Skocz do zawartości

Szerokośc elewacji frontowej w warunkach zabudowy


Recommended Posts

Witam !!!

W tamtym tygodniu odebralem warunki zabudowy dla mojej dzialki , niestety spotkal mnie maly zawod poniewaz w warunkach ustalono ze szerokosc elewacji frontowej moze byc 11 metrow z tolerancja do 20% co niestety mnie nie satysfakcjonuje, bo w planowanym projekcie domu miala miec 18metrow ( projekt tercja 5 ze zmianami). Moje pytanko jest nastepujace : czy istnieje mozliwosc zalatwienia zmiany tego zapisu w warunkach , czy to juz raczej jest nie do ruszenia bo jezeli tak to nici z budowy domu. Prosze o pomoc icon_smile.gif)) Z gory pozdrawiam radziu:)))
Link do komentarza
Cytat

Witam !!!

W tamtym tygodniu odebralem warunki zabudowy dla mojej dzialki , niestety spotkal mnie maly zawod poniewaz w warunkach ustalono ze szerokosc elewacji frontowej moze byc 11 metrow z tolerancja do 20% co niestety mnie nie satysfakcjonuje, bo w planowanym projekcie domu miala miec 18metrow ( projekt tercja 5 ze zmianami). Moje pytanko jest nastepujace : czy istnieje mozliwosc zalatwienia zmiany tego zapisu w warunkach , czy to juz raczej jest nie do ruszenia bo jezeli tak to nici z budowy domu. Prosze o pomoc Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">)) Z gory pozdrawiam radziu:)))



Trzeba poszukać nowego projektu .


Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki, wyznacza się dla nowej zabudowy na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych istniejącej zabudowy na działkach w obszarze.analizowanym, z tolerancją do 20%.


Wyjściem z sytuacji patowej i budowa szerszej elewacji to :

podział działki i wystąpienie o WZ dla obu, na budowę budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, bo w takim przypadku szerokość elewacji będzie określona dla każdej działki niezależnie.

Ale to trudne do obejścia i raczej nie wykonalne przy takim projekcie .

Link do komentarza
Mam dokładnie tak samo tzn. u mnie jest 11.8 + 20%. Robimy projekt indywidualny aby dobrze ustawić dom do stron świata i zmieścić się w tej szerokość (dom ma szerokość 14.15 icon_biggrin.gif ) - zresztą to nie jedyne plusy projektu indywidualnego.
Link do komentarza
Cytat

Jest jednak (może być) jeden problem – elewacja frontowa, to ta, w której znajduje się główne wejście do budynku.



specjalnie parę razy się dowiadywałem na ten tema w starostwie
poza tym w WZ nie mam nic na ten temat
babka, która nam wydawała PnB powiedziała, że elewacja frontowa to ta, która jest od drogi
nie ta w której znajduje się wejście
Link do komentarza
§ 6.1. Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki, wyznacza się dla nowej zabudowy na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych istniejącej zabudowy na działkach w obszarze analizowanym, z tolerancją do 20%.
2. Dopuszcza się wyznaczenie innej szerokości elewacji frontowej, jeżeli wynika to z analizy, o której mowa w § 3 ust. 1.
Link do komentarza
Tyle, że te przytoczone zapisy, tylko powołują się na elewację frontową, ale jej nie definiują.

W zasadzie nie ma obowiązującej definicji elewacji frontowej – a to powoduje różną interpretację – zwłaszcza w przypadku WZ.
Nie mniej jednak często przyjmuje się taką : ( ze słownika terminów architektonicznych i urbanistycznych).

Cytat

ELEWACJA
to zewnętrzna część budynku wraz ze wszystkimi elementami które się na niej znajdują.
Elewacja na której znajduje się główne wejście do budynku nazywana jest elewacją frontową, lub fasadą.
W projekcie architektonicznym znajdują się rzuty elewacji. Są niezbędne do przedstawienia wielkości i położenia otworów i detali.



W wielu MPZP taka definicja jest przywołana.

Również w projektach domów (w większości) taka zasada jest przyjęta.

Dlatego najlepiej upewnić się w starostwie, jak oni definiują elewację frontową.
Link do komentarza
Cytat

Tyle, że te przytoczone zapisy, tylko powołują się na elewację frontową, ale jej nie definiują.

W zasadzie nie ma obowiązującej definicji elewacji frontowej – a to powoduje różną interpretację – zwłaszcza w przypadku WZ.
Nie mniej jednak często przyjmuje się taką : ( ze słownika terminów architektonicznych i urbanistycznych).



W wielu MPZP taka definicja jest przywołana.

Również w projektach domów (w większości) taka zasada jest przyjęta.

Dlatego najlepiej upewnić się w starostwie, jak oni definiują elewację frontową.


Dokładnie. Państwo w państwie ):.
Link do komentarza
Cytat

§ 6.1. Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki,………



Z czystej przewrotności. icon_biggrin.gif

Ten zapis można odczytać również tak, że wejście do budynku musi się znajdować od frontu działki – zwłaszcza w przypadku, kiedy pozostałe budynki w obszarze analizowanym tak mają.
A jak dodamy do tego rzuty elewacji z projektu budowlanego z opisem……

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...