Skocz do zawartości

Stosowanie siatek P 1 i P 2 w stropie teriva


Recommended Posts

witam
mam juz ulozony strop teriva i nasuwa mi sie jedno pytanie.
Czy trzeba stosowac siatki przypodporowe p1 i p2 , poniewaz w miom projekcie nie ma o tym ani slowa, a czytalem na roznych forach , ze powinno sie je stosowac a skolei inni pisali ze nie trzeba. wiec jak to konkretnie z nimi jest.Najdłuższa belka stropowa jaka mam ma 4.8m dlugosci i zrobilem w srodku jej rozpietosci rzebro rozdzielcze.
co mam robic bo murarz mowi ze nie trzeba stosowac tych siatek, na kilku filmach na youtubie tez widzialem ze zalewali bez siatek.
I jeszcze jedno: za co odpowiadaja te siatki??,jezeli dobrze mysle to maja rowno rozlozyc obciazenia??
Link do komentarza
Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci napisać jak było u mnie.
Największa rozpiętość to 4,6 m, zgodnie z projektem wykonano dwa żebra rozdzielcze, w projekcie siatek też nie było, pytałem u producenta, u którego kupowałem strop powiedział, iż jego strop nie potrzebuje siatek, taką ma aprobatę i jest to przebadane (tak mi powiedział). Strop 2 rok otynkowany, w tym roku wylany jastrych, żadnych zarysowań nie widać, wszystko OK

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie jestem fachowcem, ale mogę Ci napisać jak było u mnie.
Największa rozpiętość to 4,6 m, zgodnie z projektem wykonano dwa żebra rozdzielcze, w projekcie siatek też nie było, pytałem u producenta, u którego kupowałem strop powiedział, iż jego strop nie potrzebuje siatek, taką ma aprobatę i jest to przebadane (tak mi powiedział). Strop 2 rok otynkowany, w tym roku wylany jastrych, żadnych zarysowań nie widać, wszystko OK

pozdrawiam


a jakiego producenta miales strop??
Link do komentarza
Cytat

Nie ma obawy. Gorzej by było gdybyś miał uwzględnione te siatki w projekcie a byś ich nie dał. Nad tym czuwa keirbud a też ktoś projektował przecież ten strop.


zdrowy rozsądek nie zaszkodzi. Wszystko zależy od obciążeń. Przy umiarkowanym obciążeniu: no problemo. Uważam kontrowersyjnie - jak nie zrobisz, tak będzie dobrze...
Link do komentarza
Cytat

witam
mam juz ulozony strop teriva i nasuwa mi sie jedno pytanie.
Czy trzeba stosowac siatki przypodporowe p1 i p2 , poniewaz w miom projekcie nie ma o tym ani slowa, a czytalem na roznych forach , ze powinno sie je stosowac a skolei inni pisali ze nie trzeba. wiec jak to konkretnie z nimi jest.Najdłuższa belka stropowa jaka mam ma 4.8m dlugosci i zrobilem w srodku jej rozpietosci rzebro rozdzielcze.
co mam robic bo murarz mowi ze nie trzeba stosowac tych siatek, na kilku filmach na youtubie tez widzialem ze zalewali bez siatek.
I jeszcze jedno: za co odpowiadaja te siatki??,jezeli dobrze mysle to maja rowno rozlozyc obciazenia??





Stropy terriva mają tendencję do pękania a siatki przypodporowe zmniejszają takie ryzyko.

Jak dałem takie siatki mimo tego że ani majster ani kierbud nie wiedział o ich istnieniu.

Tutaj możesz sobie wszystko wyczytać.

Stropex - zasady poprawnego montażu stropów terriva.


P.S U mnie strop przez 3 lata wogóle nie popękał

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...