Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Powtórzę - dla mnie osoba która imputuje starszym ludziom ludziom "trumienny gust" - jest  burokiem. Bardziej dosadne określenia to prostak i cham. Dosadne - ale dokładnie oddające wrażliwość wypowiadającego taki osąd. I to mój pogląd. Bardzo dobrze poukładany. Ale nie tylko mój pogląd na forum, co widać było w postach.    A to co razi Redakcje - jest poglądem Redakcji. Jej forum - jej prawo kasowania, co jej sie nie podoba. Co nie znaczy, że zmienię poglądy 
    • Witam serdecznie zacne grono, bardzo proszę o poradę. Jestem na etapie ocieplania domu i posiadam rolety zewnętrzne podtynkowe. Niestety dwie rolety od dużych tarasowych okien wystają od sciany prawie na 20 cm tyle co położony styropian. W jaki sposób zasmakować je? Myślałem o dołożeniu styropianu i zrobić gzyms nad dwoma tymi oknami ale wizualnie mi się to nie podoba - reszta rolet okiennych ładnie schowana pod styropianem. Czy jest możliwość nałożenia siatki z klejem na aluminiową obudowę rolety? Czy będzie to pękać po jakimś czasie? Może macie jakieś inne patenty na zamaskowanie rolety? Z góry dziękuję za każde porady, sugestie. P.S. odkładanie styropianu na całą ścianę nie wchodzi w rachubę.
    • No właśnie, jak widać nikogo nie razi a Ciebie tak. Warto więc chyba zastanowić się nad sobą, bo może tam nie wszystko jest dobrze poukładane.
    • Nie wiem na co chce sie powołać geodeta, gdy będzie już postawiony dom w SSZ - co niby miało by to zmienić? Zapis w MPZP jest jednoznaczny, minimalna powierzchnia działki to 15a.   Z punktu widzenia banku na pewno lepiej gdy działka będzie podzielona. Ale nawet bez tego na pewno da się załatwić te formalności. Tyle że będzie trochę trudniej. Popytaj może w innych bankach...
    • Kable grzejne+PV też wydaje się dużo lepszą opcją do małego domu, niż proponowany zestaw PV+PC, który tak jak napisałeś, wyjdzie drogo inwestycyjnie. Może w przyszłości, gdy dachówki PV będą dużo tańsze i gdy w cenie dachu będzie już PV będzie miało to większy sens. Niedawno interesowałem się tematem (na potrzeby brata) to uznałem, że nie ma to sensu, właśnie ze względów ekonomicznych.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...