Skocz do zawartości

Zablokowana muszla WC kamieniem


Recommended Posts

Witam.
Nie bardzo wiem gdzie mam podpiąć temat z moim problemem no, ale spróbuję tutaj.
Wiele porad jest na temat usuwania kamienia z sanitariatów, mój problem jest "głębszy". Raz, dwa razy w tygodniu zapycha mi się toaleta, powodem jest coraz to węższe ujście w samej muszli spowodowane osadzeniem się kamienia (kilka cm grubości). Teraz pytanie. Jak rozbić tej grubości kamień w miejscu praktycznie niedostępnym dla rąk (po włożeniu prawie całej ręki do muszli dotykam ten kamień opuszkami palców). Być może jeszcze w tym roku będę robić kapitalny remont swojego domu łącznie z toaletą, może do tego czasu lepiej kupić jakiś najtańszy tymczasowy sedes w markecie?
Link do komentarza
Jak kibel tak „zarósł” kamieniem, to strach spytać co z innymi instalacjami – zwłaszcza cieplnymi.

A tak na marginesie, to nie jesteś przypadkiem z Kielc, bo tam oprócz słynnego dworca PKP, to woda „pitna” posiada 1% zawartości wody w kamieniu. icon_biggrin.gif

Ps. Zdecydowanie wymienić, a nie bawić się w gównianą robotę.
Link do komentarza
Gość mhtyl
To musi być kamień z Czarnobyla icon_biggrin.gif Zanim kupisz nowy to proponowałbym wlać "kreta" powinno pomóc a jeżeli jest u Ciebie taki kamień to nowy kibelek też długo nie pociągnie no chyba ,że odpływ będzie miał średnicę 200 mm.

Sorrki icon_sad.gif Moja rada już po czasie, nie doczytałem do końca wszystkich postów icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Zostało instalować zmiękczacz.

Swego czasu wymieniałam stare rury żeliwne odprowadzające wodę z kuchni do kanalizacji. I wyglądało to dokładnie jak z tym kiblem. Kamień tam się zbierał ponad 50 latek.
Też na początku walczyłem kretem itd, jak to wszystko rozłożyłem wiedziałem ze moja praca była bez sensu.

Autorus
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...