Skocz do zawartości

Problem z Wodą


Recommended Posts

Wybudowałem dom i chciałem się wprowadzić.Zwik miał mi podłączyć wodę i nagle się okazało że wykreślono przyłączenie naszego osiedla z budżetu na ten rok.Oczywiście podjeliśmy kroki prawne ale zanim się to rozwinie to może potrwać.
Czy jest jakiś sposób na gromadzenie,dowożenie wody tak bym mógł zamieszkać?

Studnia odpada bo to jest 80 metrów kopania
Pomocy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Wybudowałem dom i chciałem się wprowadzić.Zwik miał mi podłączyć wodę i nagle się okazało że wykreślono przyłączenie naszego osiedla z budżetu na ten rok.Oczywiście podjeliśmy kroki prawne ale zanim się to rozwinie to może potrwać.
Czy jest jakiś sposób na gromadzenie,dowożenie wody tak bym mógł zamieszkać?

Studnia odpada bo to jest 80 metrów kopania
Pomocy


Dało się to jakoś rozwiązać?
Link do komentarza
Cytat

Wybudowałem dom i chciałem się wprowadzić.Zwik miał mi podłączyć wodę i nagle się okazało że wykreślono przyłączenie naszego osiedla z budżetu na ten rok.Oczywiście podjeliśmy kroki prawne ale zanim się to rozwinie to może potrwać.
Czy jest jakiś sposób na gromadzenie,dowożenie wody tak bym mógł zamieszkać?

Studnia odpada bo to jest 80 metrów kopania
Pomocy




Pytanie wokół tematu w zasadzie - jak Pan wybudował dom bez dostępu do wody (jeżeli to nie "KANADYJCZYK" oczywiście)??
Beczkowóz stał na budowie??

A teraz do rzeczy - a nawet do RZECZPOSPOLITEJ i zawartego na łamach tej prasy artykułu. Zapraszam do lektury - artykuł powinien w dużej mierze rozwiać kilka dylematów.

Ostatnie zdanie na drugiej stronie powinno być szczególnie ineteresujące.

Kolejny link do publikacji - poruszono w niej to samo zagadnienie - PRZEJĘCIE przyłącza wybudowanego na koszt inwestora.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

To niestety problem, kóry musi rozwiązać inwestor we własnym zakresie. Umowy przyłączeniowe z reguły nie przewidują sankcji za opóźnienie przyłączenia, a brak dostępu do wody formalnie uniemożliwia zasiedlenie domu.


Czyli w ramach "oszczędności" inwestor powinien jednak wywiercić studnię :( Makabra :(
Link do komentarza
Cytat

Czyli w ramach "oszczędności" inwestor powinien jednak wywiercić studnię :( Makabra :(




Jeżeli to jest osiedle i kilku/nastu inwestorów dojdzie do wniosku, ze chce mieć wodę z wodociągu, zrobią przyłącze poza terenem posesji na własny koszt - potem wystapią do gminy o zwrot kosztów. Tylko jest jedno pytanie - ile trzeba ędzie czekać na "utopiona kasę" i czy koszty nie przekroczą granic zdrowego rozsądku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...