Skocz do zawartości

FOLIA KUBEŁKOWA


Recommended Posts

Cytat

WITAM MAM PYTANIE CO MYŚLICIE O FOLI KUBEŁKOWEJ CZY MUSZĘ JĄ DAWAĆ JAK MAM MUR PIWNICY ZAIZOLOWANY ABIZOLEM ST I OCIEPLONY STYROPIANEM 10 CM? ,NIE WIEM CO ROBIĆ -- BO CO STYROPIAN MA ODDYCHAĆ?? Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_neutral.gif">



Jaki jest grunt ,jak wysoko wody gruntowe,czy jest drenaż opaskowy.
Link do komentarza
Cytat

WITAM MAM PYTANIE CO MYŚLICIE O FOLI KUBEŁKOWEJ CZY MUSZĘ JĄ DAWAĆ JAK MAM MUR PIWNICY ZAIZOLOWANY ABIZOLEM ST I OCIEPLONY STYROPIANEM 10 CM? ,NIE WIEM CO ROBIĆ -- BO CO STYROPIAN MA ODDYCHAĆ?? icon_neutral.gif


http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
To instrukcja, która jest w każdej rolce folii... warstwy: mur / folia /styropian. Lepiszcze nie wypuści wody z wewnątrz.
Link do komentarza
W naszym kraju izolację termiczną przykleja się za stałym odbiornikiem ciepła. Proszę sobie wyobrazić, że spotkałem takich, co nawet w domu niepodpiwniczonym przyklejali styropian za fundamentem!!! Szkoda, że fizyki się nie uczyli.
Co do hydoizolacji fundamentu – jest ona po to by fundament był suchy. Skąd woda w fundamencie… oczywiście z zewnątrz, ale zimą i z wewnątrz. To jak ubranie (izolacja termiczna ) pod gumowym płaszczem. Deszcz izolacji termicznej nie zmoczy ale ona i tak będzie mokra. Czyli skuteczna izolacja termiczna ma za zadanie wody z zewnątrz nie wpuścić ale tę z wewnątrz wypuścić.
Link do komentarza
Cytat

W naszym kraju izolację termiczną przykleja się za stałym odbiornikiem ciepła. Proszę sobie wyobrazić, że spotkałem takich, co nawet w domu niepodpiwniczonym przyklejali styropian za fundamentem!!! Szkoda, że fizyki się nie uczyli.
Co do hydoizolacji fundamentu ? jest ona po to by fundament był suchy. Skąd woda w fundamencie? oczywiście z zewnątrz, ale zimą i z wewnątrz. To jak ubranie (izolacja termiczna ) pod gumowym płaszczem. Deszcz izolacji termicznej nie zmoczy ale ona i tak będzie mokra. Czyli skuteczna izolacja termiczna ma za zadanie wody z zewnątrz nie wpuścić ale tę z wewnątrz wypuścić.


pan to chyba już nawet nie wiesz o czym piszesz
i o czym temat,
ot tak sobie spamujesz pan
tak płynnie pan brykasz po izolacjach, że w końcu nie wiadomo która do czego służy icon_neutral.gif
Link do komentarza
Cytat

W naszym kraju izolację termiczną przykleja się za stałym odbiornikiem ciepła. Proszę sobie wyobrazić, że spotkałem takich, co nawet w domu niepodpiwniczonym przyklejali styropian za fundamentem!!! Szkoda, że fizyki się nie uczyli.
Co do hydoizolacji fundamentu – jest ona po to by fundament był suchy. Skąd woda w fundamencie… oczywiście z zewnątrz, ale zimą i z wewnątrz. To jak ubranie (izolacja termiczna ) pod gumowym płaszczem. Deszcz izolacji termicznej nie zmoczy ale ona i tak będzie mokra. Czyli skuteczna izolacja termiczna ma za zadanie wody z zewnątrz nie wpuścić ale tę z wewnątrz wypuścić.


Proszę przeczytać jeszcze raz Pański wpis i zastanowić się nad jego sensem. Dla ułatwienia wytłuściłem Panu fragment.
Skąd ten Pański odbiornik ma odbierać ciepło bo nie za bardzo rozumie ?
Link do komentarza
Cytat

Proszę przeczytać jeszcze raz Pański wpis i zastanowić się nad jego sensem. Dla ułatwienia wytłuściłem Panu fragment.
Skąd ten Pański odbiornik ma odbierać ciepło bo nie za bardzo rozumie ?


ludzie no to jak w końcu jest dajemy folie kubełkową na ścianach piwnicy- na styropian czy nie bo nadal nie rozumiem dodam że jest to nad morzem i grunt to piach morski a wody gruntowej na 2,5 m, nie ma (narazie) .
Link do komentarza
Cytat

ludzie no to jak w końcu jest dajemy folie kubełkową na ścianach piwnicy- na styropian czy nie bo nadal nie rozumiem dodam że jest to nad morzem i grunt to piach morski a wody gruntowej na 2,5 m, nie ma (narazie) .



Jeżeli gruntem jest piach morski to nie ma takiej potrzeby .
Link do komentarza
Cytat

Proszę przeczytać jeszcze raz Pański wpis i zastanowić się nad jego sensem. Dla ułatwienia wytłuściłem Panu fragment.
Skąd ten Pański odbiornik ma odbierać ciepło bo nie za bardzo rozumie ?


Pomyliłem się - chodzi o wodną izolację - piszę o folii!
A co do ciepła... pisałem, że spotyka się takich "fachowców" co nawet do fundamentu domu niepodpiwniczonego potrafią przykleić styropian.
Link do komentarza
Cytat

Pomyliłem się - chodzi o wodną izolację - piszę o folii!
A co do ciepła... pisałem, że spotyka się takich "fachowców" co nawet do fundamentu domu niepodpiwniczonego potrafią przykleić styropian.


no wreszcie się coś dowiedziałem dzięki za info o tej foli Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Cytat

Pomyliłem się - chodzi o wodną izolację - piszę o folii!
A co do ciepła... pisałem, że spotyka się takich "fachowców" co nawet do fundamentu domu niepodpiwniczonego potrafią przykleić styropian.


No i mają rację że ocieplają. Dyskutował bym tylko czy powinien być to styropian. Zasugerował bym raczej styrodur, lub ewentualnie styropian ekstrudowany.
Link do komentarza
Cytat

No i mają rację że ocieplają. Dyskutował bym tylko czy powinien być to styropian. Zasugerował bym raczej styrodur, lub ewentualnie styropian ekstrudowany.


Proszę przestać żartować. jakie ocieplanie? Trzeba zupełnie nie rozumieć izolowania by przykleić styropian naokoło fundamentu . W szkołach uczą, że izolacja termiczna musi być przed tym czego nie chcemy ogrzewać. Po co robić takie konstrukcje by grzać fundament:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

No i mają rację że ocieplają. Dyskutował bym tylko czy powinien być to styropian. Zasugerował bym raczej styrodur, lub ewentualnie styropian ekstrudowany.


to to samo
i to i to to polistyren ekstrudowany

a co do postu naszego niedyplomowanego,
to co ma oznaczać ten (z czapy) rysunek?
Link do komentarza
Cytat

Pomyliłem się - chodzi o wodną izolację - piszę o folii!
A co do ciepła... pisałem, że spotyka się takich "fachowców" co nawet do fundamentu domu niepodpiwniczonego potrafią przykleić styropian.



Polecam przyklejanie styropianu (ryflowany XPS) do ścian fundamentowych z bloczka bet.domu niepodpiwniczonego, a nie ja pisze T.B do fundamentu .

Cytat

A gdzie ta folia kubełkowa?



W kubełku .
Link do komentarza
Cytat

Celem zmniejszenia strat ciepła do gruntu... ?
Tylko co to pytanie, podobnie jak rycinka ma wspólnego z tematem wątku?


Parodia! Pan chyba żartuje. Gdyby Pan pisał poważnie to tak "kształcących" ludzi podstawówkę trzeba by zamknąć. Pan naprawdę nie zna podstaw fizyki? By przyklejony z zewnątrz styropian by "zadziałał" musi się wyrównać temperatura pokoju , ściany, fundamentu i gruntu pod domem !
Raczej chyba Pan udaje głupiego!


Cytat

Tylko co to pytanie, podobnie jak rycinka ma wspólnego z tematem wątku?

może więc początek - pytanie

Cytat

WITAM MAM PYTANIE CO MYŚLICIE O FOLI KUBEŁKOWEJ CZY MUSZĘ JĄ DAWAĆ JAK MAM MUR PIWNICY ZAIZOLOWANY ABIZOLEM ST I OCIEPLONY STYROPIANEM 10 CM? ,NIE WIEM CO ROBIĆ -- BO CO STYROPIAN MA ODDYCHAĆ??

Link do komentarza
Cytat

Proszę przestać żartować. jakie ocieplanie? Trzeba zupełnie nie rozumieć izolowania by przykleić styropian naokoło fundamentu . W szkołach uczą, że izolacja termiczna musi być przed tym czego nie chcemy ogrzewać. Po co robić takie konstrukcje by grzać fundament:


Prosiłbym aby w przyszłości w swoich polemikach wypowiadał się Pan bardziej konkretnie, albo od razu załączał rysunki. Dla mnie fundament to nie wyłącznie ława fundamentowa lecz również ściany fundamentowe. Oczywiście zgadzam się z Panem że izolowanie przedstawione po prawej stronie Pańskiego rysunku nie ma sensu.
Link do komentarza
Cytat

Czy można wiedzieć w jakim celu?



Już kiedyś wspominałem ,chodzi o szersze spojrzenie na problem.
Pan tropi usilnie ucieczkę ciepła z budynku bardzo dobrze ale ..
Cały dom opiera się na ścianach i ławach fundamentowych .
Gołe ściany fundamentowe wystające powyżej terenu + grunt pod domem mają duża akumulację .

W Polsce mamy niestety spore wahania temperatur .
Ściana "rosi się łapiąc" wilgoć z powietrza .
Na banalnym przykładzie butelki (wyjmujemy zimne piwo z lodówki zauważymy że butelka się poci) woda nie ma możliwości wniknąć w ściankę butelki dlatego łatwiej to zjawisko zauważyć .
Dochodzą do tego jeszcze opady deszczu , wysoki poziom wód gruntowych zimą ,usterki związane z pękaniem ścian i niszczeniem izolacji oraz z niestarannym zabezpieczeniem ścian przed wilgocią .
Nikt nie monitoruje na bieżąco zawilgocenia ściany fundamentowej ,dopiero po fakcie zauważa się problem.

Mokre ściany fundamentowe nie powinny przemarzać ponieważ woda osiągając już 0 st.C powiększa swoją objętość i rozsadza wiązania w materiale budowlanym niszcząc go.
Dynamika tego procesu zależna jest od % zawilgocenia ściany , ale nawet skały nie potrafią się temu oprzeć .


Styropian jako izolacja od zewnątrz wygładza krzywą dobowych wahań temperatur w ścianie ,
może nawet ochronić ją przed przemarzaniem .

To tak jakby Pan Brzęczkowski siedział na swojej gałęzi i ją powoli obcinał .
Link do komentarza
Cytat

Prosiłbym aby w przyszłości w swoich polemikach wypowiadał się Pan bardziej konkretnie, albo od razu załączał rysunki. Dla mnie fundament to nie wyłącznie ława fundamentowa lecz również ściany fundamentowe. Oczywiście zgadzam się z Panem że izolowanie przedstawione po prawej stronie Pańskiego rysunku nie ma sensu.


Pytanie jest proste... czy fundament należy ogrzewać?
Link do komentarza
Szkoda, że pisze Pan a nie rozumie zagadnienia np.
Cytat

Gołe ściany fundamentowe wystające powyżej terenu + grunt pod domem mają duża akumulację


Szanowny Panie - akumulowanie ( tu ciepła) ma sens gdy jest nadprodukcja. Akumulator pobiera energię gdy jest jej za dużo by potem oddać. Ma to sens ( czy raczej miało) w przypadku niesterowalnych systemów ogrzewania. Ściana ( nigdy fundament) stabilizowała temperaturę. Ale od 20 lat te zadania wykonuje elektronika, automatyka. Jeżeli ustawimy sobie 22 st,C to ściana i fundament będą zawsze chłodniejsze od 22 st, C czyli staną się wyłącznie ODBIORNIKIEM A NIE AKUMULATOREM. Akumulator który niezależnie od ilości wprowadzonej do niego energii jej nie odda jest tak przydatny jak Pana rady.
Cytat

Na banalnym przykładzie butelki (wyjmujemy zimne piwo z lodówki zauważymy że butelka się poci) woda nie ma możliwości wniknąć w ściankę butelki dlatego łatwiej to zjawisko zauważyć .

Bardzo dobry przykład - jak Pan słusznie zauważył wilgoć jest z powietrza cieplejszego - czyli z wewnątrz. I by w/w wilgoć dyfuzyjnie nie wchodziła w przegrodę termiczną - musi być "szkło" czyli paroizolacja. By teraz na paroizolacji woda się nie wykraplała - musi być izolacja termiczna tak by paroizolacja miała temperaturę wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego.
Przykład ten pokazuje dobitnie - dlaczego nie wolno uszczelniać lepiszczem fundamentu.
Cytat

Styropian jako izolacja od zewnątrz wygładza krzywą dobowych wahań temperatur w ścianie ,
może nawet ochronić ją przed przemarzaniem .

to jakiś kretynizm. Pan postawi pionowo płytę styropianu nie w gruncie a w powietrzu ( środowisko nie ma znaczenia - po obu stronach płyty jest nieskończenie duży, dla naszego systemu ogrzewania odbiornik ciepła. Jedyną znaną formą izolacji termicznej jest "termos" NIE PŁYTA!
Szanowny Panie gdzie Pana uczyli, że izolacja termiczna może być za stałym odbiornikiem ciepła? Gdzie się Pan „dowiedział” że izolację termiczną można dawać za czymś czego ogrzewanie jest zbędne?

Link do komentarza
Cytat

Pytanie jest proste... czy fundament należy ogrzewać?


A w którym z tych przypadków ma Pan możliwość ogrzewania fundamentu ? Poprawnie wykonane izolacje ścian fundamentowych, posadzki na gruncie sprawią że ciepło z budynku w nieznacznym stopniu (na pewno nie 12-15%) wniknie w ścianę fundamentową.

Cytat

Bardzo dobry przykład - jak Pan słusznie zauważył wilgoć jest z powietrza cieplejszego - czyli z wewnątrz. I by w/w wilgoć dyfuzyjnie nie wchodziła w przegrodę termiczną - musi być "szkło" czyli paroizolacja. By teraz na paroizolacji woda się nie wykraplała - musi być izolacja termiczna tak by paroizolacja miała temperaturę wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego.
Przykład ten pokazuje dobitnie - dlaczego nie wolno uszczelniać lepiszczem fundamentu.


Ten przykład chyba jednak nie do końca jest prawidłowy.
Wilgoć w powietrzu to w Pańskim przypadku wilgoć w fundamencie, butelka to lepiszcze, a zimne piwo to grunt otaczający fundament.
1) jaką różnicę temperatur będzie Pan miał pomiędzy fundamentem i otaczającym gruntem
2) skąd wilgoć w fundamencie ? Izolacje masami bitumicznymi powinno się wykonywać kiedy elementy są już suche, a wykonanie izolacji poziomych likwiduje wilgoć wynikającą z podciągania kapilarnego
3) na wykraplanie się wilgoci wpływ ma jeszcze różnica ciśnień
Link do komentarza
Cytat

Szkoda, że pisze Pan a nie rozumie zagadnienia np.


Tu akurat myślimy podobnie - Szkoda, że Pan a nie rozumie o czym piszę .

Cytat

Szanowny Panie - akumulowanie ( tu ciepła) ma sens gdy jest nadprodukcja. Akumulator pobiera energię gdy jest jej za dużo by potem oddać. Ma to sens ( czy raczej miało) w przypadku niesterowalnych systemów ogrzewania. Ściana ( nigdy fundament) stabilizowała temperaturę. Ale od 20 lat te zadania wykonuje elektronika, automatyka. Jeżeli ustawimy sobie 22 st,C to ściana i fundament będą zawsze chłodniejsze od 22 st, C czyli staną się wyłącznie ODBIORNIKIEM A NIE AKUMULATOREM. Akumulator który niezależnie od ilości wprowadzonej do niego energii jej nie odda jest tak przydatny jak Pana rady.



Więc sam Pan sobie zaprzecza Pan usilnie doradza żeby nie obkładać izolacją cieplną ścian zewnętrznych przyziemia więc sprawność tego Pańskiego akumulatora wzrasta .

To jest nie do przeskoczenia, budując dom na ławach i ścianach fundamentach oraz zasypując to wszystko ziemią budujemy sobie akumulator ,i nie ma tu znaczenia to że odizolujemy sobie cieplnie od niego mieszkanie a nie zaizolujemy od zewnątrz ścian fund. on nadal tam będzie i dopóki nie zapanujemy nad nim ,zimą i latem będzie się "pocił i wytwarzał wilgoć ".

Cytat

Bardzo dobry przykład - jak Pan słusznie zauważył wilgoć jest z powietrza cieplejszego - czyli z wewnątrz. I by w/w wilgoć dyfuzyjnie nie wchodziła w przegrodę termiczną - musi być "szkło" czyli paroizolacja. By teraz na paroizolacji woda się nie wykraplała - musi być izolacja termiczna tak by paroizolacja miała temperaturę wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego.



Musi Pa wyleźć z tego mieszkania bo się Pan tam zgubi ,jak zimą całą noc jest -15 st Pana akumulator (gołe ściany przyziemia ) oddają ciepło aż wyrówna się temperatura do tych -15 st a w dzień przychodzi odwilż to te same ściany "pocą się" aż podniosą temperaturę powyżej punktu rosy,która to przesuwa się wewnątrz takiej ściany wraz ze wzrostem temperatury i powierzchownie może go być już nie widać ale nadal zjawisko to występuje głębiej wewnątrz ściany .Większa akumulacja spowalnia jeszcze proces osiągnięcia temperatury powyżej punktu rosy .Wieczorem jest jeszcze gorzej sytuacja odwrotna wytworzona wilgoć w Pana przegrodzie ścianie zwiększa przewodność i zjawisko zaczyna działać w drugą stronę do tego woda zamarza i rozsadza wiązania w materiale budowlanym.

Cytat

Pan postawi pionowo płytę styropianu nie w gruncie a w powietrzu ( środowisko nie ma znaczenia - po obu stronach płyty jest nieskończenie duży, dla naszego systemu ogrzewania odbiornik ciepła. Jedyną znaną formą izolacji termicznej jest "termos" NIE PŁYTA!

Szanowny Panie gdzie Pana uczyli, że izolacja termiczna może być za stałym odbiornikiem ciepła? Gdzie się Pan ?dowiedział? że izolację termiczną można dawać za czymś czego ogrzewanie jest zbędne?


Jeżeli przykryje Pan pewien obszar gruntu izolacją termiczną to na brzegach zjawisko zmiany temperatur będzie przebiegać gwałtownie a czym bliżej środka tego obszaru będzie zanikać , izolacja termiczna od zewnątrz wygładza krzywą dobowych wahań temperatur tego obszaru gruntu.
Wiem że Pan jest samoukiem ale to nie ma znaczenia uczymy się wszyscy całe życie.Najgorzej jest jak człowiek się nie rozwija zaciął się w jednym miejscu jak zamek błyskawiczny bo uważa że wszystko już wie .
Link do komentarza
Cytat

Czyżby po 20 latach icon_biggrin.gif spadł popyt na niecentralne zadaniowe?... handlowiec się dostosował do rynku.


Nie zna Pan pomp ciepła a pisze... Pompy ciepła to nie tylko stare centralne ogrzewanie. Wiele lat temu przestałem używać pomp ciepła do systemów centralnych! Bo to jest nieekonomiczne i niekomfortowe. Używam pompy ciepła do systemów niecentralnych odkąd się tylko takie pojawiły.

Cytat

Tu akurat myślimy podobnie

nie uważam, że Pan myśli.
przykłady:
Cytat

Więc sam Pan sobie zaprzecza Pan usilnie doradza żeby nie obkładać izolacją cieplną ścian zewnętrznych przyziemia więc sprawność tego Pańskiego akumulatora wzrasta .


Cytat

To jest nie do przeskoczenia, budując dom na ławach i ścianach fundamentach oraz zasypując to wszystko ziemią budujemy sobie akumulator ,i nie ma tu znaczenia to że odizolujemy sobie cieplnie od niego mieszkanie a nie zaizolujemy od zewnątrz ścian fund. on nadal tam będzie i dopóki nie zapanujemy nad nim ,zimą i latem będzie się "pocił i wytwarzał wilgoć


--- i tak dalej cały tekst.


Cytat

To nie pierwsza. Nie tak dawno TB przyznał się, że zaczął sprzedawać ... pompy ciepła, o których wcześniej pisał, że nadają się do zabytków.


Wiem, że odróżnia Pan stosowanie pomp ciepła w systemach pośrednich i bezpośrednich - czyli w centralnym i niecentralnym. ( Pompy ciepła w systemie centralnym nadają się do zabytków)Wiem, ze Pan wie ( bo Panu pisałem) że używam inwertery i pompy ciepła na termach ale nie rozprowadzam "ciepła" rurkami . Opuścił Pan słowa " w systemie centralnym " świadomie, Dlatego uważam, że ten post napisał Pan wyłącznie pod publiczkę dla nie znających się na ogrzewaniu i izolowaniu forumowiczów.
Link do komentarza
Cytat

Wiem, że odróżnia Pan stosowanie pomp ciepła w systemach pośrednich i bezpośrednich - czyli w centralnym i niecentralnym. ( Pompy ciepła w systemie centralnym nadają się do zabytków)Wiem, ze Pan wie ( bo Panu pisałem) że używam inwertery i pompy ciepła na termach ale nie rozprowadzam "ciepła" rurkami . Opuścił Pan słowa " w systemie centralnym " świadomie, Dlatego uważam, że ten post napisał Pan wyłącznie pod publiczkę dla nie znających się na ogrzewaniu i izolowaniu forumowiczów.


Oczywiście, że to rozróżniam. Sęk w tym, że Pan tego nie rozróżnia icon_sad.gif.
Oto przykłady Pana wypowiedzi :
Cytat

Pompy wymyślono do zabytków - a czy jest sens budować dziś domy zużywające na ogrzewanie więcej jak 15-30 kWh...?


Cytat

Pompy ciepła wynaleziono do zabytków – zapotrzebowanie powyżej 120kWh/m2, ale czy jest sens dziś budować źle izolowane domy?


Cytat

Nie ma sensu stosować pomp ciepła w domach izolowanych, a w pasywnych to już, coś strasznego.
Policz, jeżeli dom na ogrzewanie zużywa 10- 15kWh/m2 rocznie, to koszt ogrzewania domu rocznie przy elektrycznych grzejnikach wyniesie maksymalnie 1140 zł . Grzejniki elektryczne na 200m2 to koszt 5000 zł.
Pompy ciepła są wyłącznie do obiektów zabytkowych, których wyburzyć ani zaizolować nie można.


Czy w tych wypowiedziach pisze Pan coś o systemie centralnym, czy niecentralnym ?
Takich Pana wypowiedzi można znaleźć dziesiątki. Jak po takich Pana wypowiedziach wygląda proponowanie przez Pana stosowania pomp ciepła w jakiejkolwiek postaci ?
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, że to rozróżniam. Sęk w tym, że Pan tego nie rozróżnia icon_sad.gif.
Oto przykłady Pana wypowiedzi :



Czy w tych wypowiedziach pisze Pan coś o systemie centralnym, czy niecentralnym ?
Takich Pana wypowiedzi można znaleźć dziesiątki. Jak po takich Pana wypowiedziach wygląda proponowanie przez Pana stosowania pomp ciepła w jakiejkolwiek postaci ?


Pan doskonale wie o co chodzi ( skrót myslowy) - wiele razy to wyjaśniałem. Po co Pan udaje, że nie rozumie wyjaśnień? Poklask od takich "fachowców" jak Jani czy animus... Pan poczyta lepiej co Szanowny animuś "wymyślił"
Link do komentarza
Cytat

Nie zna Pan pomp ciepła a pisze... Pompy ciepła to nie tylko stare centralne ogrzewanie. Wiele lat temu przestałem używać pomp ciepła do systemów centralnych! Bo to jest nieekonomiczne i niekomfortowe. Używam pompy ciepła do systemów niecentralnych odkąd się tylko takie pojawiły.


Załóżmy że się nie znam... zresztą jakbym śmiał się znać... znać to zna się TB... na wszystkim (era TB po 1990 roku).

Tak na marginesie, skoro wcale nie tak łatwo w Polsce o użytkowników PCi ze stażem ich używania dłuższym niż 10 lat to kiedy przestał pan pompę ciepła używać?
Można prosić o rozwinięcie tego skrótu myślowego.
No i gdzie jest ten brak komfortu przy PCi?
Link do komentarza
Odnośnie tego ocieplania fundamentów.
Tu nie tylko chodzi, o izolowanie (cieplne) samych fundamentów. Tu chodzi również, o izolowanie (cieplne) ciągłego strumienia cieplnego ziemi i „zatrzymanie” go pod budynkiem.

GWC, czy inny wymiennik gruntowy jest bardziej wydajny pod trawą niż pod płytą betonową, a najwydajniejszy jeśli grunt, od góry i z boków (z odpowiednim marginesem), zaizolujemy styropianem.
Link do komentarza

Cytat

Tu nie tylko chodzi, o izolowanie (cieplne) samych fundamentów. Tu chodzi również, o izolowanie (cieplne) ciągłego strumienia cieplnego ziemi i „zatrzymanie” go pod budynkiem.


Kompletna bzdura, by tak mała powierzchnia izolowała ciepło z ziemi! Można to zbadać samemu lub poczytać opracowania - temperatura gruntu pod domem (idąc w dół) spada a potem rośnie!
Link do komentarza
Cytat

nie uważam, że Pan myśli.
przykłady:


Myśliciel się znalazł .

Cytat

Kompletna bzdura, by tak mała powierzchnia izolowała ciepło z ziemi! Można to zbadać samemu lub poczytać opracowania - temperatura gruntu pod domem (idąc w dół) spada a potem rośnie!


(Pan T.B.-Kompletna bzdura)
Spada i rośnie, budynek w sezonie grzewczym ogrzewa powierzchnię pod domem nawet przy 30 cm izolacji, temperatura pod izolacją może wynieść ~12 st. C temp. i będzie w miarę stała jak będziemy utrzymywać stałą temp. w domu ale na brzegach nie będzie tak dobrze zjawisko zmiany temperatur będzie przebiegać gwałtownie ,bo to strefy brzegowe, gdzie jest silny wpływ temperatury powietrza zewnętrznego ,ale już na głębokości 1-1,2m (głębokość posadowienia ław fund.) . nie ma takich gwałtownych zmian temp.

Mokre ściany fundamentowe pogłębiają jeszcze gwałtowność zmian temp.dobowych i do tego nie powinny przemarzać ponieważ woda osiągając już 0 st.C powiększa swoją objętość i rozsadza wiązania w materiale budowlanym niszcząc go.
Dynamika tego procesu zależna jest od % zawilgocenia ściany i narasta z wiekiem budynku .

A przecież wystarczy przykleić 5 cm izolacji cieplnej do ścian przyziemia żeby wygładzić krzywą dobowych wahań temperatury tego obszaru.
Link do komentarza
Cytat

Kompletna bzdura, by tak mała powierzchnia izolowała ciepło z ziemi! Można to zbadać samemu lub poczytać opracowania - temperatura gruntu pod domem (idąc w dół) spada a potem rośnie!




Od dawien dawna, światli ludzie, przechowywali (i przechowują) w kopcach warzywa.

Od dawien dawna, światli ludzie, wiedzieli (i wiedzą), że w ziemiance jest cieplej niż w chacie wybudowanej na powierzchni ziemi – zwłaszcza przy posadzce.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...