Skocz do zawartości

Banalne pytanie: W jakich kolorach dodatki do zielonej sypialni?


Gość gawel

Recommended Posts

Cytat

Tak się zastanawiam, że przy założeniu że w sypialni będą zielone ściany i białe meble jakie pasowałyby dodatki? Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić blink.gif



ale jakie dodatki masz na myśli poza meblami? Trzeci kolor ciężko wprowadzić.. zależy czy sypialnia ma słońce ( to ja bym dała czarny do dodatków) czy nie ma go i jest ciemna (to już może lepiej zostać przy białym, pytanie tylko jakiego koloru sa podlogi??)
Link do komentarza
Cytat

ale jakie dodatki masz na myśli poza meblami? Trzeci kolor ciężko wprowadzić.. zależy czy sypialnia ma słońce ( to ja bym dała czarny do dodatków) czy nie ma go i jest ciemna (to już może lepiej zostać przy białym, pytanie tylko jakiego koloru sa podlogi??)


Jest duże okno balkonowe podwójne ale od północy i to w loggi icon_confused.gif podłoga ciemna sosna decha

Cytat

Jest duże okno balkonowe podwójne ale od północy i to w loggi icon_confused.gif podłoga ciemna sosna decha


wlasnie sie zastanwiam ze jak bedzie biało zielono to wyjdzie za zimno

Cytat

podpowiedź
programy do wizualizacji np. PRO100 lub jakiś cad
albo jakieś darmowe bo w/w takowe nie są
a widzenie może wyobraźnie pobudzi icon_smile.gif


NO tak ale ja nie mam czasu ani zdrowia zeby z tym walczyc a to i tak kolory w necie nie wychodzą jak w rzeczywistosci to pomieszczenie poddaszowe to wprowadzic do kadu to nie na moje"umiejetnosci "
Link do komentarza
Cytat

to już masz 3 kolory bo zielony biały i brąz. To dodatki musza być w jednym z nich jak dla mnie..


No nie zupełnie drewno jest neutralne i nie daj boze brąz+zielen bo to wyglada jak g w trawie . Żartuje to juz wymaga super wyczucia odpowiednia zielen i braz w odpowiednim wydaniu zeby uniknąć tego efektu ja mysle albo ryzykownie o fiolecie albo tak troche softly pomarancz lub softly bardziej jakis żółty icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Dzięki może sprubuję , ale wazniejsze sa dla mnie opinie konkretnych ludzi co do lączenia kolorów to jest bardziej miarodajne niz obrazek z kompa, tymbardziej ze czasem uzyskuja inny nie koniecznie gorszy efekt od zamierzonego
Link do komentarza
Cytat

Dzięki może sprubuję , ale wazniejsze sa dla mnie opinie konkretnych ludzi co do lączenia kolorów to jest bardziej miarodajne niz obrazek z kompa, tymbardziej ze czasem uzyskuja inny nie koniecznie gorszy efekt od zamierzonego



a skąd ci te białe meble do głowy prZyszły? Bo to pomysł zaiste.. diabelski..


Cytat

a skąd ci te białe meble do głowy prZyszły? Bo to pomysł zaiste.. diabelski..



biały żółty zielony i brąz...

albo biały zielony fioletowy i brąz...

a ten kolor dodatków to czego? Lampy? pościel? firanki? co to ma być?
Link do komentarza
Cytat

a skąd ci te białe meble do głowy prZyszły? Bo to pomysł zaiste.. diabelski..




biały żółty zielony i brąz...

albo biały zielony fioletowy i brąz...

a ten kolor dodatków to czego? Lampy? pościel? firanki? co to ma być?


Tak
Link do komentarza
Cytat

to mi na białym łóżku nie leży ani żółta pościel ani fioletowa. Ani narzuta na to w w/w. Ani firanki. Ale to moje bardzo osobiste, prywatne zdanie. Ja bym poszła w zielony ale odcień jaśniejszy (albo ciemniejszy, zależy od naświetlenia pokoju) niż ściany.


Pokój jest dośc ciemny i wiesz nie bardzo mi sie wydaje zeby go 2 kolorowo zrobic choc tez o tym myslalem
Link do komentarza
Gość gawel
Słowo sie rzekło kobyłka za płotem icon_redface.gif .
PS na żywo zdecydowanie lepiej to wszystko wyglada , sorry za bałagan na szafkach ale trzeba zrobić przebiórkę, fotele tez bedą o ile będą w innym kolorze icon_redface.gif

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Oooooo ... jak ślicznie , i jasno , i przestrzennie się zrobiło .... super Ci to wyszło, Piotr .... gratuluję.... icon_biggrin.gif

a co do foteli - mnie się podoba - ożywiają wnętrze , wnoszą trochę kontrastu .... moja starsza jak pamiętasz ma pokój seledynowy , a do tego bordowe dodatki .... icon_smile.gif
Link do komentarza
nie mam porównania do poprzedniej wersji, ale to co widzę teraz, podoba mi się bardzo. zieleń i biel to zgrany duet icon_wink.gif jeśli chcesz zostawić te fotele, to dodałabym jeszcze inne dodatki w tym kolorze, typu: poszewki, ramka do zdjęcia, kwiatek na toaletce, z doniczką w takim kolorze, mały chodniczek. nie za dużo, bo to mocny kolor.
ja, osobiście przemalowałabym te fotele na biało, przemalowałabym też drzwi, przynajmniej od wewnątrz, a dodatki zrobiła w jakimś niezbyt kontrastowym kolorze, np. butelkowa zieleń, lub zimny beż.
troszkę jest problem w tym pokoju ze skosami, bo ściany aż się proszą o jakieś obrazki, komoda się prosi o zdjęcia i kwiatka choć jednego... coś, co nadałoby wnętrzu przytulności sypialni.. w tym celu, na pewno zawiesiłabym jakieś delikatne zasłony w oknach.
ale ogólnie jest ślicznie, świeżo, jasno i czysto icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No Ela czekam na komenty


jesteś tego pewien...? icon_wink.gif

wiadomo - wszystko rzecz gustu, własnego oczywiście... ale podoba mi się to zestawienie biel i zieleń
teraz wszystko kwestią koloru dodatków, osobiście postawiłabym na coś konkretnego - pomarańcz lub czerwień
sama pościel dużo by zmieniła, np.

tu zamiast tego fioletu - biel łóżka, wg mnie super... i zieleń nawiązująca do ścian...
f4e8ddd60fed93d2.jpg

e6c11c18e0450b7c.jpg

56ee1bd3f3376754.jpg


lubię zieleń, też mam zieloną sypialnię /oliwkowy gaj - Dulux/, inny pokój morska trawa, też Dulux, 1 łazienka też zielona,
ba... cały dom mam zielony... icon_lol.gif

baza jest, teraz możesz pobawić się kolorami, więc miłej zabawy icon_smile.gif

no, chyba że wolisz jak pisze molytek - niekontrastowo, łagodnie, spokojnie...
Link do komentarza
Gość gawel
Generalnie dziękuję bardzo Wszystkim serdecznie za pochlebne opinie. Zdjęcia nie oddają wszystkiego , kolor to "orzech pistacjowy z colorusa (castorama) i ponnieważ zdjęcie było robione podczas nasłonecznienia to wyszedł zdecydowanie lżejszy na zdjęciu niż jest w rzeczywistosci. Ale oczywiście wstępnie zamierzam włączyć jako kolor kontrastujący fioletowy głęboki czyli fiołkowy icon_idea.gif , dywan w kolorze ecru jakis puchaty, fotele Molytek bedą oczywiście białe, dojdą białe firany i roleta fiołkowa . Co do pościeli Ela to zakładam wersje różne , ta akurat była w IKEA w promocji icon_redface.gif . Adiq oczywiście zapraszam na zobaczenie w realu sypialni. I to juz niedługo będzie. icon_lol.gif
PS. Pisze dopiero teraz bo wczoraj umarłem = zasnąłem
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ale oczywiście wstępnie zamierzam włączyć jako kolor kontrastujący fioletowy głęboki czyli fiołkowy icon_idea.gif , dywan w kolorze ecru jakis puchaty, fotele Molytek bedą oczywiście białe, dojdą białe firany i roleta fiołkowa .



Właśnie przed chwilą natrafiłam na zdjęcia i pomyślałam, że fioletowy lub śliwkowy dobrze by przy tych zieleniach wyglądał. Pokój jest ładny i pomimo że nie przepadam za białymi meblami, to kolorystycznie są one oczywiście bardzo odpowiednie. Akurat kilka elementów dekoracyjnych (dywan, firany itp) w sam raz uzupełni aranżację i chyba bym na tym poprzestała, żebyś nie miał nadmiaru kolorów. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Właśnie przed chwilą natrafiłam na zdjęcia i pomyślałam, że fioletowy lub śliwkowy dobrze by przy tych zieleniach wyglądał. Pokój jest ładny i pomimo że nie przepadam za białymi meblami, to kolorystycznie są one oczywiście bardzo odpowiednie. Akurat kilka elementów dekoracyjnych (dywan, firany itp) w sam raz uzupełni aranżację i chyba bym na tym poprzestała, żebyś nie miał nadmiaru kolorów. icon_lol.gif


Ciesze się że Ci się podoba i bardzo dziękuje za opinie. Meble niew są wcale biale tak na prawde to cos w rodzaju zgaszonej bieli jakby kora brzozy. Taki fajny komplecik z IKEA. Przemaluje te fotele na kolor sliwkowy jest juz puchaty dywan i firanki i dupny wazon w kolorze sliwkowym, niebawem pokaze fotki
Link do komentarza
Cytat

Generalnie dziękuję bardzo Wszystkim serdecznie za pochlebne opinie. Zdjęcia nie oddają wszystkiego , kolor to "orzech pistacjowy z colorusa (castorama) i ponnieważ zdjęcie było robione podczas nasłonecznienia to wyszedł zdecydowanie lżejszy na zdjęciu niż jest w rzeczywistosci. Ale oczywiście wstępnie zamierzam włączyć jako kolor kontrastujący fioletowy głęboki czyli fiołkowy icon_idea.gif , dywan w kolorze ecru jakis puchaty, fotele Molytek bedą oczywiście białe, dojdą białe firany i roleta fiołkowa . Co do pościeli Ela to zakładam wersje różne , ta akurat była w IKEA w promocji icon_redface.gif . Adiq oczywiście zapraszam na zobaczenie w realu sypialni. I to juz niedługo będzie. icon_lol.gif
PS. Pisze dopiero teraz bo wczoraj umarłem = zasnąłem


Piotruś, to ja pisałam hihiihi
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość gawel
Paweł . czasem trzeba w życiu zrobić coś normalnego i się nie czaić. Tak jest właśnie między innymi z doborem koloru. Mogę to porównać do puszczenia bąka z przeproszeniem człowiek ma ochotę i się boi co ludzie powiedzą , a mieć to gdzieś ja zawsze chciałem mieć zielona sypialnię i mam do tego będą ostre dodatki i jest fajnie. Bo to jest tak ze człowiek widzi takie fajne rozwiązania gdzieś w sklepie u kogoś ale sam się boi i to jest błąd , nie ma się czego bać można zawsze przemalować wcześniej lub później . Najlepsze chyba w metamorfozach pomieszczeń jest to że jest to jedna rzecz którą możemy zrobić skutecznie bez względu na wszysko inne na co nie mamy wpływu z różnych względów
Link do komentarza
Cytat

nie ma się czego bać można zawsze przemalować wcześniej lub później .



no ja zabierałem sypialnię całą z mieszkania w bloku białą - a wprowadziłem do domku zieloną -icon_smile.gif
Ale przyznaję że pomalowałem na baaaaardzo jasną zieleń.
Będę w domu to wkleję zdjęcie - na razie kibluję w robocie i już mnie shiza dopada
Link do komentarza
Cytat

mnie sie wydaje Gaweł że chrom i róż nigdy się nie zestarzeją i z zielonym będą akurat.
Tylko nie pomyl - rura chromowana a kajdanki obszyte różowym futerkiem - nigdy odwrotnie.
icon_smile.gif


a może jednak różowa rura, a kajdanki chromowane.....takie trudniej ściągnąć icon_razz.gif

Cytat

Będę w domu to wkleję zdjęcie - na razie kibluję w robocie i już mnie shiza dopada


no to do domu koniecznie....sobota przecież icon_biggrin.gif


i czekam na foty....koniecznie kajdanek i rury w jakich są kolorach icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość gawel
no wiecie w pewnym etapie to zamiast rury w sypialni powinna być płapka na myszy tylko taka dupna 1mx2m no i kwestia co przyczepić do haczyka żeby sie zlapalo to co by sie miało zlapać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...