Skocz do zawartości

Z8-co wy na to?? /Studio Z500


sailor-ro

Recommended Posts

Cytat

strasznie powolni ci budowlańcy - budowałem sam: fundamenty 1 tydzień, przerwa technologiczna na związanie betonu - miesiąc, piasek 1 dzień, kanalizacja podposadzkowa + wyprowadzenia pod fundamentem wody, GWC rurowego do wentylacji i rur klektora pompy ciepła 1 dzień, chudziak 10 cm 1 dzień, sciany z Ytonga 1 tydzień, wieniec zbojenie + szalunek + beton 3 dni, podkreślam, że wszystkie prace wykonała 1 osoba (nie licząc obsługi gruszki z betonem i pompy przy zalewani wieńca)




Witam. Mam pytanie czy jesteś budowlańcem z zawodu, że budowałeś sam? My czekamy na pozwolenie na budowę i mój mąż, który nie jest budowlańcem, upiera się, że też będzie sam budował. Pozdtrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam pytanie czy jesteś budowlańcem z zawodu, że budowałeś sam? My czekamy na pozwolenie na budowę i mój mąż, który nie jest budowlańcem, upiera się, że też będzie sam budował. Pozdtrawiam.



jestem inżynierem mechanikiem, pracuję na budowach najczęściej obiektów przemysłowych (ale nie fizycznie), jeśli Twój mąż nie ma dwóch lewych rąk, to powinien dać sobie radę (jeśli czuje się na siłach - dosłownie, bo to ciężka praca fizyczna)
ja przed wykonaniem każdej czynności bardzo dokładnie przygotowywałem się teoretycznie: internet, literatura bardziej lub mniej fachowa, poradniki, etc., a i tak miałem mnóstwo wątpliwości, ale teraz stwierdzam, że warto było, pomijając kilkadziesiąt tysięcy, które można przeznaczyć np. na wypad na narty, czuję dumę i ogromną satysfakcję
Link do komentarza
Dzięki, trochę uspokoiłeś moje obawy,mąż należy do osób, które pracy się nie boją i w domu i nie tylko fachowcom nie daje zarabiać. Ale ja myślę,że budowa domu to coś więcej, od tego myślenia to już głowa pęka. Jeszcze o jedną rzecz chciałam spytać, w opisie projektu pisze, że w salonie widać więźbe, czy to fajnie wygląda? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki, trochę uspokoiłeś moje obawy,mąż należy do osób, które pracy się nie boją i w domu i nie tylko fachowcom nie daje zarabiać. Ale ja myślę,że budowa domu to coś więcej, od tego myślenia to już głowa pęka. Jeszcze o jedną rzecz chciałam spytać, w opisie projektu pisze, że w salonie widać więźbe, czy to fajnie wygląda? Pozdrawiam.



myślę, że pozostawienie więźby odkrytej to niefortunny pomysł, widok nieciekawy, większy koszt ocieplenia - powierzchnia skośnych fragmentów dachu jest większa niż powierzchnia stropu, nie mówiąc o kurzu na belkach i większej kubaturze pomieszczenia, którą trzeba ogrzać
na zdjęciu, więźba z zamontowanym już rusztem stropu

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich fanów Z ósemki
Jestem na etapie murowania ścian i nadal nie jestem pewien na 100 % czy to wielkie okno tarasowe nie jest za wielkie. Myślalłem o zmniejszeniu tego okna z 3,5m na 2.5m a w zamian dodać okno 100x150 na bocznej zewnętrzenj ścianie salonu. Co sądzicie o takim pomyśle? Proszę o radę przede wszystkim już mieszkających jak to w praktyce wygląda ???Dodam że słoneczko przez okno tarasowe zaglądać będzie dopiero po 16.00
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich fanów Z ósemki
Jestem na etapie murowania ścian i nadal nie jestem pewien na 100 % czy to wielkie okno tarasowe nie jest za wielkie. Myślalłem o zmniejszeniu tego okna z 3,5m na 2.5m a w zamian dodać okno 100x150 na bocznej zewnętrzenj ścianie salonu. Co sądzicie o takim pomyśle? Proszę o radę przede wszystkim już mieszkających jak to w praktyce wygląda ???Dodam że słoneczko przez okno tarasowe zaglądać będzie dopiero po 16.00


Witam
Ja dlatego w swoim projekcie przeniosłem balkon na sciane przy kuchni u mnie to jest polodniowa strona i mam nadzieje że będzie ok
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
witam,

mam pytanie, szczególnie do szczęśliwych mieszkańców domów Z8. Zastanawiam się nad drzwiami zewnętrznymi, czy kupić stalowe czy drewniane? W moim domu zrezygnowaliśmy z sieni? Może ktoś z Was zrobił podobnie i jak w tej sytuacji spisują się drzwi, zwłaszcza jeśli chodzi o izolację cieplną?

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

witam,

mam pytanie, szczególnie do szczęśliwych mieszkańców domów Z8. Zastanawiam się nad drzwiami zewnętrznymi, czy kupić stalowe czy drewniane? W moim domu zrezygnowaliśmy z sieni? Może ktoś z Was zrobił podobnie i jak w tej sytuacji spisują się drzwi, zwłaszcza jeśli chodzi o izolację cieplną?

pozdrawiam


prosze mnie zapytać za trzy miesiące icon_lol.gif wtedy bedę po pierwszych zimowych doświadczeniach Ja mam drzwi sosnowe z sporą ilością szyb . Zrezygnowałem z sieni, ale biore tę ewentualnośc tyle że na pewno jeśli już, to samo szkło i tylko szkło. Nad stalowymi sie mocno zastanawiałem ale nie było drzwi 100. Widziałem jak potrafią zmieniac swoje wymiary pod działaniem słońca . w zimie zapewne podobnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

prosze mnie zapytać za trzy miesiące icon_lol.gif wtedy bedę po pierwszych zimowych doświadczeniach Ja mam drzwi sosnowe z sporą ilością szyb . Zrezygnowałem z sieni, ale biore tę ewentualnośc tyle że na pewno jeśli już, to samo szkło i tylko szkło. Nad stalowymi sie mocno zastanawiałem ale nie było drzwi 100. Widziałem jak potrafią zmieniac swoje wymiary pod działaniem słońca . w zimie zapewne podobnie icon_biggrin.gif



ja mam drzwi drewniane średniej klasy (fabryka drzwi - tak się nazywa firma i taką mają nazwę strony www) z jednym okienkiem - podwójne szyby, wypukłe, od ok. roku, drzwi otwierane na zewnątrz, jestem jak na razie zadowolony, drzwi mają ok. 65 mm grubości i podwójną uszczelkę - na ościeżnicy i na skrzydle, ale od roku nie było jeszcze prawdziwej zimy, takiej z tęgimi mrozami, jeśli zrobi się naprawdę zimno, to rozważam zabudowę ganku, wewnątrz raczej szkoda mi wstawiania scianki z drzwiami, teraz jest ładna duża, otwarta przestrzeń z salonu do holu do wejścia jak i do pokojów
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam.
Ja też wybrałem Z8, ale w wersji lustrzanej. Mam pytanie do tych którzy już postawili mury: ile bloczków poszło wam na ściany zewnętrzne?? W zestawieniu materiałów podali, że 590 szt, ale to moim zdaniem jest na pewno za mało.

Czy ktoś zbudował taki dom w okolicy Poznania...?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja też wybrałem Z8, ale w wersji lustrzanej. Mam pytanie do tych którzy już postawili mury: ile bloczków poszło wam na ściany zewnętrzne?? W zestawieniu materiałów podali, że 590 szt, ale to moim zdaniem jest na pewno za mało.

Czy ktoś zbudował taki dom w okolicy Poznania...?

Pozdrawiam.



witam,

w zeszłym roku miałem ten sam problem. Gdy policzyłem sam, wyszło mi że 590 szt. to znacznie za mało. Lecz wkońcu kosztorys to kosztorys, dodatkowo co jakiś czas aktualizowany na stronie z500. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości , zadzwoniłem do z500. Rozmawiałem z jakimś facetem, który przyznał mi rację, następnie zgonił wszytsko na jakiegoś kosztorystanta, który to już rzekomo nie współpracuje z z500 i zaczął mi tłumaczyć jak liczy się pole powierzchni ścian:) w każdym razie było wesoło.

Ja na dom z8 z garażem z boku (nie pamietam dokładnie oznaczenia) potrzebowałem nieco ponad 1000 szt. (tak w granicach 1020-1030). Jednak w moim domu całe szczyty są wymurowane (zgodnie z projektem od wienca powinny byc drewniane)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam,

w zeszłym roku miałem ten sam problem. Gdy policzyłem sam, wyszło mi że 590 szt. to znacznie za mało. Lecz wkońcu kosztorys to kosztorys, dodatkowo co jakiś czas aktualizowany na stronie z500. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości , zadzwoniłem do z500. Rozmawiałem z jakimś facetem, który przyznał mi rację, następnie zgonił wszytsko na jakiegoś kosztorystanta, który to już rzekomo nie współpracuje z z500 i zaczął mi tłumaczyć jak liczy się pole powierzchni ścian:) w każdym razie było wesoło.

Ja na dom z8 z garażem z boku (nie pamietam dokładnie oznaczenia) potrzebowałem nieco ponad 1000 szt. (tak w granicach 1020-1030). Jednak w moim domu całe szczyty są wymurowane (zgodnie z projektem od wienca powinny byc drewniane)

Pozdrawiam




Witam.
Ja też zadzwoniłem do kosztorysanta i tam się dowiedziałem, że szczyty są drewniane i dlatego wychodzi tylko 590 szt.
Czyli jeden problem z głowy...
A może są jakieś inne materiały, których potrzeba mniej lub więcej????
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam fanow Z8.
My rowniez z zona posatnowilismy zakupic ten projekt gdyz idealnie spelnia nasze oczekiwania i pieknie wkomponuje sie w nasza dzialeczke.
Jezeli jest ktos z Poznania lub okolic bardzo prosze o nammiary na dobre ekipy do rozpoczecia budowy (do pozniejszych etapow rowniez).
A osoby, ktore juz mieszkaja badz wykanczaj Z8 goraco prosimy o fotki!!! ZArwono elewacji jak i wnetrz!!!
Bedziemy nieeeeezzzzzmiiiiernie wdzieczni!!!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich,
właśnie dołączyłem do klanu miłośników z8. 2 tygodnie temu zakupiłem projekt z8 wariant b. w tej chwili jestem na etapie adaptacji. w sierpniu mam nadzieje wylać ławy z fundamentami. dalszy ciąg prac dopiero za rok na wiosnę, jak fundamenty osiądą. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich,
właśnie dołączyłem do klanu miłośników z8. 2 tygodnie temu zakupiłem projekt z8 wariant b. w tej chwili jestem na etapie adaptacji. w sierpniu mam nadzieje wylać ławy z fundamentami. dalszy ciąg prac dopiero za rok na wiosnę, jak fundamenty osiądą. icon_biggrin.gif


A co tam ma siadać ???? kiedy ten domek lekki jest jak piórko icon_biggrin.gif bez scianek działowych bez wylewanego stropu a i fundamenty na 1,2m , a gdyby pokrycie z blachy to raczej bałbym się czy nie odfrunie icon_biggrin.gif Proponuje ostro działac i w listopadzie będzie już stan surowy zamknięty a jakie wdzieczne będą fundamenty że im śnieg nie zalega , deszczyk nie kapie i popracować można kiedy za oknem zimno , ja przynajmniej tak zrobiłem i nie żałuje w zimie elektrykę robiłem instalacje wodną ściany działowe z g/k sufit z g/k WARTO NAPRAWDĘ WARTO skończyć stan surowy . No chyba że dom w założeniu ma być budowany dłuuuuuugo .
Link do komentarza
szczerze mówiąc to domek ma być budowany dłuuugo ( ok 3 lat). to prawda z tymi fundamentami, że za bardzo niema co tam siadać, ale nie zaszkodzi. teren na którym będzie stał budynek, na wiosną staje się podmokły. wydaję mi się, że na takim terenie przydało by się, żeby fundamenty się "ułożyły" . w przyszłym roku zamierzam postawić go do stanu surowego, zamkniętego, a potem zobaczymy jak z kaską będzie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich miłośnikow z8 -ki

budowałem i wykańczałem w 2008 od 05 maja do 3 pażdziernika dom jest piękny ale ma pare mankamentów przed którymi chce przestrzec.pamietajcie pomieszczenie gosp. przestronne (dotyczy tych co wegiel) nie wyobrażam sobie schodów w salonie przecież o nie jest aż tak duzy i koniecznie garaz jak nawiekszy bo nie ma gdzie gratow trzymac. (ja mam garaz osobno i jakis miesiac temu robilem dobudowke.) a najwazniejsza sprawa dotyczy projektu ja to zobaczylem jak juz murowałem drzwi wejsciowe wg projektu nie sa na srodku (bynajmniej u mnie w projekcie z8 z antresola) a ostatnia

[/center]TO-
CODZIENNIE MAMY GOSCI KTORYM STRASZNIE PODOBA SIE TEN PROJEKT



[center]
GDYBYM BUDOWAŁ TO TEN SAM ALE O DWA METRY SZERSZY I ZMIESCIŁO BY SIE WSZSTKO
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich miłośnikow z8 -ki

budowałem i wykańczałem w 2008 od 05 maja do 3 pażdziernika dom jest piękny ale ma pare mankamentów przed którymi chce przestrzec.pamietajcie pomieszczenie gosp. przestronne (dotyczy tych co wegiel) nie wyobrażam sobie schodów w salonie przecież o nie jest aż tak duzy i koniecznie garaz jak nawiekszy bo nie ma gdzie gratow trzymac. (ja mam garaz osobno i jakis miesiac temu robilem dobudowke.) a najwazniejsza sprawa dotyczy projektu ja to zobaczylem jak juz murowałem drzwi wejsciowe wg projektu nie sa na srodku (bynajmniej u mnie w projekcie z8 z antresola) a ostatnia

[/center]TO-
CODZIENNIE MAMY GOSCI KTORYM STRASZNIE PODOBA SIE TEN PROJEKT



[center]
GDYBYM BUDOWAŁ TO TEN SAM ALE O DWA METRY SZERSZY I ZMIESCIŁO BY SIE WSZSTKO


Tak to prawda Pomieszczenie gospodarcze dobrze gdy jest wieksze( sam je powiękrzyłem ) . Palę drewnem i pomieszczenie mam bardzo duze . Kupiłem projekt z poszerzonym domem o 1m Podobnie z garażem ma 30 m2 w tej wersji która wybrałem. Schodów z salonu nie mam bo dom bez pietra. Jednym słowem uniknąłem tych mankamentów wspomianych przez przedmówcę. Z jednym się zgadzam dom jest piękny !!!!( przynajmniej dla mnie ). Antersoli nie mam za to przeprojektowałem wiazary aby mieć stryszek z 40 m2 z wejściem z pom gospodarczego. Dodałem dodatkowe okno do ziemi w salonie i jest pieknie icon_smile.gif)) Z wiązku z tym że jest to podwariant z garazem z frontu przesunięcie drzwi nie jest istotne, zresztą je przesuwałem aby pom. gospodarcze było wieksze. Co do projektu miał swoje niedociagnięcia np. nie była podana wysokość garażu wiec przyjąłem wysokość jak w domu a tu niespodzianka powinien być mniejszy o ile ?????? tego sam architekt pewnie nie wie icon_smile.gif))
Link do komentarza
Cytat

Tak to prawda Pomieszczenie gospodarcze dobrze gdy jest wieksze( sam je powiękrzyłem ) . Palę drewnem i pomieszczenie mam bardzo duze . Kupiłem projekt z poszerzonym domem o 1m Podobnie z garażem ma 30 m2 w tej wersji która wybrałem. Schodów z salonu nie mam bo dom bez pietra. Jednym słowem uniknąłem tych mankamentów wspomianych przez przedmówcę. Z jednym się zgadzam dom jest piękny !!!!( przynajmniej dla mnie ). Antersoli nie mam za to przeprojektowałem wiazary aby mieć stryszek z 40 m2 z wejściem z pom gospodarczego. Dodałem dodatkowe okno do ziemi w salonie i jest pieknie icon_smile.gif)) Z wiązku z tym że jest to podwariant z garazem z frontu przesunięcie drzwi nie jest istotne, zresztą je przesuwałem aby pom. gospodarcze było wieksze. Co do projektu miał swoje niedociagnięcia np. nie była podana wysokość garażu wiec przyjąłem wysokość jak w domu a tu niespodzianka powinien być mniejszy o ile ?????? tego sam architekt pewnie nie wie icon_smile.gif))




A czy mógłby Pan przesłać mi albo pokazać na forum jak wyglada to wstawione okno tarasowe w salonie, też mam plan takie okno zrobić ale obawiam się jak ono będzie wygladało i czy nie popsuje całości, wogóle jesli byłaby taka możliwosc przesłania wiecej zdjęć z realizacji domu to będę wdzięczna , przymierzamy sie z mężem do kupna tego projektu ale ciągle sie jeszcze zastanawiamy-mało niestety jest w necie zdjeć z realizacji projektu, pozdrawiam serdecznie Anna D.
Link do komentarza
Trudno wybrać z tych tysięcy zdjęć te, które warto by było pokazać. Na proźbę forumowiczki postaram się odnieć do wczesniejszego mojego postu pokazujac to na zdjęciach icon_smile.gif
w środkowej cześci wiązarów widać dodanie poziomej belki co podniosło wytrzymałośc stropu na obciążenia chyba do ponad 100 kg na m2 to w wyniku przeprojektowania i stworzenia wolnej przestrzeni na strychu cos o wymiarach 2,5m szer, 2m wysokość i ok 14m długość
na drugim zdjęciu jest okno, które zostało dodane na bocznej ścianie budynku jest to fix 1,5 m szer i chyba 2,30 wysokie
Trzecie zdjęcie to okno tarasowe drzwi rozsuwane wielkość jak w projekcie 3,5m szerokość rolety spinane z oknem otwierane klapą rewizyjną od dołu. na podłodze jest 20 cm styropianu plus 8cm wylewki plus 1 cm na klej i kafelki Wysokość pomieszczenia w tej chwili jest 2,85 a wiec wyżej niż w projekcie jeśli dodamy 20 cm na podłodze gdzie projekt zakładał 10cm to ogólnie budynek jest wyższy co może nieco odbiło się na proporcjach. ale ściany również pogrubione 20 cm styropianem a wiec nie powinno byc mocno zauważalne icon_smile.gif) ostatnie zdjęcie przedstawia pokój w którym dodano zamiast zwykłego okna okno do samej ziemi również fix 1,5m x 2,30 m. Zastanawiać może poprzeczka w tym oknie niestety coś za coś icon_biggrin.gif wynika to z wielkości oszklenia które przekracza wymiary na szybe zwykłą aby było bez przedzielenia musiała by bys szyba grubsza co wiazało się z kosztem 1500zł drozej a wiec jest porzeczka icon_sad.gif ale już sie przyzwyczaiłem icon_lol.gif Jeśli byly by jakieś pytania chetnie odpowiem. Wszystko wykonywałem wraz z żoną i synem wiec jestem obeznany w szczegółach icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Witam! Jestem na etapie szukania projektu. początkowo szukałam w przedziale 60 - 80 m, bo zalezy nam na małym tanim domku. Ale nie znalazłam projektu "idealnego". Poszerzyłam więc zakres poszukiwań i tak oto trafiłam tutaj.
Tylko coś tu cicho się zrobiło, niestety. Pokażcie swoje zbudowane już pewnie domki.
Czy ktoś z was robił kotłownię w garażu? Gdzie przejście z domu do garażu? Jakie zmiany to pociagnęło?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam! Jestem na etapie szukania projektu. początkowo szukałam w przedziale 60 - 80 m, bo zalezy nam na małym tanim domku. Ale nie znalazłam projektu "idealnego". Poszerzyłam więc zakres poszukiwań i tak oto trafiłam tutaj.
Tylko coś tu cicho się zrobiło, niestety. Pokażcie swoje zbudowane już pewnie domki.
Czy ktoś z was robił kotłownię w garażu? Gdzie przejście z domu do garażu? Jakie zmiany to pociagnęło?



Fundamenty stoją ... niedługo umieszczę więcej zdjęć

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Chciałbym się przywitać w gronie Z8
Będziemy budować Z8 A40 w technologi szkieletowej w na płycie fundamentowej w centralnej Polsce.
Z poddaszem użytkowym i dachu o nachyleniu 40 stopni.

Płyta już wylana za miesiąc mają stanąć ściany.

DSC01446.jpg


Projekt Z8 szalenie nam się podoba.
Kominek umieszczony w centrum domu skupiający przy nim całą rodzinę a dodatkowo wyjście na taras to takie otworzenie się domu na ogród.
Bardzo mało ciągów komunikacyjnych które niepotrzebnie zmniejszają przestrzeń użytkową domu to też działa na plus projektu.

Zwarta bryła i nieskomplikowany dach obniżają znacznie koszty domu.

W domu dokonaliśmy kilka zmian. Powiększyliśmy przedpokój kosztem pom. tech aby zmieściła się tam szafa ubraniowa.
Między sypialniami wygospodarowaliśmy garderobę aby pozbyć się z całego domu szaf.
Nie będziemy też mieli grzejników bo wszytko załatwia ogrzewania podłogowe.
Z pomieszczenie techniczne będzie u nas pełniło rolę spiżarni.

Pozdrawiam

Link do komentarza

I domku już tyle stoi .... pnie się w górę .... a co najważniejsze własnymi rękami ... prosimy o wasze zdjęcia... staniszowie@op.pl

Cytat

Witam
Chciałbym się przywitać w gronie Z8
Będziemy budować Z8 A40 w technologi szkieletowej w na płycie fundamentowej w centralnej Polsce.
Z poddaszem użytkowym i dachu o nachyleniu 40 stopni.

Płyta już wylana za miesiąc mają stanąć ściany.

[attachment=6611:PICT4283.JPG]
Projekt Z8 szalenie nam się podoba.
Kominek umieszczony w centrum domu skupiający przy nim całą rodzinę a dodatkowo wyjście na taras to takie otworzenie się domu na ogród.
Bardzo mało ciągów komunikacyjnych które niepotrzebnie zmniejszają przestrzeń użytkową domu to też działa na plus projektu.

Zwarta bryła i nieskomplikowany dach obniżają znacznie koszty domu.

W domu dokonaliśmy kilka zmian. Powiększyliśmy przedpokój kosztem pom. tech aby zmieściła się tam szafa ubraniowa.
Między sypialniami wygospodarowaliśmy garderobę aby pozbyć się z całego domu szaf.
Nie będziemy też mieli grzejników bo wszytko załatwia ogrzewania podłogowe.
Z pomieszczenie techniczne będzie u nas pełniło rolę spiżarni.

Pozdrawiam





I domku już tyle stoi .... pnie się w górę .... a co najważniejsze własnymi rękami ... prosimy o wasze zdjęcia... staniszowie@op.pl

Cytat

Witam
Chciałbym się przywitać w gronie Z8
Będziemy budować Z8 A40 w technologi szkieletowej w na płycie fundamentowej w centralnej Polsce.
Z poddaszem użytkowym i dachu o nachyleniu 40 stopni.

Płyta już wylana za miesiąc mają stanąć ściany.

[attachment=6611:PICT4283.JPG]
Projekt Z8 szalenie nam się podoba.
Kominek umieszczony w centrum domu skupiający przy nim całą rodzinę a dodatkowo wyjście na taras to takie otworzenie się domu na ogród.
Bardzo mało ciągów komunikacyjnych które niepotrzebnie zmniejszają przestrzeń użytkową domu to też działa na plus projektu.

Zwarta bryła i nieskomplikowany dach obniżają znacznie koszty domu.

W domu dokonaliśmy kilka zmian. Powiększyliśmy przedpokój kosztem pom. tech aby zmieściła się tam szafa ubraniowa.
Między sypialniami wygospodarowaliśmy garderobę aby pozbyć się z całego domu szaf.
Nie będziemy też mieli grzejników bo wszytko załatwia ogrzewania podłogowe.
Z pomieszczenie techniczne będzie u nas pełniło rolę spiżarni.

Pozdrawiam


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Witam wszystkich miłośników Z8.Choć z małżonką planujemy budować domek w późniejszym terminie to od dawna już przeglądamy różne projekty.Działeczkę na szczęście już mamy.Zdecydowanie Z8 jest liderem.W każdym z innych projektów coś nie pasuje a to za mała sypialnia a to za duża a to za bardzo skomplikowany,za drogi itp.Dlaczego akurat ten?Po pierwsze parterowy,po drugie 3 sypialnie i tu największy komfort ponieważ największy pokój dla dziecka ponad 16m,nasza sypialnia też niczego sobie bo 12m i dodatkowy pokoik dla gości.Po trzecie duży ładny salon.Wszystko ładnie rozplanowane i mieści się w 100 metrach.
Zastanawiamy się nad budową w systemie szkieletowym.Czy jest taka możliwość?Może ktoś już buduje?Planujemy kominek z rozprowadzeniem.Czy w tym projekcie się sprawdzi czy może jednak inna metoda ogrzewania?Czy sam kominek wystarczy czy coś dodatkowo będzie potrzebne?Strychu do adaptacji nie planujemy.Jaki dach wybrać?Czy gont czy blachodachówka?Będziemy bardzo wdzięczni za jakieś rady i wskazówki.Pozdrawiam




witam serdecznie,

chcielibyśmy również postawić ten dom w systemie szkieletowym - czy zdecydowaliście się Państwo na ten rodzaj budowy? Jeśli tak byłabym wdzięczna za wysłanie kilku zdjęć z budowy i już po wykończeniu na mój adres mailowy
malgosia.jedrzejczak@wp.pl

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "Z28"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
A ja tak patrząc na rzut jestem ciekawy jak często będziecie z sauny korzystać (chyba, że już się zmieniła koncepcja)

Jak dalej będzie sauna przy garażu, to dajcie znać z jaką częstotliwością ją używacie. Rodzice postawili sobie saunę w piwnicy z 10 lat temu. Używaliśmy ją z 20-50 razy przez te 10 lat... trochę nie wypalona inwestycja w naszym przypadku.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A ja tak patrząc na rzut jestem ciekawy jak często będziecie z sauny korzystać (chyba, że już się zmieniła koncepcja)

Jak dalej będzie sauna przy garażu, to dajcie znać z jaką częstotliwością ją używacie. Rodzice postawili sobie saunę w piwnicy z 10 lat temu. Używaliśmy ją z 20-50 razy przez te 10 lat... trochę nie wypalona inwestycja w naszym przypadku.

Pozdrawiam


ostatnio byliśmy 4 dni temu icon_biggrin.gif ale prawdą jest że korzystamy średnio 15 razy w roku. Opłacalność bierze się z kosztów wykonania i kosztów utrzymania. Sauna kosztowała śmieszne pieniądze jak pamiętam kilkaset zl ściankę między garazem a sauną postawiłem z pustaków pozostałych po budowie no i tu może być strata bo mogłem je oddać do hurtowni tego nie liczę . Pozostaje strata miejsca w garazu nie mogę wjechać 7 metrowym samochodem icon_lol.gif ale tyle to przebole zostało mi chyba 4,3 wiec starcza na jakiś średni model. Ale chce podkreślić kupić gotową saunę na kredyt dać firmie aby wszystko wybudowała i wkomponowała , korzystać z tego nawet 15 razy w roku to trzeba byc bardzo bogatym. icon_smile.gif albo kochać saunę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Witam

Kochani już 3 lata temu położyłem styropian na domu na piance nisko prężnej zwykłej, która ma być mrozoodporna. Wszystko jest ok. Więc po co przepłacać. Za piankę płaciłem ok 11-13 zł. Szybko i sprawnie. Ważne aby umiejętne nałożyć piankę na styropian. Kolejna sprawa - kołkowany mam tylko dół domu - dziś nie powinno się kołkować więcej gdyż robią się mostki termiczne.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...