Skocz do zawartości

Problem z NADZOREM BUDOWNA


Krzesiwo12345

Recommended Posts

W 2008 roku kupiłem 1,5h działkę rolną przy rzece, na której w akcie notarialnym była szopa i wiata. Dokonałem ich remontu i nie zgłosiłem tego w żadnym urzędzie. Dodatkowo wybudowałem pomieszczenie na drewno (6,30x4), tego też nie zgłosiłem.

W tym roku miałem kontrolę nadzoru budowlanego. Czy możecie mi napisać co grozi mi za takie moje działanie. Czy ktoś może mi obecnie napisać co zrobić, żeby nadzór budowlany nie kazał mi tego rozbierać albo żeby nie musiał żadnej kary płacić ? Bardzo proszę o pomoc

Link do komentarza
Cytat

W 2008 roku kupiłem 1,5h działkę rolną przy rzece, na której w akcie notarialnym była szopa i wiata. Dokonałem ich remontu i nie zgłosiłem tego w żadnym urzędzie. Dodatkowo wybudowałem pomieszczenie na drewno (6,30x4), tego też nie zgłosiłem.

W tym roku miałem kontrolę nadzoru budowlanego. Czy możecie mi napisać co grozi mi za takie moje działanie. Czy ktoś może mi obecnie napisać co zrobić, żeby nadzór budowlany nie kazał mi tego rozbierać albo żeby nie musiał żadnej kary płacić ? Bardzo proszę o pomoc


Jeżeli masz 1,5 h to podlegasz jako rolnik. Co do szopy i wiaty nie powinieneś mieć problemów natomiast z drewutnią jako rolnik możesz postawić wiatę do 30 m2 ( albo 25 m2 tu przekroczyłeś o 0,2 m2) w tym przypadku mogą dać Ci kare 5000 zł albo do rozbiórki bez kary.

Nadzór dopiero prześle mu zawiadomienie (zaproszenie) aby się wstawił do urzędu i dopiero coś tam mu powiedzą.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...