Skocz do zawartości

Allegro - problem ze sprzedawcą


Recommended Posts

Nie chcą mi dać mojej trampoliny!!!!!!!!!!

Informujemy, iż z powodu uszkodzenia ostatnich sztuk w magazynie nie jesteśmy w stanie zrealizować Państwa zamówienia. W przypadku dokonania przedpłaty na konto prosimy o przesłanie danych potrzebnych do zwrotu wpłaconej kwoty.

Podobno jakies uszkodzenia w magazynie mieli. Ale z 80-ciu wystawionych na aukcji, sprzedano 58 i co? I ponad 20 mają uszkodzonych? Jakoś mi się wierzyć nie chce!!!!

Ktoś mi poradzi jak mam do nich ładnie i dosadnie napisać, że to umowa cywilno-prawna i muszą mi to spod ziemi wykopać?
Tutaj ta aukcja ja tam nic nie wyczytałam, że są uszkodzenia, ale może niedowidzę czegoś?

Nie byłoby problemu, ale w tej cenie takiej trampoliny nigdzie nie dostanę.
Link do komentarza
Tak po prawdzie, zachowują się dość przyzwoicie – zważywszy, że w warunkach piszą, ze przesyłka reklamacyjna na koszt nabywcy.

Czyli jak się uprzesz to „wywiążą się z umowy” dostarczą przesyłkę (towar) – Ty stwierdzisz jej wadę i złożysz reklamację i dokonasz „odsyłki” na swój koszt, oni stwierdzą, że nie mają „zamiennika” i proponują (zgodnie z prawem) zwrot kosztów zakupu.
Ty pozostajesz bez trampoliny, ale lżejsza o koszt wysyłki reklamacyjnej – zgodnie z prawem.


Ps. Oni dzisiaj nieoczekiwanie (chyba) zakończyli licytację – na tych „pozostałych” 22 sztukach.
Link do komentarza
Niby tak, ale...
Ostatnio w telewizorni był pokazywany przypadek gościa który nabył na "All..." ciągnik za całe 32zł (trzydzieści dwa złote).
Towar nie został mu oczywiście wydany, bo sprzedawca się pomylił i za te pieniądze oczywiście nie chciał sprzedać.
Gość oddał sprawę do sądu i ...
został skazany za próbę wyłudzenia, mimo opinii właścicieli portalu aukcyjnego.

Ma się to prawdopodobnie nijak do Twojego przypadku, ale świadczy że w naszym kraju "wszystko się może zdarzyć gdy ...(itd)"
icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak po prawdzie, zachowują się dość przyzwoicie – zważywszy, że w warunkach piszą, ze przesyłka reklamacyjna na koszt nabywcy.

Czyli jak się uprzesz to „wywiążą się z umowy” dostarczą przesyłkę (towar) – Ty stwierdzisz jej wadę i złożysz reklamację i dokonasz „odsyłki” na swój koszt, oni stwierdzą, że nie mają „zamiennika” i proponują (zgodnie z prawem) zwrot kosztów zakupu.
Ty pozostajesz bez trampoliny, ale lżejsza o koszt wysyłki reklamacyjnej – zgodnie z prawem.


Ps. Oni dzisiaj nieoczekiwanie (chyba) zakończyli licytację – na tych „pozostałych” 22 sztukach.


Nie przeczę, że przyzwoicie, ba nawet twierdzę, że się pewnie nie spodziewali takiej sprzedaży /bo inni maja dużo drożej/
Nie da sie ukryć, że przesyłka na mój koszt i dodatkowe kłopoty to nic fajnego

Aukcja kończyła sie normalnie

Cytat

Niby tak, ale...
Ostatnio w telewizorni był pokazywany przypadek gościa który nabył na "All..." ciągnik za całe 32zł (trzydzieści dwa złote).
Towar nie został mu oczywiście wydany, bo sprzedawca się pomylił i za te pieniądze oczywiście nie chciał sprzedać.
Gość oddał sprawę do sądu i ...
został skazany za próbę wyłudzenia, mimo opinii właścicieli portalu aukcyjnego.

Ma się to prawdopodobnie nijak do Twojego przypadku, ale świadczy że w naszym kraju "wszystko się może zdarzyć gdy ...(itd)"
icon_wink.gif


To mnie bardzo martwi...baaardzo

Daga mam inna na oku, ale ta była kupę tańsza, biorąc pod uwagę, że ma jeszcze pokrowiec
Link do komentarza
Cytat

I tak na marginesie tej sprawy.

Ta trampolina kosztuje prawie 600 zł (sumarycznie licząc z dostawą) jeśli nie mieszkasz w pobliżu firmy.
Może w sklepiku „za rogiem” wyjdzie taniej ?



tych trampolin na allegro jest sporo do wyboru .... można też znaleźć coś blisko, żeby można było osobiście odebrać ....
jeśli znajdzie się blisko sprzedawca , to nawet jeśli ta trampolina u niego będzie kilkadziesiąt złotych tańsza , to i tak się opłaci .... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...