Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zabudowa ściany w salonie


Recommended Posts

Witam, proszę o podpowiedź, jak zrobić z płyt gipsowych półki na ścianie, chodzi mi o zabudowę w takim samym stylu jak na zdjęciu zamieszczonym na stronie (chodzi mi o ścianę obok telewizora) http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57642,81...zebine.html?i=1. Chodzi mi głównie jakie profile przykręcić do ściany, czy dobrze będzie jak użyję profili CW100 szerokści około 10cm (http://www.bimarsklep.pl/index.php/sucha-zabudowa/profil-cw-100-x-50-x-06-mm-dlugosc-300-cm-szt.html), czy wystarczą profile UD30? Edytowano przez wf1 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelaż pod taką zabudowę można wykonać z różnych profili, jednak najprostszy wydaje się wariant z użyciem profili sufitowych - przyściennych UD 28 i CD 60. Profil UD 28 mocujemy do ściany w obrysie zabudowy, a do niego przykręcamy nacięte i zagięte profile CD 60.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy taka konstrukcja z profili UD 28 i CD60 będzie wystarczająco stabilna i wytrzymała czy jak zostanie przykręcona płyta od przedniej strony to nie będzie to wszystko opadać?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

ale czy taka konstrukcja z profili UD 28 i CD60 będzie wystarczająco stabilna i wytrzymała czy jak zostanie przykręcona płyta od przedniej strony to nie będzie to wszystko opadać?Jeżeli wszystkie ścianki obłożysz płytami to nie ma opcji żeby odpadło. Spójrz na zdjęcie - tam kanały na suficie zostały wykonane z profili CD 60 i do nich przykręcone są płyty, do tego narożniki aluminiowe gips szpachlowy z włóknami od Nidy i będzie ok.

https://budujemydom.pl/images/stories/inspiracje/dom_styropian4_800.jpg
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko że ta półka ma być wisząca na ścianie, nie będzie mocowana ani do sufitu ani do podłogi, trochę się zastanawiam czy wystarczy na samych UD28 i CD60

DSC01446.jpgmyślałem trochę o takim rozwiązaniu

DSC01446.jpgdodam tylko że obszar na którym będzie wisiała płyta (zabudowa) będzie wydaje mi się dość duży więc które z rozwiązań byłoby lepsze (pewniejsze), żeby ta płyta nie opadała?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mówiąc szczerze ostatnim wpisem chciałem sprowokować następnego bohatera reportażu. Ale się nie dał :(


A kto dałby się sprowokować? Przecież póki materiał się nie ukazał, to palcem na wodzie pisane icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...