Skocz do zawartości

Pytanie do projektu


Recommended Posts

Witam,

Na początku zaznaczę ze jestem nowym użytkownikiem tego forum i nie wiem czy dobrze umieściłem swój temat.

Mianowicie zastanawiam się nad profesjonalna wycena budowy domu, tzn
Projekt domu już jest, pozwolenie na budowę i tak dalej.

Potrzebuje obliczyć ilość potrzebnych materiałów do budowy
np. Ile będzie potrzebne cementu na fundament? ile potrzebuje i jakich desek do obicia?
chciałbym tez dowiedzieć się o jakieś orientacyjne ceny robocizny budowy danych elementów domu.

Dodam ze mój dom ma być z drewna, szkielet drewniany, fundament pełny

Proszę o informacji jak można uzyskać taka wycenę.
czy można to komuś zlecić ? a może istnieje jakiś sposób abym sam to obliczył
albo jedno i drugie

dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Link do komentarza
Liczysz na zasadzie brył geometrycznych.
Cement zamawiasz w m3 - więc głębokośc wykopu*szerokość*długość ścian.
Ściany murowane - ile cegieł/pustaków na m2 (każdy producent podaje użycie na m2)- robisz wysokość ściany*długość ścian - otwory okienne i drzwiowe *ilość na m2
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
nie zrobisz tego sam profesjonalnie, nie wiesz ile zejdzie zaprawy na mur, nie wiesz gdzie jaką papę położyć, czym ją kleić, jaki tynk, jaki styropian, jakie materiały, jeśli chesz mieć miarodajne wielkości zamów kosztorys tylko zamów go u osoby która nie zrobi tego na tzw. PAŁE za 150zł, i musisz mieć świadomość że cena będzie ceną średnia liczoną dla dengo kwartału i dla dengo regionu a ostaczna cena bodowy może być całkiem inna, bo np cegły kupisz taniej a mury wybuduje ci wujek itd. Niemniej jednak kosztorys da ci jakiś pogląd i przybliży CI koszt wielkości ceny za dom
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...