Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Komin mojego domu jest wykonany (obrobiony) z cegły dziurawki. Przy dużych opadach zawsze pojawia się woda na stopie betonowej komina, która potrafi przedostać się do pomieszczeń użytkowych. Najbardziej prawdowpodobną przyczyną tego jest przepuszczająca wodę fuga i/lub sama cegła. Może też być po części czapa komina, ale tą impregnowałem szkłem wodnym. Żadnych pęknięć i braków wypełniacza przy obróbkach blacharskich nie widać. Cegła i fuga były czymś impregnowane podczas budowy, ale nie wiem już czym i jak widać chyba nie działa. Czy ktoś mógłyby mi polecić jaką metodą zaimpregnować fugę i cegłę aby uniknąć przedostawania się wody do środka? Słyszałem, że są jakieś uszczelniacze silokonowe w spray'u, ale nie wiem czy się nadają i czy nie pozostawią jakieś poświaty spowodowanej właśnie warstwą silokonu.
    • A samych kontrłat użyć nie można? Wtedy na byłoby taniej... Blachodachówka i tak nie ma zaczepów jak dachówka, także wysokość elementu mocującego chyba nie gra tu wielkiej roli..
    • A co ma piernik do wiatraka?   Przede wszystkim kleszcze są konstrukcyjnym elementem więzara. (a jetka występuje na każdej parze krokwi - rozpierając je przeciwdziałają ich ugięciu, przenosząc też parcie wiatru na przeciwną krokiew).   Kleszcze ściągają krokwie, nie rozpierają. obejmują też stolec w więzarze - więc, gdy krokiew jest węższa od stolca, to kleszcze powinny mieć wycięcia na szerszy stolec ( stolec też się docina). Dlaczego na krokwiach - dobrze zauważyłeś - nie wiem. Myślę, że chodzi o dodatkową sztywność połączenia. Śruba  wtedy  tylko ściska ten węzeł. Jak nie ma wycięć - no to trzeba więcej śrub lub łącza metalowe  - one wtedy i ściskają, i mocują, i usztywniają elementy więzara.    No i jeszcze jedno - te kleszcze są tuz pod szczytem dachu - jętkę nie daje się tak blisko szczytu, bo by była nieefektywna. Ją się daje gdzieś w 1/3 - no i raczej przy   dachu jętkowym, ale przy kleszczowym też można jako dodatkowe podparcie krokwi. Ale nie pod samym szczytem. I przy jętce - nie ma  płatwi szczytowej, bo co by ją podtrzymywało? Zależy od kąta dachu, co daje większe obciążenia - śnieg czy wiatr. I od pogody  ale to różnie...
    • Źle myślisz, auto też konserwujesz środkiem antykorozyjnym i co? rdza nie wyjdzie? Popatrz sobie na fotki i poczytaj o skutkach braku wentylacji. Chcesz wydać  to wydaj ja mądrze i zrób tak jak powinno być. Nie dorosłeś do dyskusji merytorycznej. nie umiesz się posprzeczać i wymienić swoje  doświadczenia w cywilizowany sposób?  Tylko wyśmiewki i przygaduszki chore.   Zapytałem o,  trudno odpowiedzieć na pytanie i zadać ewentualnie kolejne, bez ironii? albo wcale nie odpowiadać.
    • Brak wentylacji połaci dachowej, która ma prawie całą dolną powierzchnię odsłoniętą?  Jeszczem nie widział, aby coś odkryte było niewentylowane. A elektrodę pocałuj w rzyć, boś do niej nie dorósł. Zastanawiam się skąd tam ma się brać wilgoć? Z tych mebli ogrodowych?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...