Skocz do zawartości

Podłoże klombu/skalniaka


Recommended Posts

Witajcie,

stawiam pierwsze kroki jesli chodzi o planowanie mojego ogrodu, stąd podstawowe pytanie o... ziemię.Nie byłoby problemu gdyby nie to, że ogród jest nad garażem i podłoże jest na obecną chwilę o głebokosci 30 cm, ładnie rośnie trawa i na tym koniec.Planuję mieć pergole po jednej stronie i posadzić tam powojniki a z drugiej strony skalniak lub klombik, taką kompilację aby posadzić małe krzewiki i kwiaty.Nie wiem jaką ziemię przeznaczyć na ten cel bo te które oferują markety są z torfem lub domieszką , i mają taką konsystencje, że szybko osiądą a ja chcę mieć jakieś 50 cm podwyższenie, które otoczę małym płotkiem.I czy pod powojniki tez muszę nanieść dodatkową ziemię.Czy ktoś może zna się na tym temacie? Edytowano przez lubczyk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Do powojników musisz mieć ziemię liściastą najlepiej z kompostownika. Roślina wrażliwa na podłoże. A co do większej ilości ziemi to najlepiej kupić ja w firmie, która robi mieszanki dla zieleni miejskiej pod nasadzenia. Zajechać autem z przyczepką i załatwione lub kupić ciężarówkę tego. Około 700-800zł.

Wracając do klematisów. Kup sobie też odmiany botaniczne i puść na drzewo liściaste. Zakwitnie zanim drzewo wypuści listki wiosną np. na katalpę.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...