Skocz do zawartości

Domki narzedziowe


raulq7

Recommended Posts

Ostatnimi czasy nagromadziło się u mnie wszelkiego narzędzia tyle, że miejsca w garażu brakuje. Znajomi poradzili mi by wybudować lub kupić specjalny budynek na nie. Poszperałem trochę w internecie i znalazłem takie domki narzedziowe.
Co o nich myślicie ? Czy ktoś z was jest posiadaczem takiego ? Opłaca sie taki kupić, czy lepiej zrobić samemu.
Ze swoich obserwacji widzę, że to całkiem fajny i zgrabny budyneczek, który estetycznie pasowałby do reszty ogrodu
Link do komentarza
Gość mhtyl
I tylko za fajność bo jakoś to może być na granicy albo poniżej. Dla przykładu podam przykład mojego znajomego który kupił garaż metalowy bo stwierdził,że za te pieniądze to kupi tylko materiał a gdzie robocizna no i okazało się jak mu przywieźli. Garaż stoi ,ale z tego materiału to ja bym sobie garażu nie postawił. Kątowniki, profile po prostu wyginane na giętarce z blachy podajże 2 a i wykonanie nie powiem że do kitu ale tak na 3 z +.Może taniej nie będzie ale na pewno lepiej i dokładniej sam ten domek zrobisz no i satysfakcję że sam tego dokonałeś icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Stasiu,
domek narzędziowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do pędzenia księżycówki
zważywszy, że technologia raczej tradycyjna, reakcja zachodzi w towarzystwie przemian endo i egzotermicznych, więc to i sam produkt powoduje, że ręce raczej nie grabieją unsure.gif

swoją drogą fajnie, że autor, tak zupełnie przypadkowo, wyszperał swoją stronę icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Stasiu,
domek narzędziowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do pędzenia księżycówki
zważywszy, że technologia raczej tradycyjna, reakcja zachodzi w towarzystwie przemian endo i egzotermicznych, więc to i sam produkt powoduje, że ręce raczej nie grabieją unsure.gif

swoją drogą fajnie, że autor, tak zupełnie przypadkowo, wyszperał swoją stronę icon_mrgreen.gif



Gorzej, że w zimnie, to nie chce bulgotać i dochodzić do tradycyjnej technologii.

PS. To żem se kliknąłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Swego czasu do siebie kupiliśmy coś podobnego jak pierwszy obrazek w linku na górze w ilości 2 sztuk jako, że jeden wydawał się za mały. Potem instalacja elektryczna i alarmowa, betonowa wylewka i połączyliśmy oba domki w sposób zobrazowany na schemacie: -->--> icon_biggrin.gif

W sumie dziwna sprawa, bo zostało nam sporo elementów(więcej niż miało), a domek stoi 4 lata...
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...