ten etap inwestycji na później. Styropian pozostaje na ścianach od około 11 miesięcy. Pomieszczenie nieogrzewane (to ze styropianem) otwierano sporadycznie i na krótko; pomieszczenie to ma małe okno w ścianie bocznej, skierowane na północ.   Chcę teraz pokryć styropian siatką i zaprawą do zatapiania. Ale naczytałem się o niszczeniu wierzchniej warstwy styropianu niechronionego zaprawą. Czy ten styropian, po tym czasie, wymaga ponownego szlifowania, czy można po prostu zacząć szpachlowanie i zatapianie siatki?
 • Popularne tematy

×