Skocz do zawartości

Izolacja fundamentów + drenaż


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się Was Drodzy Forumowicze doradzić. Będę podejmował się pracy dla jednego gościa. Praca będzie miała na celu izolację fundamentów i założenie drenażu.

1. Powierzchnia izolacji 80m2 + drenaż 40mb x2 (2 rury fi160mm)
2. Izolacja: malowanie Izolbetem x2, klejenie styropianu 80mm + siatka (klej siatka klej), pokrycie folią kubełkową.
3. Drenaż: 4 studzienki fi300mm (po rogach domu) + 1 zbiorcza fi600mm.
Montaż rur drenażowych od każdej do każdej studzienki, pójdą 2 rury 160mm + włóknina + ułożenie i obsypanie żwirem.

Odkopanie i zakopanie fundamentu będzie robione koparką + dowóz żwiru ładowarką, ale przewiduje, że w samym wykopie pewnie będzie trzeba trochę namachać się łopatą, szpadlem i kilofem bo teren to sama glina;)

Prace będą robione niedaleko Katowic. Wcześniej nie robiłem tego typu prac i chciałbym się was doradzić ile mam powiedzieć za taką robotę, ewentualnie ile minimalnie powinno się za to wziąć.

Pozdrawiam serdecznie.
Krzysztof
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Chciałbym się Was Drodzy Forumowicze doradzić. Będę podejmował się pracy dla jednego gościa. Praca będzie miała na celu izolację fundamentów i założenie drenażu.

1. Powierzchnia izolacji 80m2 + drenaż 40mb x2 (2 rury fi160mm)
2. Izolacja: malowanie Izolbetem x2, klejenie styropianu 80mm + siatka (klej siatka klej), pokrycie folią kubełkową.
3. Drenaż: 4 studzienki fi300mm (po rogach domu) + 1 zbiorcza fi600mm.
Montaż rur drenażowych od każdej do każdej studzienki, pójdą 2 rury 160mm + włóknina + ułożenie i obsypanie żwirem.

Odkopanie i zakopanie fundamentu będzie robione koparką + dowóz żwiru ładowarką, ale przewiduje, że w samym wykopie pewnie będzie trzeba trochę namachać się łopatą, szpadlem i kilofem bo teren to sama glina;)

Prace będą robione niedaleko Katowic. Wcześniej nie robiłem tego typu prac i chciałbym się was doradzić ile mam powiedzieć za taką robotę, ewentualnie ile minimalnie powinno się za to wziąć.

Pozdrawiam serdecznie.
Krzysztof


Chyba odwrotnie - folia kubełkowa jest pod styropianem a styropian tylko w domach podpiwniczonych --- patrz instr. http://www.isola.no/content/download/791/6...man+mars-07.pdf
I jak folia to po co "lepiszcza"?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...