Skocz do zawartości

GEOSIATKA-umocnienie skarpy-a wejscie na teren sasiedni


Recommended Posts

witam
mam takie pytanie,na granicy dzialki moich rodzicow,stal murowany budynek gospodarczy.teren ten lezy ponizej terenu moich rodzicow(jakies 2 metry),budynet ten stanowil umocnienie.(jedna z jego scian).Aktualnie budynek rozebrano,jest skarpa.Nabywca dzialki planowal wykonac mury oporowe,aktualnie dowiedzialem sie ze chce wykonac umocnienie geosiatką.Mje pytanie czy ma prawo wejsc z ta gesiatka na moj teren,tzn. wiem ze skos bedzie po jej stronie,ale wydaje mi sie ze jakis zaklad siatki bedzie wchodzil do mnie.Moze to byc niewygodne dla mnie poniewaz w przyszlosci brat planuje wykonac tam wjazd i na naszej dzialce wybrac ziemie do poziomu ulicy.
co na to przepisy?
Link do komentarza
Przepisy zezwalają na wejście na teren sąsiedniej posesji w celu przeprowadzenia niezbędnych robót. W przypadku odmowy udostępnienia terenu zainteresowana strona może zwrócić się do sądu o wydanie takiego nakazu. Jednak prowadzone prace nie mogą spowodować trwałych zmian utrudniających użytkowanie posesji, a po zakończeniu robót osoba wchodząca na obcy teren zobowiązana jest do przywrócenia stanu poprzedniego i wyrównania ewentualnych szkód.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...