Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Mam do wykonania 40 m płota. Będzie on robiony z elementów betonowych , składających i zalewanych betonem plus sztachety drewniane. Różnica terenu to ok. 50cm. Nie chce wyrównywać poziomu fundamentem bo w jednym końcu będzie bardzo wysoko. Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mam do wykonania 40 m płota. Będzie on robiony z elementów betonowych , składających i zalewanych betonem plus sztachety drewniane. Różnica terenu to ok. 50cm. Nie chce wyrównywać poziomu fundamentem bo w jednym końcu będzie bardzo wysoko. Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?




Mam podobną sytuacje z tym, że różnica poziomów to 70cm, jeszcze się do tego nie zabrałem ale chyba zrobię tak, że wyrównam fundamentem ale przysypie go ziemią więc wszędzie będzie równy.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mam do wykonania 40 m płota. Będzie on robiony z elementów betonowych , składających i zalewanych betonem plus sztachety drewniane. Różnica terenu to ok. 50cm. Nie chce wyrównywać poziomu fundamentem bo w jednym końcu będzie bardzo wysoko. Czy powinienem stopniować przęsła czy robić wg. spadku terenu? Czy zrobienie zgodnie ze spadkiem terenu płota będzie bardzo nieprofesjonalne?


50 cm na 40 m to nie jest duża różnica. Ja zrobiłbym ze spadkiem nie będzie schodków na przęsłach i wyglądać będzie estetycznie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Jestem nowy na forum, także pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif
W temacie chciałbym również zasięgnąć rady. Chciałbym ogrodzić niewielką działkę 1 088 m, na której już mam stan surowy postawiony. Na wymyślne, betonowe, zdobione ogrodzenie nie chcę wydawać pieniedzy. Potrzeba mi czegoś stosunkowo mocnego i trwałego, także wykluczam siatki. Myślałem nad jakims ogrodzeniem panelowym. Jak wygląda montaż tego ustrojstwa? jestem w stanie na własną rękę zamontować?
Czy jest jakaś alternatywa do paneli?

dzięki z gory za odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Jestem nowy na forum, także pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif
W temacie chciałbym również zasięgnąć rady. Chciałbym ogrodzić niewielką działkę 1 088 m, na której już mam stan surowy postawiony. Na wymyślne, betonowe, zdobione ogrodzenie nie chcę wydawać pieniedzy. Potrzeba mi czegoś stosunkowo mocnego i trwałego, także wykluczam siatki. Myślałem nad jakims ogrodzeniem panelowym. Jak wygląda montaż tego ustrojstwa? jestem w stanie na własną rękę zamontować?
Czy jest jakaś alternatywa do paneli?

dzięki z gory za odpowiedzi.




Witaj

myślę, że Bekafor Classic (panelowy system ogrodzeniowy) byłby odpowiedni w Twoim przypadku. System można montować na podmurówce lub na betonowej posadzce, bez problemu dobierzesz do niego bramę. Zaletą jest też łatwy montaż, o który pytasz.
Generalnie system ten dobrze sprawdza się w zabudowie jednorodzinnej. W razie pytań, pisz, może coś doradzę.


pozdrawiam
K.Krysiński
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zależy co Ci się podoba i ile pieniędzy chcesz wydać, spokojnie zamontujes jedno i drugie. Ja mam z tyłu siatkę z przodu panele, sam montowałem z bratem i wyszło bardzo dobrze.

W moim przypadku płoty z boków juz stały bo wybudowali je wczesniej sąsiedzi dlatego też zdecydowałem się na to co oni tylko siatka, od frontu mam panele.
Tutaj masz ciekawy kalkulator gdzie mozesz sobie wyliczyć koszt ogrodzenia jakie chcesz:
http://www.rabatka.pl/calc.php

Mają też dobry opis montazu ogrodzenia panelowego.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję za pomoc, Krzysztof i bazant. Na dniach zabieram się za ogradzanie działki.
Jaka jest różnica między zenturo a bekafor classic? Co bedzie lepsze dla mnie? Bardziej mi leży zenturo (wizualnie) szczerze mówiąc.



No nie wiem, te co podajesz sa płaskie jak naleśnik. Te drugie wyglądają jak moje. Zerknij w podpisie jest link i tam mi stawiają ogrodzenie.

Ja też mam różnice i to spore, wiec u mnie każdy słupek był poziomowany oddzielnie. Różnica wysokości pomiędzy panelami to ok 2 cm czyli nie do zauważenia.

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za pomoc, Krzysztof i bazant. Na dniach zabieram się za ogradzanie działki.
Jaka jest różnica między zenturo a bekafor classic? Co bedzie lepsze dla mnie? Bardziej mi leży zenturo (wizualnie) szczerze mówiąc.



Witaj,
Oba ogrodzenia montuje się tak samo prosto. Panele zenturo są cieńsze i lżejsze.Dodatkową zaletą zenturo na pewno jest to, że można je sobie dekorować.
Bekafor classic to flagowy, niezawodny i uniwersalny panel - nieco grubszy, cięższy. Dodatkowo można go montować w sposób zwiększający bezpieczeństwo - ostrymi końcówkami do góry.
Od Ciebie zależy, która cecha bardziej Tobie odpowiada.

pozdrawiam
K. Krysiński
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

jo tyż.......
Beton to miałem i płyty betonowe w bloku który zamieszkiwałem kiedyś.
Przęsła betonowe ogradzające działkę - kojarzą mi się obrzydliwie.
Druty z więzieniem i obozem.
Ale to moje zdanie - niekoniecznie dyskutuje się o gustach.
Ja mam drewniane.
Starałem się drewna jak najwięcej - balustrady, ogrodzenie, dodatki w ogródku.........
12887728.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jak sobie pomyśle o ogrodzeniu betonowym to mi sie słabo robi. Żonie o takich głupich pomysłach bałbym się powiedzieć nawet. Nie wiem co w tym ludzie widzą. Na prawdę koszmarek.


Ja mam podobne odruchy na myśl o ogrodzeniu betonowym. Kojarzy mi się to z PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) w mojej miejscowości był ogrodzony cały PGR (zresztą nie tylko w mojej) wyglądało to gorzej niż źle.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...