Skocz do zawartości

Problem-Pleśń na ścianie


Samek

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy.Mam pewien problem, otóż pojawił sie ostatnio taki biały osad na ścianie, czarne kropki i plamy, kiedy mieszkaliśmy tam z bratem w dzieciństwie nic sie nie działo. Kiedy remontowałem ten pokój przed ślubem zrobiliśmy nową wylewkę i ściany przelecieliśmy gładzią i teraz sie to zaczeło Na ścianach robią się takie bąble i gładź odpada, ale tylko na jednej ścianie, Na ścianie obok jest kaloryfer pod oknem i z tą ścianą sie nic nie dzieje. Dom budowany w latach 60 ściany szałowane i zalewane mieszanką żużlu i cementu i kamienia, nie ocieplona elewacja z kamienia. Fundamenty pewie marne nie izolowane, brak kominów wentylacyjnych, dodam że jest to sypialnia, słaba wentylacja na cały dzień otwieramy okno ale to nic nie daje trzebaby było zrobić jakas wentylację jest to ściana zewnętrzna grubości ok.70cm. Prosze o Pomoc!
Link do komentarza
Cytat

Sam sobie odpowiedział na pytanie icon_smile.gif A okna też wymieniałaś?


Nie inaczej.
Wentylacja jest procesem stałym, i sporadyczne wietrzenie nie uzdrowi całkowicie sytuacji.
Jak jeszcze ściana przysłonięta jakimi meblami to już w ogóle kaplica.
Potraktuj tą ścianę jakim preparatem pieczarkobójczym wietrząc cały czas intensywnie puki można bo ciepło i myśl nad zrobieniem wentylacji tak by zapewniała stały przepływ powietrza.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...