Skocz do zawartości

Jaki klej do zatapiania siatki?


Recommended Posts

Właśnie ocieplam dom styropianem.

1. Jakiej marki klejem zatapiać siatkę?
Wybór jest ogromny i rozrzut cenowy. Co jest istotne przy wyborze marki kleju? Jaki polecacie i dlaczego?

2. Czy warto zastosować klej zbrojony z włóknem?
Znalazłem klej do zatapiania siatki zbrojony włóknem marki Knauf. Tani nie jest, a w opisie producent podaje, że stosuje się go do tynków cienkowarstwowych (czy jakoś tak). Czy to znaczy, że można nie tynkowac, bo on zastępuje tynk, czy oznacza to, że na niego kładzie się wyłącznie tynk cienkowarstwowy?
Link do komentarza
na klej z włóknem kładzie się normalnie tynk (cienkowarstwowy)
też się naczytałem, że ten klej z włóknem daje dużo mocniejszą "ścianę" i jest elastyczny, nie pęknie tak szybko, odkształci się i powróci do poprzedniej "pozycji"
Akurat u mnie trwa ocieplanie, kupiłem klej z włóknem

pozdrawiam
Link do komentarza
Dotychczas znalazłem zaprawy:
Knauf - klej zbrojony włóknem
Weber:
KS121 (podstawa)
KS122 - deczko lepszy
KS126 (maxit serpo 410) - zbrojony włóknem

Atlas:
WZKS-PRESTIGE
STOPTER K-20 (w niskich temp.) - wzmocniony włóknami
HOTER U - wzmocniony włóknami

Kreisel:
STYRLEP-B 225 - do wełny i styr, wymaga kołkowania
STYRLEP Z 221 - niskie temp, szybkowiążąca
STYRLEP 220 - po prostu klej

CERESIT:
ZU - zwykły klej
CT85 - z włóknami
CT87 - z włóknami, bardziej elastyczna, nie wymaga gruntowania przed tynkowaniem

Inter Grąd:
ZAPRAWA KLEJĄCA INTER GRĄD II STYROKONTAKT FINISZ - może stanowić ostateczne wykończenie elewacji
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cały dom obkleiłem (już prawie) "atlas premium klej do siatki". Dla porównania raz kupiłem Abe (czy jakoś tak), ale miałem wrażenie, że jest twardszy. Zapewne różnic w efekcie nie ma. A że się 'przyzwyczaiłem', więc zostałem przy atlasie, poza tym bo co jak co, ale kleje to wszak domena tej firmy.
Za chwilę będę kleił styropian do cokołu i kupię klej najtańszy albo lekko droższy od najtańszego pod warunkiem że będzie miał rozpoznawalną markę. IMHO one wszystkie są de facto takie same, więc to bardziej jest już myślenie magiczne, niż merytoryczny wybór.
Link do komentarza
Ewamariusz, pisz na blogu ilekroć chcesz. Z przyjemnością będę czytał i odpowiadał, niekoniecznie merytorycznie.
Odnośnie piwnicy mam taką refleksję:
wczoraj kupiłem klej do styro na cokół. Atlas premium klej do styropianu. Cena: około 13pln za worek. Najtańczy abe miał cenę 11 pln.
ALE różnica w opisie produktu polegała na tym, że na Atlasie stoi jak byk: mrozo- i wodoodporny, a na worku Abe jest tylko mrozoodporny!
W przypadku piwnicy - wilgoć!

Sugerowałbym Ci ściągnąć z netu karty techniczne kilku marek kleju do styropianu, w tym abe. Być może w karcie będzie napisane "wodoodporny". Wtedy oszczędzisz parę złotych.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

do zatapiania siatki dobry jest klej CS-129-B Cekola, wysokoelastyczny, nienasiąkliwy, mrozo/wodoodporny, ma biały kolor.



Witaj.
A czy wiesz czym różni się elastyczny od wysokoelastycznego ? Przecież kleje oparte są na cemencie więc nie można mówić od wysokoelastyczności. Elastyczność to mają silikony które jak zegniesz to wrócą do pierwotnej formy a spóbuj to zrobić z klejem cementowym. Żaden nie wróci do prawidłowej formy tylko się złamie.
Rzeczywiści ktoś tu wrzucił klej Knauf zbrojony z włóknem. Słyszałem wiele dobrego od wykoanawców na temat tego kleju. Jest ponoć bardzo mocny ale i cena też wysoka. Lecz z drugiej strony czy docieplenia robi się na rok czy wiele lat. I tu wychodzą masze podejścia do budowy. Jedni budują tanio ze słabych materiałów ( później problemy że pęka, coś się rozchodzi) a inni z materiałów dobrej jakości i nie mają problemu.

Pozdrowienia dla wszystkich budowniczych.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
My stosowalismy sytem KREISEL.
Mury pierw wymalowane gruntolitem W, do klejenia plyt do muru stosowalismy LEPSTYR 210, do zatopienia siatki STYRLEP 220, siatka gramatury 160. Malowanie gruntolitem barwionym pod tynk i tynk silikonowy nano.Kolkowanie styropianu w ilosci (srednio) 5 kolkow na m2 przy czym kolkowanie pod tynk pod siatka, natomiast pod plytke klinkierowa przez siatke.
System moge polecic - musialem oderwac kilka plytek przy wyleaniu schodow i oderwaly sie z siatka i kawalkiem styropianu wiec wszystko dobrze sie zwiazalo i spenetrowalo.
Dosc wazne w wykonaniu (bo widze po budowach ze roznie bywa) plyty styropianowe trzeba zaciagnac klejem,potem nalozyc siatke i znowu zaciagnac klejem. Czesto widze,ze ktos naciaga siatke na budynek,a potem zaciaga klejem. Podobna sparawa przy klejeniu plytek,pierw sciane zaciaganc klejem i potem dopiero kleic plytke (na ktora tez nakladamy klej).
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Potrzebuje kleju na ściany piwnicy na XPSa. Jakiś wodoodporny byście polecili? A co z narożnikami, czy tam montuje się normalnie siatki z narożnikami aluminiowymi w przypadku piwnic gdzie będzie to zasypane ziemią?

 

Siatka żółta czy lepiej pomarańczowa mocniejsza?

 

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...