Skocz do zawartości

Posadzka w garażu


Recommended Posts

Cytat

albo dać włókna PP do własciwej posadzki jak ktoś się boi, że coś trzaśnie
w zupełności wystarczy



Jak ma trzasnąć, to i z PP trzaśnie... Nazywanie włókien PP "zbrojeniem" jest małym nadużyciem. Gdyby tak nie było, to kto bawiłby się się w zbrojenia siatkami i prętami stropów? Przecież wystarczyłoby wspypać do betonu woreczek PP i po kłopocie... Jaka osczędność czasu i pięniędzy... A jednak wszyscy zbroją.
Oczywiście nie umniejszam zalet PP, bo ma ich dużo (przede wszystkim ograniczają rysy skurczowe, zwiększają odorność na ścieranie i przemarzanie, itp.) i sam je stosowałem, ale zawsze w połączeniu ze zbojeniem konstrukcyjnym stalowym.

W opisywanym przypadku, te 8 cm wylewki nie potrzebuje zbrojenia stalowego (z PP czy bez), ale pod warunkiem, ze grunt pod wylewką jest bardzo dobrze zagęszczony - bo tu wiedzę ew. problemy z pękaniem wylewki i na tym proponowałbym się skupić.
Link do komentarza
Kolego - nadużywasz słowa nadużycie
i cieszę się, że dostrzegasz niedostrzegalne i skupiasz się, to jest ważne, żeby coś przykrego się nie przydarzyło
no i cieszę się, że używasz, bo coś, czego się nie używa, podobno zanika
a sam fakt porównania wylewki w garażu do stropu jest już nawet nie małym
Link do komentarza
Cytat

Kolego - nadużywasz słowa nadużycie
i cieszę się, że dostrzegasz niedostrzegalne i skupiasz się, to jest ważne, żeby coś przykrego się nie przydarzyło
no i cieszę się, że używasz, bo coś, czego się nie używa, podobno zanika
a sam fakt porównania wylewki w garażu do stropu jest już nawet nie małym


Czymże sobie zasłużyłem na tak zjadliwą odpowiedź? Czyżby Kolega pomylił mnie z szanownym TB?

Wylewka w garażu, wbrew pozorom ma dużo wspólnego ze stropem: jak się zawali strop, to można zginąć a jak w nowiutkim garażu pęknie wylewka a wraz z nią nowiutkie kafelki, to żona może zabić... icon_biggrin.gif Czy to ma aż takie znaczenie, w jaki sposób się zginie? Ważne, że z powodu błędów budowlanych... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Czymże sobie zasłużyłem na tak zjadliwą odpowiedź? Czyżby Kolega pomylił mnie z szanownym TB?

Wylewka w garażu, wbrew pozorom ma dużo wspólnego ze stropem: jak się zawali strop, to można zginąć a jak w nowiutkim garażu pęknie wylewka a wraz z nią nowiutkie kafelki, to żona może zabić... icon_biggrin.gif Czy to ma aż takie znaczenie, w jaki sposób się zginie? Ważne, że z powodu błędów budowlanych... icon_biggrin.gif


nie pomyliłem
równie dobrze można porównać do dachu, bo czemu nie, a chyba nie o to chodzi

podałeś zalety włókien PP i o to chodziło, dodałbym, że nawet jak coś pęknie to się nie będzie kruszyło, po prostu zarysuje się i tyle, a to jest do przeżycia,

jeżeli uparłbyś się, żeby taką posadzkę zazbroić to można zrobić to też włóknami rozproszonymi, tylko że stalowymi, lepsze to od siatek, wtedy można tam parkować pojazdy z serii T, bądż typu Leopard ino nie podejrzewam, że o to chodzi

a żonie peknięte kafle w garażu będą zapewne kalafiorem, gorzej, jak coś pie... w jej ukochanej osobistej alkowie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...