Skocz do zawartości

zbiornik ze stali surowej


Recommended Posts

przeglądałem internet w poszukiwaniu zbiorników które będę potrzebował do instalacji wodnej w domu. Znalazłem zbiorniki w dobrej cenie i wysłałem maila czy są ze stali nierdzewnej czy może inaczej są zabezpieczone antykorozyjnie. W odpowiedzi otrzymałem że są to zbiorniki ze stali surowej. Ale nie mam za bardzo pojęcia co to znaczy.
Czy ktoś wie czy zbiornik ze stali surowej jest dobry czy lipny do wody zimnej?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Prawdę mówiąc określenie stal surowa to kojarzy mi się ze stalą nie obrobioną. Natomiast odp na to pytanie powinieneś szukać u producenta tych zbiorników. A tak przy okazji to dokładnie do czego ma służyć ten zbiornik?
Link do komentarza
Cytat

Prawdę mówiąc określenie stal surowa to kojarzy mi się ze stalą nie obrobioną. Natomiast odp na to pytanie powinieneś szukać u producenta tych zbiorników. A tak przy okazji to dokładnie do czego ma służyć ten zbiornik?


ma służyć jako wstępny odżelaziacz oraz odpowietrzacz. Zbiornik im większy tym lepszy.
Link do komentarza
to ma służyć wstępnemu odżelazieniu wody. Jak wyczytałem na internecie, odżelazianie przebiega w sposób taki, że na wstępie/początku instalacji montuje się urządzonko (nazwijmy to napowietrzacz) które zasysa powietrze i miesza go z wodą. W takiej wodzie zaczyna się wytrącać żelazo i jest zatrzymywane na złożu filtracyjnym.
Teraz dobrym sposobem podobno jest, gdy za napowietrzaczem ale przed całą instalacją, ma się taki duży zbiornik. W zbiorniku dajmy na to 1000 litrów woda stoi dość długo, więc wytrącone żelazo opada na dno takiego zbiornika i nie zanieczyszcza złoża filtracyjnego w szybkim tempie. Wystarczy jedynie co jakiś czas upuścić ten osad z dna zbiornika i jest ok.
I właśnie do tego szukam zbiornika. Z upustem przy dnie i odpowietrznikiem na górze. I teoretycznie znalazłem - te ze stali surowej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Obawiam się aby szybko nie skorodował ,w końcu to stal surowa. W mojej okolicy są dwie firmy które robią wyroby z nierdzewki zarówno na zamówienie jak i seryjnie. Kolega w jednej z nich zamawiał stół, kocioł (własnego projektu ) i coś tam jeszcze do masarni bo jest rzeźnikiem z tego co pamiętam z ceny był bardzo zadowolony. Jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę załatwić tele do tych firm.
Link do komentarza
Cytat

Obawiam się aby szybko nie skorodował ,w końcu to stal surowa. W mojej okolicy są dwie firmy które robią wyroby z nierdzewki zarówno na zamówienie jak i seryjnie. Kolega w jednej z nich zamawiał stół, kocioł (własnego projektu ) i coś tam jeszcze do masarni bo jest rzeźnikiem z tego co pamiętam z ceny był bardzo zadowolony. Jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę załatwić tele do tych firm.


pierwsza myśl jaka się nasuwa - to skoroduje. Ale coś mi tu nie gra. Przecież kto by kupił takie zbiorniki. Muszę jeszcze raz napisać do producenta i wyjaśnić tą kwestię. Myślę że ta "stal surowa" to jakiś umowny termin.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jeżeli ten zbiornik jest do tego przeznaczony to nie ma obawy, ale np może być do wody ale przepływowej cyrkulacyjnej wtedy korozja działa wolniej bo woda jest powiedzmy w ciągłym ruchu. Pracowałem kiedyś jako galwanizer i podobne zbiorniki były do cyrkulacji (do płukania) części po obróbce chemicznej.
Link do komentarza
Ale to nie jest zbiornik przeznaczony do wody pitnej (spożywczej). icon_eek.gif To jest typowy bufor do CO.

Jest on wykonany ze stali tzw. czarnej nie przeznaczonej do przechowywania (magazynowania) przesyłania, kontaktu, z wodą pitną.

Dla celów określonych przez Ciebie, „wykończenie wewnętrzne” takiego zbiornika powinno być, albo ze stali ocynkowanej (najczęściej ogniowo), albo emaliowany, albo z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z woda pitną.
Musi byc przeznaczony do takich celów. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale to nie jest zbiornik przeznaczony do wody pitnej (spożywczej). icon_eek.gif To jest typowy bufor do CO.

Jest on wykonany ze stali tzw. czarnej nie przeznaczonej do przechowywania (magazynowania) przesyłania, kontaktu, z wodą pitną.

Dla celów określonych przez Ciebie, „wykończenie wewnętrzne” takiego zbiornika powinno być, albo ze stali ocynkowanej (najczęściej ogniowo), albo emaliowany, albo z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z woda pitną.
Musi byc przeznaczony do takich celów.


Ewentualnie jeszcze z nierdzewki. Ten zbiornik do magazynowania raczej się nie nadaje, ale do przesyłania jak najbardziej przecież jest to zbiornik buforowy (akurat ten nie ma wężownicy) do cwu .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Dam Ci namiary do tych firm co robią z nierdzewy pierwsza to BROKERMANN firma tel 71-3842584 ;dział handlowy tel 71-3842584 wew. 230-234 . Druga to SOMET firma tel 71-3847267; dział sprzedaży 606373751. Znajomy zamawiał w tej drugiej podobno taniej było.
Link do komentarza
gotowca i tak kupię. Tyle tylko że aby go "poszanować" (a przy okazji swoją kieszeń) to dobrze by było mieć taki zbiornik przed gotowcem. Wtedy lwią część żelaza wyłapie właśnie ten zbiornik. Zagwarantuje to wiele dłuższe życie złoża na stacji uzdatniania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...