Skocz do zawartości

Kredyt rodzina na swoim na dom/przebudowa Porady


Recommended Posts

Witam
Posiadam działkę na której stoi stary dom oraz zawalająca się stodoła. Do dom jest zrobiony przyłacz elektryczny obok oczywiście sa domy z gazem wodą i kanalizacją działka 20x20
Chciał bym sie dowiedzieć czy moge skorzystać z kredytu rodzina na swoim na rozbudowe tego domu , generalnie chodzi mi o to by ten dom rozebrać a na jego miejscu postawić nowy.
Tylko tu własnie pojawia sie pojecie rozbudowy by zaoszczędzić czasu i pieniedzy na zbedne pozwolenia
Czy orientuje sie ktoś jak da się ten temat ugryźć
proszę o informacje.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Posiadam działkę na której stoi stary dom oraz zawalająca się stodoła. Do dom jest zrobiony przyłacz elektryczny obok oczywiście sa domy z gazem wodą i kanalizacją działka 20x20
Chciał bym sie dowiedzieć czy moge skorzystać z kredytu rodzina na swoim na rozbudowe tego domu , generalnie chodzi mi o to by ten dom rozebrać a na jego miejscu postawić nowy.
Tylko tu własnie pojawia sie pojecie rozbudowy by zaoszczędzić czasu i pieniedzy na zbedne pozwolenia
Czy orientuje sie ktoś jak da się ten temat ugryźć
proszę o informacje.


Kredyt "Rodzina na swoim" jest dla osób które nie posiadają żadnej nieruchomości. Obejmuje on zakup pierwszego swojego mieszkania, wybudowania domu albo kupna domu tez pierwszego. Więc jeżeli jeżeli jesteś posiadaczem domu to nie masz co liczyć na w/w kredyt . Natomiast jeżeli jest to działka z domem do rozbiórki do powinieneś taki kredyt otrzymać. Coś słyszałem,że kredyt "Rodzina na swoim" miał obowiązywać do końca 2010 tak więc musiałbyś się dowiedzieć w banku czy jest jeszcze aktualny.
Link do komentarza
Cytat

Nie do końca – nieruchomość można posiadać (być właścicielem lub współwłaścicielem) pod warunkiem, że w dniu zawarcia umowy kredytowej RnS, nie jest to budynek mieszkalny (mieszkanie).


Sory icon_sad.gif Pisząc nieruchomość miałem namyśli dom lub mieszkanie, no bo jak można budować nie mając działki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

czyli zanim rodzice przepisza działke na mnie musze zburzyć stary dom zeby dostać kredyt RnS?




Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli ten stary budynek będzie wyburzony z dwóch powodów:

1. Banki niechętnie finansują wyburzanie a na pewno nie sfinansują wyburzenie w RNS
2, Działka budowlana bez jakiś starych budynków ułatwia sprawę przy robieniu wyceny tzn operatu.

Pozdrawiam Karol S

Cytat

Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli ten stary budynek będzie wyburzony z dwóch powodów:

1. Banki niechętnie finansują wyburzanie a na pewno nie sfinansują wyburzenie w RNS
2, Działka budowlana bez jakiś starych budynków ułatwia sprawę przy robieniu wyceny tzn operatu.

Pozdrawiam Karol S


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...