Skocz do zawartości

Wniosek o warunki zabudowy-ciekawe!!


Recommended Posts

Czy ktos spotkal sie z tym, aby przy wystapieniu o warunki zabudowy, gmina żądała od inwestora "szkic elewacji frontowej wraz z wymiarami".Bo rozmawialem z ludzmi ktrozy maja z tymi rzeczami troche wspolnego to byli tym lekko zdziwieni.A u mnie w gminie żądają.I teraz w czym jest sprawa,boję sie ze jest to jakis haczyk. no bo gmina zada tutaj ode mnie tutaj tyle szczegółów jak np. wysokosc budynku,nachylenie dachu, dokladne usytuowanie budynku na dzialce, a przeciez to decyzja powinna mi okreslic co moge zbudowac,jakie parametry,jakie gabaryty itd.Zalaczylem wydruk frontu domu ktory nam sie podoba(parter z poddaszem),ale zalozmy ze odwidzi mi sie cos i bede chcial zbudowac np.dom parterowy i teraz wujek straszy mnie tym ze to moze byc problem bo moga mi powiedziec ze decyzja dotyczy domu z poddaszem,a nie parterowego.Co wy na to??
Link do komentarza
Coś tam w tym urzędzie kombinują.

Normalnie przy występowaniu o warunki zabudowy określa się np. że chce się zbudować np. dom z garażem.

A potem oni przy wydawaniu decyzji określają co można zbudować tzn. jaka wysokość domu, kąt nachylenia połaci dachu, rodzaj dachu itp. Tak było przynajmniej w moim przypadku. U moich znajomych podobnie.

No chyba że przez 2 lata zmieniły się przepisy...
Link do komentarza
no wlasnie, generalnie Urzad mowi ze ma 3 miesiace na wydanie decyzji,zobaczymy co powiedzą.W rozmowach z wojtem, ten ostatni okreslil,ze poniewaz byl opracowywany plan zagospodarowania i ze w naszym rejonie, nie bylo sprzeciwow co do planu,to oni po porstu w decyzji o WZ zamieszcza to co bylo w planie.Ale pozyjemy zobaczymy ...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam!
Ja się z tym spotkałam, kupiłam działkę z warunkami zabudowy, które określały mniej więcej koncepcję domu tzn. że ma to by dom z poddaszem użytkowym, że kąt nachylenia powierzchni dachu ma wynosić od ... do z możliwością odstąpienia o ... procent (nie pamiętam dokładnie liczb), że długość elewacji frontowej może wynosić do 13 metrów w możliwością odstąpienia o kilka procent, jaki ma być na działce udział obszarów zielonych, wysokość ściany, że może być dach dwu lub czterospadowy i chyba tyle, to moja działka natomiast działka siostry obok mojej (działka narożna), poza warunkami jak moje, miała jeszcze ograniczenie, że elewacja może być tylko z jednej strony działki i dach tylko dwuspadowy, układ kalenicy dachu równolegle do frontowej granicy działki. Tłumaczono nam, że to po to by domy w jednej okolicy nie wyglądały jak z różnych epok, były w miarę w podobnym stylu. Dodam że w zupełnie innych okolicach gdy szukałam działki, też się spotkałam z narzucanymi przez administrację warunkami, dot. to głównie dachów.
Pozdrawiam
Aldio
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...