Skocz do zawartości

PYTANIE ??


Recommended Posts

Teraz to każdy liczy po swojemu. Z reguły z metra. Materiał też każdy inaczej kosztuje.
Zależy czym robione, czy zaprawa czy klej na to. Teoretycznie im łatwiejszy materiał tym taniej, a w praktyce każdy bierze jak umie ^^

W "Budujemy Dom" jest ankieta, gdzie wypisane są poszczególne średnie ceny robocizny. Ja się na tym z reguły wzorowałam w zbijaniu cen icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

...KIEDYŚ BYŁO 40PROCENT WARTOŚCI MATERIAŁU TO ROBOCIZNA ZA STAN SUROWY...



To musiało być bardzo kiedyś... icon_biggrin.gif
Dzisiaj jest to raczej odwrotnie proporcjonalne, czyli im droższy materiał, tym łatwiej/szybciej się buduje, czyli tańsza robocizna.
Porównaj sobie budowanie z tradycyjnych, bardzo tanich cegieł i drogie, duże bloczki, które łączy się wyłącznie na spoiny poziome i to nakładane cienką warstwą z podajnika. Myślę, że bez przesady można murować z 10 razy szybciej. Czyli po to kupujesz drogi materiał, żeby była tania robocina a nie droga robocizna tylko dlatego, że drogi materiał....
Link do komentarza
Cytat

Teraz to każdy liczy po swojemu. Z reguły z metra. Materiał też każdy inaczej kosztuje.
Zależy czym robione, czy zaprawa czy klej na to. Teoretycznie im łatwiejszy materiał tym taniej, a w praktyce każdy bierze jak umie ^^

W "Budujemy Dom" jest ankieta, gdzie wypisane są poszczególne średnie ceny robocizny. Ja się na tym z reguły wzorowałam w zbijaniu cen icon_razz.gif


podaj link jak możesz bo długo szukać...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...