Skocz do zawartości

drzwi balkonowe montaż


Recommended Posts

witam
czy belka pod drzwiami balkonowymi musi być wymurowana przed obstawieniem drzwi np, z cegły czy tez zalana betonem na wysokośc posadzki,pytam gdyz nie bawem mają mi je montować a nie mam tego przygotowane chodzi mi o coś podobnego to co podałem na foto.
347121530761e27amed.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam
czy belka pod drzwiami balkonowymi musi być wymurowana przed obstawieniem drzwi np, z cegły czy tez zalana betonem na wysokośc posadzki,pytam gdyz nie bawem mają mi je montować a nie mam tego przygotowane chodzi mi o coś podobnego to co podałem na foto.
347121530761e27amed.jpg




Pytałem o coś takiego faceta od okien , powiedział że w przypadku kiedy nie ma jeszcze docelowej posadzki oni podkładją profil pod okno taki normalny jak okno a później możesz zalać posadzkę jak wysoko chcesz
Link do komentarza
Cytat

witam
czy belka pod drzwiami balkonowymi musi być wymurowana przed obstawieniem drzwi np, z cegły czy tez zalana betonem na wysokośc posadzki,pytam gdyz nie bawem mają mi je montować a nie mam tego przygotowane chodzi mi o coś podobnego to co podałem na foto.
347121530761e27amed.jpg


U nas były montowane na podpórkach... Otwór był większy od drzwi, ponieważ nie było jeszcze posadzki. Przy wylewaniu posadzki drzwi zostały zalane pod spodem razem z podpórkami (betonowymi zresztą). A z zewnątrz dodatkowo zabezpieczone przeciw przemakaniu.
Nie wiem czy tak się robi prawidłowo, ale tak zrobili u nas ;p
Link do komentarza
Gość mhtyl
U mnie jest podobnie jak na tej fotce i gość od posadzki (będę wylewał z mixokreta) powiedział że tak może być.U mnie wygląda troszkę inaczej- podmurówka jest szerokości ramy + 1 cm po obu stronach i pomurowana jest na styk z dolną krawędzią ramy ,między pustak a ramę strzeliłem piankę niskoprężną co usztywniło bardziej ramę. Pustak (Ytong) murowałem na klej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

myślałem aby zrobić to przed i odrazu zaizolować papą, widze tez jak są mocne ulewy zalatuje mi woda do salonu,mam zbyt wysoki pochył balkonu w strone wewnętrzną, nie mam jeszcze posadzki.


Rozumiem,że to jest na parterze. Wystarczy jak dasz izolację poziomą na długości otworu drzwiowego a później obmuruj pustakiem i powinno być dobrze. Jak dasz na klej do bk to woda nie powinna Ci się wlewać. U mnie wlewała się do kotłowni. jak podmurowałem to zapobiegło ,dodam że w kotłowni jak i na zewnątrz na podeście będę jeszcze wylewał posadzkę.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

ok dzięki mhtyl, jutro dzwonie po murarza.

zdecydowałem zalać taką belkie na wysokosć 10cm
Brak obrazka


A ile będziesz dawał styropianu? Uważam że 10 cm to za mało bo styropianu musisz dać co najmniej 10 cm i wylewka co najmniej 6-8 cm i jakaś posadzka np. panele tak więc może być za mało te 10 cm. Powinieneś policzyć o ile podniesie się podłoga (wszystkie warstwy) aby później nie było rozczarowania.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

tak mi wyszły stopnia schodów na klatce i chciałbym aby były zlicowane z pozostałymi,podniosą te drzwi balkonowe 3cm max od tej belki,myslałem dać cienszy steropian na posadzkie.


Zrobisz ja uważasz, ale stopnie na klatce możesz dolać do wymiaru po wszystkim, a styropian 10 cm to minimum. Dla przykładu u mnie posadzka licząc od ślepej wyniesie około 18 cm (podłogówka) + Wykończenie panele albo płytki (jeszcze nie jestem zdecydowany). Z ciekawości zapytam czy murarze Ci nie doradzili nic w tej sprawie, dziwi mnie fakt że wymurowali schody nie uwzględniając poziomu posadzki.
Link do komentarza
Cytat

ok dzięki mhtyl, jutro dzwonie po murarza.

zdecydowałem zalać taką belkie na wysokosć 10cm
Brak obrazka


Według instrukcji speców od montażu okien takie coś jak na powyższym zdjęciu to błąd. Mostek termiczny. Powinno być punktowe podparcie, a pustka wypełniona styropianem.
Ewentualnie, od biedy może być to:
Cytat

347121530761e27amed.jpg


...wyłącznie z racji zastosowania dość ciepłego materiału jakim jest gazobeton. Ale to od naprawdę dużej biedy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

mhtyl piszemy tu o mieszkaniu na poddaszu wszędzie gdzie pytałem powiadają bez folii
3 cm styropian EPS 100
5 cm wylewki ale w projekcie też mam 5 + 5


Myślałem,że to parter. Ja też na poddaszu dam 3 cm styro bez foli i wylewki 5 cm . Ale tą belkę bym wywalił co ją wylałeś. PeZet ma racę ,ja jak to on nazwał od biedy dałem Ytonga. Wyciąłem bloczki z bloczka 36,5 na wysokość i na szer ramy +po 1 cm z każdej strony, ale ja już drzwi balkonowe miałem wstawione.
Link do komentarza
na pączątek proponowano mi abym wymurowac z cegły,jednak zapytałem ekipe która ma wstawiac okna powidzieli, tak jest zrobione poprawnie a co napewno mocniejsze od samej cegły a juz nie wspomne o gazobetone, wypełniona zostanie styropianem od strony wewnętrznej 5cm,i tak samo będzie na balkonie 5cm pod samą belkie wysmarowana mazidłem i przyklejona papa termozgrzewalna ,zrobiłem ją tez po to aby dzrwi nie wisiały mi na klinach,nie szybko ruszę z ręsztą brak funduszy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...