Skocz do zawartości

gaz na działce w odległości 19m od granicy z sąsiadem, jak to ugryźć ?


jarekrk

Recommended Posts

Witam was , mam takie problem
kilkanaście lat temu rodzice mieli z 35arów działeczki przy krk z małym domkiem, z przyczyn losowych musieli sprzedać 12arów ,oczywiście zostało sprzedane pole na końcu działki i nikt nie spojrzał wtedy na mapy dokładnie.
Teraz robią w tej miejscowości kanalizację i przy robieniu planów okazało się ,że w odległości 19metrów od granicy z nowymi sąsiadami leci gaz (czyli działka z dupy bo ani się budować tam ani sprzedawać)
mam plan sprzedać kawałek działki (10a)właśnie tam gdzie idzie ten gaz, ale z przyczyn oczywistych nikt nie kupi tego kawałka bo nie można się budować na gazie i zostaje za mała powierzchnia do zabudowy (19 metrów rury od granicy).

Więc tu moje pytanie czy jest możliwość przeniesienia rury np o te 17-18 metrów w stronę granicy z sąsiadami , aby to nic nie przeszkadzało w budowie i sprzedaży ?
Jeżeli tak to jaki może być takiej operacji koszt? Mniej więcej czy w sumie czterocyfrowej się zmieszczę(bo za pewne ja to będę musiał ponieść a nie gazownia)



ps
wiem ,że rodzice źle zrobili i nie popatrzyli ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko działać
Link do komentarza
Cytat

Jest to bardziej skomplikowane niż piszesz i wbrew pozorom nie jest to tylko sprawa kosztów.

Upraszczając – przesunięcie tej rury w stronę sąsiada powoduje objęcie jego działki, strefą oddziaływania tej rury. Ma prawo do (skutecznego) protestu.




Ja nie chce na całej granicy , niech będzie na mojej działce ale powiedzmy w odległości 2-3 metry od granicy jego, aby to nie przeszkadzało w budowie domu na tej działce mojej, bo wtedy powiedzmy odsuwa się człowiek z budową i tak z 5-6 metrów od granicy ( to akurat też będzie 3 metry od gazu)
Tak chyba nie ma tematu z sąsiadem


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...