Skocz do zawartości

Recommended Posts

icon_biggrin.gif witam wszystkich,mam cholernie duzy problem,od razu powiem ze kompletny laik ze mnie tak wiec pomozcie,chcialam zrobic podloge na poddaszu z plyt osb,tak wiec 1 warstwa plyt idzie na legary drewniane przykrecam je wkretami,na plyte osb styropian 3 cm i na to kolejna plyta osb,pierwsza plyte przykrecam do legarow a tą na górze do czego przykrecic??czy tez do legarów ale pytanie czy sa wtedy takie dlugie wkrety czyli tak 2 plyty osb po 18mm i 3cm styropian czy moze wystarczy tylko połaczyc gorna plyte z dolną?? bardzo dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif witam wszystkich,mam cholernie duzy problem,od razu powiem ze kompletny laik ze mnie tak wiec pomozcie,chcialam zrobic podloge na poddaszu z plyt osb,tak wiec 1 warstwa plyt idzie na legary drewniane przykrecam je wkretami,na plyte osb styropian 3 cm i na to kolejna plyta osb,pierwsza plyte przykrecam do legarow a tą na górze do czego przykrecic??czy tez do legarów ale pytanie czy sa wtedy takie dlugie wkrety czyli tak 2 plyty osb po 18mm i 3cm styropian czy moze wystarczy tylko połaczyc gorna plyte z dolną?? bardzo dziekuje za pomoc



Po co dwie warstwy tej osb?
Czemu akurat styropian ?

Może taniej i prościej będzie tak :


* podłoże betonowe,
* folia paraizolacyjna (izolacja przeciwilgociowa),
* podkładki elastyczne pod legary,
* legary (np. sosnowe grubości 40 - 60 mm),
* wełna mineralna ułożona między legarami lub keramzyt,
* płyta OSB lub MFP grubości 22 mm,

podloga_z_plyty_MFPduze.jpg




Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

problem w tym ze beton nie wchodzi w grę ponieważ to jest poddasze czyli strop drewniany lekki i co teraz??


Ja również będę miał strop drewnianyw parterówce a poddasze raczej mało uczęszczane i robię tak:
1.między belki 20cm styro lub 5cm styro+15cm granulatu styropianowego
2.na to 10 lub 20cm styropianu EPS100 lub EPS200
3.w przyszłości w razie potrzeby na to panele i podłoga gotowa icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

problem w tym ze beton nie wchodzi w grę ponieważ to jest poddasze czyli strop drewniany lekki i co teraz??



A nic. Wiele to nie zmienia (chyba ,że nie Masz izolacji ścian zewn.) ...


...jak to lekki strop i koniecznie Chcesz tam pchać styro - to napisz łaskawie , że tego "poddasza" nie zamierzasz ogrzewać ...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...