Skocz do zawartości

warunki zabudowy


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Witam mam pytanie posiadam działke rolną z warunkami zabudowy chciałbym się dowiedzic czy WZ są wydawane na jakis czas np 2 może 3 lata chodzi mi o to czy jak nie bende sie starł w tym okresie o pozwolenie na budowe to WZ straci swoją np. ważnośc


Są ważne podajże 2 lata. Gdy stracą ważność udasz się do gminy i beż problemu powinni odnowić WZ.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Tak jest o ile jest MPZP a jeżeli nie ma to z chwilą wejścia w życie MPZP WZ mogą stracić ważność. W moim przypadku WZ zostały przeniesione z właściciela działki (od którego kupiłem) na mnie w momencie starania się o PnB a chcę dodać,że gmina jest w trakcie uchwalania MPZP (może za rok wejdzie).
Link do komentarza
trochę mieszasz
WZ traci ważność z chwilą uchwalenia planu
lub traci ważność, jeżeli ktoś inny uzyskał PnB na tą samą nieruchmość


WZ nie jest przypisane do właściciela nieruchomości, o nie może wystąpić każdy, jednakże jest to następny kretynizm w naszych przepisach bo do WZ trzeba dołączyć warunki przyłączeniowe, a przepisy nawet mówią o umowach z mediodawcami, kórych się nie podpisze, gdy nie dysponuje nieruchomoscią
i tu można wpaść w patową sytuację - wystarczy, że ma się ochotę na działeczkę, nie wiadomo co ( i czy) można postawić, ale jka urzędnik się uprze, że dołączona ma być umowa, nie "warunki" przyłączeniowe to mamy klops

warto w Gminie dowiedzieć się, co zamierzająrobić, tj. czy Gmina podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu, jak tak, to jakie terminy są przewidziane, a w przypadku kiedy jest uchwała i istnieją przesłanki do uchwalenia planu w terminie do 9 mscy postępowanie ws WZ jest zawieszane
tu ciekawie zauważył bajbaga - wniosek mogą przyjąć (?) i zawiesić postępowanie, a jak nie wyjdzie im te 9 mscy, muszą (?) odwiesić i wydać (?) WZ
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

trochę mieszasz
WZ traci ważność z chwilą uchwalenia planu
lub traci ważność, jeżeli ktoś inny uzyskał PnB na tą samą nieruchmość


WZ nie jest przypisane do właściciela nieruchomości, o nie może wystąpić każdy, jednakże jest to następny kretynizm w naszych przepisach bo do WZ trzeba dołączyć warunki przyłączeniowe, a przepisy nawet mówią o umowach z mediodawcami, kórych się nie podpisze, gdy nie dysponuje nieruchomoscią
i tu można wpaść w patową sytuację - wystarczy, że ma się ochotę na działeczkę, nie wiadomo co ( i czy) można postawić, ale jka urzędnik się uprze, że dołączona ma być umowa, nie "warunki" przyłączeniowe to mamy klops

warto w Gminie dowiedzieć się, co zamierzająrobić, tj. czy Gmina podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu, jak tak, to jakie terminy są przewidziane, a w przypadku kiedy jest uchwała i istnieją przesłanki do uchwalenia planu w terminie do 9 mscy postępowanie ws WZ jest zawieszane
tu ciekawie zauważył bajbaga - wniosek mogą przyjąć (?) i zawiesić postępowanie, a jak nie wyjdzie im te 9 mscy, muszą (?) odwiesić i wydać (?) WZ


WZ jeżeli jest plan to nie trzeba dołączać warunków przyłączeniowych bynajmniej tak było na początku 2009 bo sprzedawałem działkę w miejscowości gdzie był plan. Natomiast obecnie tzn w styczniu 2010 (po 8 miesiącach starań się o kupno działki) w miejscowości gdzie jest studium WZ dostałem imienne dostosowane do danej działki oraz musiały być warunki- zapewnienie przyłączenia mediów (były bezpłatne). Dziwne dla mnie było , że jeszcze przed kupnem działki musiałem określić co będzie na nie mojej jeszcze działce stało czyli jaki dom, garaż, gospodarczy a że już wiedziałem co chcę to nie miałem większego problemu z ustaleniem. Te WZ były wystawione na właściciela a po kupnie przeniesione na mnie jak również warunki przyłączenia mediów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat icon_smile.gif

Zaczynam dopiero w temacie papierologii budowlanej i mam pytanie.

Zbieram dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o wydanie WZ na teren, który mnie interesuje. Mam dołączyć mapkę z naniesionymi budynkami, które chcę na tej działce wybudować. Rozumiem, że studnia, szambo też się do tego zalicza? Nurtuje mnie najbardziej pytanie, czy to jak naniosę budynki na mapę, będzie później wiążące z tym gdzie będę stawiać rzeczywiście te budynki?


Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat icon_smile.gif

Zaczynam dopiero w temacie papierologii budowlanej i mam pytanie.

Zbieram dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o wydanie WZ na teren, który mnie interesuje. Mam dołączyć mapkę z naniesionymi budynkami, które chcę na tej działce wybudować. Rozumiem, że studnia, szambo też się do tego zalicza? Nurtuje mnie najbardziej pytanie, czy to jak naniosę budynki na mapę, będzie później wiążące z tym gdzie będę stawiać rzeczywiście te budynki?


Nie będzie wiążące,ale lepiej rozplanuj to tak abyś za dużo przy załatwianiu PnB nie zmieniał skróci to czas załatwiania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...