Skocz do zawartości

MINIMALNA WYSOKOŚĆ OTWORU DYMNEGO DLA KOMINKA


Recommended Posts

MAM PYTANIE DOTYCZĄCE MINIMALNEJ WYSOKOŚCI OD PODŁOGI OTWORU DYMNEGO W PRZEWODZIE KOMINOWYM DO KTÓREGO PODŁĄCZA SIĘ KOMINEK.

MURARZ POSTAWIŁ MI KOMIN W SYSTEMIE SCHIEDEL'A OCIEPLONY WEŁNĄ O ŚREDNICY 200 MM.

NATOMIAST ŚRODEK PRZEWODU DYMNEGO JEST NA WYSOKOŚCI 130 CM OD PODŁOGI.

CHCEMY KOMINEK Z PALENISKIEM ZAMKNIĘTYM BEZ DYSTRYBUCJI CIEPŁA (TYLKO MA GRZAĆ W SALONIE), Z PŁASKĄ SZYBĄ.

CZY BĘDZIE KONIECZNOŚĆ BURZENIA ŚCIAN SUFITU ITP, CZY JEST MOŻLIWOŚĆ POSTAWIENIA BEZPIECZNIE KOMINKA???

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!

POZDRAWIAM, PRZEMYSŁAW KOWALCZYK.
Link do komentarza
Cytat

MAM PYTANIE DOTYCZĄCE MINIMALNEJ WYSOKOŚCI OD PODŁOGI OTWORU DYMNEGO W PRZEWODZIE KOMINOWYM DO KTÓREGO PODŁĄCZA SIĘ KOMINEK.

MURARZ POSTAWIŁ MI KOMIN W SYSTEMIE SCHIEDEL'A OCIEPLONY WEŁNĄ O ŚREDNICY 200 MM.

NATOMIAST ŚRODEK PRZEWODU DYMNEGO JEST NA WYSOKOŚCI 130 CM OD PODŁOGI.

CHCEMY KOMINEK Z PALENISKIEM ZAMKNIĘTYM BEZ DYSTRYBUCJI CIEPŁA (TYLKO MA GRZAĆ W SALONIE), Z PŁASKĄ SZYBĄ.

CZY BĘDZIE KONIECZNOŚĆ BURZENIA ŚCIAN SUFITU ITP, CZY JEST MOŻLIWOŚĆ POSTAWIENIA BEZPIECZNIE KOMINKA???

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!

POZDRAWIAM, PRZEMYSŁAW KOWALCZYK.



Minimalną wysokość określa producent urządzenia grzewczego (w tym przypadku kominka). Najczęściej jest to "wyżej niż 160 cm nad posadzką", czasem nawet: "wyżej niż 180 cm".
Proszę szukać kominka dla którego wysokość 130 cm nie będzie przeszkodą (choć szanse na to wydają mi się małe), lub skontaktować się z regionalnym serwisantem Schiedel w celu zaślepienia istniejącego trójnika i wklejenia w nowym miejscu (wyżej) nowej ramki spalinowej kształtującej trójnik spalinowy (ale najlepiej już po dokonaniu wyboru kominka).

Ostatniego pytania jednak nie rozumiem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
minimum 50 cm w dol od sufitu srednio palenisko 30 cm od posadzki +50cm wys paleniska+30cm czopuch+70cm kanalu dymowego na nabranie predkosci spalin to daje srednio180i tego sie trzymac do14kw wlacznie komin 200 przy czynnej dlugosc min500 i kominie 60palny lub40 niepalny dach ponad kalenice
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...