Skocz do zawartości

Wąż PEX, trójniki, rurki


Recommended Posts

Witam!

Robie instalacje na węzu wavina oraz złączkach tej firmy.
Jednak potrzebuje kilkunastu trójników 20x1/2x16 i w wavinie są ale w cenie 40 zl za sztuke.

I teraz pytanie czy rzeczywiscie trzymac się już tej firmy, czy może słyszeliście o firmie:
Global trade AQUALPRESS zaciskany ( zacisk typu "U" )

Niby pisza ze to jakas konkretniejsza firma (czy wiec to chiny czy nie?)

Moze ktos to montował i się wypowie czy warto?

Cena jest na plus bo tansze od jednego trojnika wavina o ponad 30 zł

Wiem ze system mam taki, ale z drugiej strony skoro te złączki by nie miały by byc złe dlaczego ich nie montowac?






drugie pytanko: mialem instalacje z miedzi (trojnikowa, czyli odejscia z pionu na kazdy grzejnik rura fi15)


i teraz czy moge zrobić tak, ze ide pionem (pex20) i z niego trojnik i podlaczam z trójnika miedz fi 15 do grzejnika?
Czyli jakby zostawiam stare odnoze?
Czy bedzie to prawidlowo?

Pasuje mi to ze wzgledu na to ze wejscia do grzejników mam z boku, nie mam mozliwosci schowania rurki w sciane, a wiadomo jak by wygladala nie ukryta, to tez ta stara miedz strasznie by mi przypasowala.
Link do komentarza
Witam.
Nie kojarzę firmy, ale wiem, że w momencie połączenia ze sobą dwóch systemów odpada gwarancja producenta na instalację. Z drugiej strony nie raz już łączyliśmy ze sobą dwa systemy i było ok. A czy to ma być zapras czy skrętka? Bo gdy będzie ewentualny przeciek przy skrętce to zawsze można naprawić, a przy zaprasie już jest problem. Warto może zrobić małą próbę? Wykonać połączenie tych dwóch systemów i sprawdzić szczelność podłączając do instalacji wodnej od strony CWU. Jak wytrzyma to, to czemu ma nie wytrzymać na instalacji CO?

W kwestii połączenia Wavina z miedzią nie widzę problemu, aby tylko przekroje były odpowiednio dobrane.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
firma global trade (jak mozesz wpisz w google to wyskoczy) duzo maja tego na allegro, bardzo tanie, ale hm.. czy wytrzyma.

nie boje sie laczenia dwoch systemow tak samo utraty gwarancji (ktora i tak naprawde nie ma znaczenia za duzego)

tylko czy te trojniczki wytrzymaja (bo moze sa jakos gorzej wykonane), choc tez pewnie za firme placimy a czesto to jest to co tansze artykuly.

Klade instalacje prasowana,
pion pex gr 20 a odejscie na grzejnik miedz fi 15?
czy taki zestaw moze byc?

wlasnie najwiekszy problem mam z podlaczeniem na trojniku tej miedzi, wiec potrzebny jest trojnik 20x1/2x20 bo mam tutaj najmniej roboty.

czy przetestowanie ukladu moze być w taki sposob?
zalewam woda układ, podłączam manometr. za 2 godzinki sprawdzam ile jest na zegarze (ile ma byc?) i tak zostawic uklad na 12h. Jelsi cisnienie nie spadlo bedzie wszystko dzialac?


jeszcze chcialem sie zapytac, bo gdy dobieram grzejniki podawane sa dwie temperatury 90/70/20 oraz 75/65/20. W mojej instalacji jakie beda wartosci?

(piec termet z zam. komora, wyjscie z pieca pex 20 (czy dac pex 25??) i rozbicie na dwa uklady pex 20, z tym ze ost. grzejnik pex 16.
Link do komentarza
jest wtedy gwarancja gdy zakladala to osoba (bedaca wyznaczana przez ta firme)

gdzie uzyte sa tylko komponenty danej firmy

wiec u mnie juz to odpada

zreszta pewnie pozniej i tak problem odzyskac pienaidze

moze macie sposob na to:

ide wezem pex20, zakladam trojnik z wyjsciem na grzejnik pex16

i teraz dajac wąż (ale nie moge go schować w sciane) to jak zrobic zeby rowno szedl do góry do górnego zaworu w grzejniku??
Klaśc go w jakaś plastikową rurke?

Właśnie technicznie nie wiem jak to zrobić, bo jeśli by dało rade wtedy wyrzucam tą miedź z która jest wiecej niepotrzebnej zabawy
Link do komentarza
Cytat

firma global trade (jak mozesz wpisz w google to wyskoczy) duzo maja tego na allegro, bardzo tanie, ale hm.. czy wytrzyma.

nie boje sie laczenia dwoch systemow tak samo utraty gwarancji (ktora i tak naprawde nie ma znaczenia za duzego)

tylko czy te trojniczki wytrzymaja (bo moze sa jakos gorzej wykonane), choc tez pewnie za firme placimy a czesto to jest to co tansze artykuly.

Klade instalacje prasowana,
pion pex gr 20 a odejscie na grzejnik miedz fi 15?
czy taki zestaw moze byc?

wlasnie najwiekszy problem mam z podlaczeniem na trojniku tej miedzi, wiec potrzebny jest trojnik 20x1/2x20 bo mam tutaj najmniej roboty.

czy przetestowanie ukladu moze być w taki sposob?
zalewam woda układ, podłączam manometr. za 2 godzinki sprawdzam ile jest na zegarze (ile ma byc?) i tak zostawic uklad na 12h. Jelsi cisnienie nie spadlo bedzie wszystko dzialac?


jeszcze chcialem sie zapytac, bo gdy dobieram grzejniki podawane sa dwie temperatury 90/70/20 oraz 75/65/20. W mojej instalacji jakie beda wartosci?

(piec termet z zam. komora, wyjscie z pieca pex 20 (czy dac pex 25??) i rozbicie na dwa uklady pex 20, z tym ze ost. grzejnik pex 16.



Jeśli nie jest to kocioł kondensacyjny to te pierwsze grzejniki.
Jeśli chodzi o sprawdzanie instalacji - kwestia rozchodzi się tez o temperaturę. Jak się będzie zachowywać przy zmianach temperatury? Sprawdzenie manometrem - jak najbardziej - standardowa instalacja zamknięta ma 1,5 - 2 atmosfer.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam problem w wyborze rur Pex. Głównie chodzi mi o producentów. W moim regionie najpopularniejszy jest: Perfexim, Idmar. Może jednak wybrać sprawdzony produkt (choć zdecydowanie droższy) jak chociażby Vavin? Co o tym sądzicie?


Jak dobry i sprawdzony to bierz, a Vavin to troszkę przereklamowany i tym samym drogi aczkolwiek dobry uważam że stosunek ceny do jakości nie idzie w parze u Vavina. Rzuć okiem na polski wyrób firmy KISAN , oferują kompleksowy asortyment i cenowo nie wybada najgorzej a i jakoś jest na wysokim poziomie.
Link do komentarza
Cytat

Jak dobry i sprawdzony to bierz, a Vavin to troszkę przereklamowany i tym samym drogi aczkolwiek dobry uważam że stosunek ceny do jakości nie idzie w parze u Vavina. Rzuć okiem na polski wyrób firmy KISAN , oferują kompleksowy asortyment i cenowo nie wybada najgorzej a i jakoś jest na wysokim poziomie.


Podobno obecnie najkorzystniejszy cenowo jest Tweetop
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Podobno obecnie najkorzystniejszy cenowo jest Tweetop


Cenowo może jest atrakcyjny, ale co z jakością? Ta firma pachnie mi made in china icon_biggrin.gif , coś mi obiło się o uszy że produkty (nie wiem czy wszystkie) są z prowadzane czy produkowane w chinach bynajmniej kiedyś tak było.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...